Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Gosialuk 20:19, 17 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Elu pracy przy oczku nie zazdroszczę.
Ten niebieski powojnik śliczny i ogórecznik ci już kwitnie.
Łanów niezapominajek na łąkach nie pamiętam, ale jaskry pomieszane z firletką już tak. Jaskry właśnie zaczynają, a firletki jeszcze w pąkach. Niezapominajki strasznie nierówno kwitną u mnie w tym roku. Jedne już po inne w trakcie, a jeszcze inne dopiero wybijają w pąki kwiatowe.
Dobrze, że mróz oszczędził bzy u ciebie - niech pachną.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:36, 17 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Kim napisał(a)
Elu ślicznie u Ciebie ,niezapominajki świecą kolorem , klon piękny ,wszystko takie zadbane

Jestem u Ciebie na bieżącą ,choć nie zawsze się wpisuję
U nas wczoraj była piękna pogoda dziś od rana też pięknie
Pozdrawiam




A u nas bez deszczu, ale nie za bardzo cieplo to przez ten wiatr chłodny i porywisty. Jest sucho.
Oj Bożenka mam jeszcze trochę do zrobieniA znowu trzeba pielic. Jak dobrze wypielone to już później nie pielę. Mam działkę wśród pól i łąk więc jak zaczyna pylić to wiosna mam dużo mlecza,wyki, nasiona brzóz i różne jakieś trawy wypielone to mam spokoj.
Przeraża mnie moje żwirowisko w tym roku rozsiala się roślina kwitnie na ugorach na biało bardzo delikatna. Bardzo źle to wyglada.

Dzisiaj zasiałam jednoroczne najwięcej cynii , maciejka, aksamitka, Dalia kołnierzyków a i wiele innych.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:58, 17 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Gosialuk napisał(a)
Elu pracy przy oczku nie zazdroszczę.
Ten niebieski powojnik śliczny i ogórecznik ci już kwitnie.
Łanów niezapominajek na łąkach nie pamiętam, ale jaskry pomieszane z firletką już tak. Jaskry właśnie zaczynają, a firletki jeszcze w pąkach. Niezapominajki strasznie nierówno kwitną u mnie w tym roku. Jedne już po inne w trakcie, a jeszcze inne dopiero wybijają w pąki kwiatowe.
Dobrze, że mróz oszczędził bzy u ciebie - niech pachną.



W zeszłym roku zasiałam jakaś mieszankę kwiatów w niebieskim kolorze. Był też ogórecznik. Przyszedł grad rośliny wytrzepalo i usunęłam wszystko zostalo kilka ogorecznikow. Zima u nas niemrawa prawie wiosna więc były zielone całą zimę. Kilka byli skrytych pod jałowcem na początku kwietnia przesadziłam i jak widzisz kwitną.
W 2018 zasiałam łączkę też coś źle poszło i zlikwidowałam. Tej wiosny wzeszło jakieś zielsko wg mnie patrzę wczoraj a to prawdopodobnie jakieś mąki. Ok
Jestem bardzo ciekawa co to rosnie



Sporo mam na działce różnych roślin których nie wysiewalam a rosną. Ptaki roznoszą nasiona. Bardzo chciałam mieć na działce czarny bez więc kupiłam w drodze się połamał więc go składałam teraz mam 7 szt w różnych miejscach.

Powojnik tak ładny ma bardzo intensywny kolor niebieski zresztą bardzo lubię niebieski kolor.
Niezapominajka dziko rosna na podmokłych terenach. Z dzieciństwa właśnie pamiętam przy rzekach kiedyś rzeki wylewały nie to co teraz łany niezapominajek, kaczeńców firletki jaskry sity.

Też dużo zaglądam, ale jak widzisz nie wpisuje się jednozdanowo. Przeglądam wątek i potem się wpisuje czas ucieka osie nie wpisuje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 07:58, 18 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
A konwalie. Masz z nimi problem? Nie rozłazi się za bardzo albo rozsiewa?
Bo różne opinie już czytałam.
Np.że potrafią zagłuszyć inne rośliny.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 09:50, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Makao_J napisał(a)
A konwalie. Masz z nimi problem? Nie rozłazi się za bardzo albo rozsiewa?
Bo różne opinie już czytałam.
Np.że potrafią zagłuszyć inne rośliny.




Aniu kupiłam zaledwie dwie małe doniczki posadziłam pod drzewem. Kilka razy w czasie koszenia za każdym razem zostały ścięte. Trzeba było przesadzic. Przesadziłam w miejsce cieniste gdzie nikomu nie wadzą i się pięknie rozrastają. To prawda kłącza kazdego roku się rozrastaja rosna płytko więc można je zablokować ale u mnie nie ma takiej potrzeby.
Trzeba je posadzić w jakimś kącie ogrodu i tyle.

Na drugiej focie rosną pod tujami na nasypie





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 13:43, 18 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Chciałabym mieć konwalie. eM też już kilka razy chciał wyjść z sadzonką z ogrodniczego. Powiedziałam jednak że póki nie znajdziemy dla niej właściwego miejsca gdzie będzie mogła rosnąć do woli to nie ma opcji.

Czy ona tylko w cieniu może być czy półcień też?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 21:02, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Chcę Wam pokazać mojego wnuka po jedzeniu ma 10,5 m-ca

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 22:02, 18 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Chcę Wam pokazać mojego wnuka po jedzeniu ma 10,5 m-ca




Ela

Najpiękniejszy kwiatek w ogrodzie
Czy podobny do babci ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Agania 22:21, 18 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Młody super z pobrudzonym buziakiem u nas w dzień dziecka wnusia kończy 6 miesięcy
Ja konwalie chcę mam dla nich idealną miejscówkę
U mnie łany niezapominajek właśnie je pomału plewię, bo szykuję miejsce na nowe i muszę zruszać podłoże
Maki wow, ciekawa ich jestem, ja wysiałam wzeszły i małe poletko mam gdzie wysadzę, ale nie jest jeszcze przekopane, a posiałam gorczycę
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Makao_J 22:22, 18 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Słodziaczek
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies