Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 08:05, 12 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Aniu te liście na brzozach są suche jak papier się trzymają nie tak łatwo odpadną. Mróz im w odpadnueciu nie pomoże. Jakby były żółte i żywe to tak.
Wczoraj z eM żeśmy to sprawdzili. Jak tak będzie to w grudniu jeszcze będę miała robote z liśćmi.

Teraz wszystko oszronione.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 17:18, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U nas też brzozy wkoło złote i piękne. Sucha jesień im służy. U nas leje.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 16:23, 15 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Na drzewach liście, plusowe temperatury.
Dzisiejsza pogoda nie za bardzo pochmurno ale +10 teraz się wiatr ruszył.
Oszukują miało świecić słonko i guzik

Byłam w obi po opaski zaciskowe może zwiąże stipy jutro. Kupiłam tez preparat do kompostowania mam dużo materiału trzeba przesypać.

A w obi już nakręcają człowieka wystawami o proszę



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:41, 16 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dzisiaj cieplutko było u nas więc dużo zrobiłam oczyscilam żwirowisko przy różach. Liście wygrabione, ale brzozy jeszcze z liśćmi więc siatka z oczka nie ściągniętą. Mam nadzieję, że za tydzień już będzie można.

Kilka fotek







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:49, 16 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
C.d.










Niezapominajki rosną

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 19:55, 16 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ale jeszcze płomienisty ogród cudnieNa jednym zdjęciu jeden iglaczek rośnie już w zastępstwie drugiego?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aurelllia 21:32, 16 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
To prawda Elu dzisiaj pogoda była idealna na działanie w ogrodzie Można było na spokojnie zrobić ostatnie porządki jakby pogoda się popsuła w przyszłym tygodniu, a jak nie to będzie można działać dalej
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 21:52, 16 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale jeszcze płomienisty ogród cudnieNa jednym zdjęciu jeden iglaczek rośnie już w zastępstwie drugiego?




Ten iglaczek to sosenka która od 3 lat uszczykuje. Jeszcze mam jedna taka sosenkę przy rozplenica rośnie to samosiejki ok 40 cm. Wiosna trzeba je wykopać i posadzić w inne miejsce.

Płomienie cię bo w słońcu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElaS 21:53, 16 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj cieplutko było u nas więc dużo zrobiłam oczyscilam żwirowisko przy różach. Liście wygrabione, ale brzozy jeszcze z liśćmi więc siatka z oczka nie ściągniętą. Mam nadzieję, że za tydzień już będzie można.

Kilka fotek








Z przyjemnością pospacerowałam. Te widoki, kolory - wytchnienie dla skołatanego serca i duszy.
____________________
Malwowy ogród
ElzbietaFranka 21:58, 16 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Aurelllia napisał(a)
To prawda Elu dzisiaj pogoda była idealna na działanie w ogrodzie Można było na spokojnie zrobić ostatnie porządki jakby pogoda się popsuła w przyszłym tygodniu, a jak nie to będzie można działać dalej



Tak pięknie w cieniu 15 stopni w słońcu wyzej. Z krótkim rękawem rzadko sie chodzi w listopadzie. Jeszcze jutro podzielam suche oczko muszę oczyścić z liści. I tam takie drobiazgi.moze będzie jeszcze ładnie bo zimy pewnie nie będzie niestety klimat się ociepla.
Tak ładnie ma być do 27 listopada a może dłużej.
Trochę podpali, ale w studzienkach ok 0,5 m wody nie ma więc zalesianie będzie. Muszę jutro zobaczyć szpadlem jak głęboko mokro.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies