Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Dorota123 14:30, 01 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Patrzyłam przez okno na bezlistne brzozy w lesie i pomyślałam o Twoich w ogrodzie. Widzę, że wszystkie liście posprzątane. Twój kompostownik pełny, a mój mąż wybrał ten przekompostowany i porobiliśmy kopczyki różom. Było sporo roboty bo u mnie 80 róż do obrobienia. Dziś zauważyłam, że jeszcze nie wszystkie mają kopczyki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Aurelllia 18:14, 01 gru 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu kompostownik masz do pozazdroszczenia z tak dużej działki to się sporo dobra zbiera to i masz czym go zapełnić U mnie jak się zaczyna sezon i tworzę nowy kompost to powstaje mi taki przez sezon coś ponad metr sześcienny.
Ogród już ślicznie przed zimą ogarnięty.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 18:31, 01 gru 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Dorota123 napisał(a)
Patrzyłam przez okno na bezlistne brzozy w lesie i pomyślałam o Twoich w ogrodzie. Widzę, że wszystkie liście posprzątane. Twój kompostownik pełny, a mój mąż wybrał ten przekompostowany i porobiliśmy kopczyki różom. Było sporo roboty bo u mnie 80 róż do obrobienia. Dziś zauważyłam, że jeszcze nie wszystkie mają kopczyki.



U mnie pewnie też pod spodem przekompostowany, ale jak na razie nie potrzebny 3 taczki z brzegu wybrałam i złożyłam na kupkę czeka właśnie na przymrozek aby róże obłożyć. Zmieszaną jeszcze z ziemią z Kretowin i workiem obornika niech mają dobrą pierzynę na zimę.
Jak naradzie na zimę nie ma widoku więc nie kopcuje. Bo jak będą mieć za ciepło będą wypuszczać paczki pod kopcami.
U mnie już tulipany wychodzą, boję się aby mi bażanty ich nie obskubaly.

Jakiś mróz był bo na oczku był lód.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:36, 01 gru 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:55, 01 gru 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Buki mają liście o pięknym czekoladowym kolorze. W środku są liście z zeszłego roku a jak się trzymają dobrze



Budleja i bergenia tegoroczna ciekawe czy będzie kwitła



Żurawki trzymają kolor



Po prawej sosna himalajska tak się cieszę, że ładnie rośnie w 2017 wiosna przymarzły zgubiła dużo igieł

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:03, 01 gru 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Santolina trzeci sezon u mnie i jeszcze nie kwitła







Bez liści czysto. Jednak skalnik wymaga jeszcze oczyszczenia z liści mozewiosna.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:12, 01 gru 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Stojąc przy tujach fotka zrobiona z lewej i prawej strony.






Perowska nawet zeschnięta jest dekoracyjna



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 07:36, 04 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Czyściutko, zadbane
Santolinę miała Agnieszka z Jurajskiego, ale po ilus latach padła i na coś innego wymieniła,
Hortkom kwiecie nie ścinasz? U mnie już wszystkie wycięte, ale trawy nadal nie powiązane, rok temu też nie, potem źle wiosna było ciąć. Buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 19:20, 04 gru 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Mam santoline 2 czy 3 sezon wiosna mocno scinam. Mam ok 10 krzaków posadzonych po całym ogrodzie nie narzekam nie może zakwitnąć bo traci na wyglądzie.
Trawy wiąże bo wiatr roznosi i wiosenne cięcie lżejsze.
EM.pomogl przede wszystkim z liśćmi traktorkiem przejedzie wyrzuci przy kompoście ja obrabiam i po robocie. W tym roku wyjątkowo długo liście się trzymały więc okres sprzątania się wydłużył.

Santolina po cięciu początek maja. Druga początek czerwca



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mira 19:38, 04 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


Budleja i bergenia tegoroczna ciekawe czy będzie kwitła




Po prawej sosna himalajska tak się cieszę, że ładnie rośnie w 2017 wiosna przymarzły zgubiła dużo igieł



Elu dlaczego miała by nie zakwitnąć budleja i bergenia.Budleję wiosną przytnij a teraz może sypnij jej kopczyk i będzie ok.

Ta sosna jest prześliczna, myślałam o takiej bo to super materiał teraz na dekoracje
Po co przykrywasz od góry kompostownik? tak pytam z ciekawości
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies