Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

gosika67 10:11, 14 maj 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu pięknie masz, dużo pracy wkładasz, podziwiam i pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Milka 11:15, 14 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)



Widok z pobliskiego parku nawet widzisz posadzone świeżo drzewa jesiony które jesienią pięknie się przebarwiają na cytrynowo. Jest to kompleks przy kościele z dużym placem zabaw dla dzieci w różnym wieku.
W drugiej części będą robić w innym stylu. Zresztą rozmawiałam na dniach Ursynowa z projektantka aby pokusiła się o zrobienie projektu z wodospadami górskimi bo tam teren bardzo nie równy. Jak jej opowiedziałam jak to widzę to była zaskoczona takim pomyslem. Wystarczy nawieźć głazów, zrobić kaskady wodne i ścieżki z palami i linami o roślinach cieniolubnych paprociach, funkcjach i innych. W każdym razie dzwoniła do mnie i w tym kierunku posuwa się projekt. Ona miała pomysł inny bo nie ma pieniędzy.

Ja sama nie wiem jakich mi brakuje w tym rzecz widzę, że ładne to kupuje.
Miałam od kilku lat hosty 3szt i je w zeszłym roku rozsadzilam. Juz spore kępy.
Żebym wiedziała, że się tak ładnie dzieła to bym już dawno podzieliła. Jak szparagi w ziemi. Bez problemu się dziela. Kupuje pojedyncze sztuki bo w następnym roku można podzielić.
Ogrodnik sąsiad ma wyższe ceny ale za to rośliny prima sort. Wszystkie trawy od niego prawie 80 procent roślin to jego szkółka więc nie ryzykuje gdzie indziej. Sklepy internetowe mają niższe ceny ale jak dołączysz przesyłkę i nie masz wpływu na jakość towaru to wolę sąsiada daje czasem upust.

Rozumiem.
Ja w necie rzadko kupuję, zresztą niewiele już kupuję.
Zamówiłam oliwnik, miałam 2 od koleżanki, jednemu coś zżarło korzenie, drugi ani drgnie, wyciągnąć się nie chce, czubek ucięłam i niby żyje i nic się nie dzieje.
Chyba świąteczna jodła kaukaska padła przez kwietniowe mrozy, miałam potem w donicy na zewnątrz, to jakby co na jej miejsce dam bez, który kupiłam i tak tkwi sobie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Dorota123 21:54, 14 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)





Dorotka jestem bardzo zadowolona z niezapominajek bardzo ładnie wyglądają i znowu w tym roku zasiew zrobie. Posadziłam je też w cieniu i bardzo ładnie kwitną mają intensywniejszy kolor.
Jednym słowem strzał w dziesiątkę.
Mam też niezapominajki wodne mniejsze te dopiero mają kolor ale aparat nie potrafi uchwycić tego koloru próbowałam. Może eM swoim Samsungiem foto zrobi.

Dzisiaj kupuje funkie

Pozdrawiam
Ja myślałam, że nie będę miała niezapominajek w tym roku, są i kwitną ładnie. Fotki rób koło godziny 18 wtedy jest miękkie światło i ładniej wychodzą kolory.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 23:49, 16 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Dorota123 napisał(a)
Ja myślałam, że nie będę miała niezapominajek w tym roku, są i kwitną ładnie. Fotki rób koło godziny 18 wtedy jest miękkie światło i ładniej wychodzą kolory.




Dorotka u mnie niezapominajki szaleją. Ciekawa jestem jak długo będą kwitly.
Muszę spraedxic
Dzisiaj wiatr głowę urywało. Przyjechałam po 4 dniach a tu chwasty rosną na potęgę po tym deszczu. Już myślałam że jestem obrobiona a tu kurcze znowu pielic trzeba.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:56, 16 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
CD







Tulipany w cieniu kwitną 4 tydzień niezwykle

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:56, 16 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Widzę, że u Ciebie też była akcja oczko Niezapominajki wiosną uwielbiam, są takie wdzięczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 00:15, 17 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że u Ciebie też była akcja oczko Niezapominajki wiosną uwielbiam, są takie wdzięczne




Oj tak przez prawie 2 poprzednie lata nic nie robiliśmy więc się nazbierało brudu. Tak się urobilam bo nie dosyć że trzeba było wyczyścić z szlamu to ja brzegami się zajęłam roślinami wyrzuciłam sporo zaroslo krótkim sitowiem tylko opadające liście się tam rozkładały. Zrobiłam połowę brzegów a w przyszłym następna połowa. Mam sporo żabek zielonych mają tam swoje zakątki więc nie chciałam i zaburzać systemu.
Na szczęście młodszy syn zaczyna się trochę garnąć akwarysta i dzisiaj odkurzył znowu oczko bo jeszcze był osad że zbeltanej wody.
Więc znowu nauczka trzeba wodę wlewać na dwie raty. Napełnić połowę aż się ustoi a później dopełnić.

Prawdopodobnie wybiorę żwir z oczka a dam większych kamieni otoczaków. Gdyż w wchodzą w ssawkę
Można by to o wiele szybciej zrobić ale trzeba kamyki z ssawki wyciagac bo czyścimy odkurzaczem do oczek.

Ja pamiętam niezapominajki z mokrych łąk jak kwitly z jaskrem i firletka w maju. Łany kwitly, czy jeszcze teraz tak jest nie wiem pewnie nie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kim 07:27, 17 maj 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu ślicznie u Ciebie ,niezapominajki świecą kolorem , klon piękny ,wszystko takie zadbane

Jestem u Ciebie na bieżącą ,choć nie zawsze się wpisuję
U nas wczoraj była piękna pogoda dziś od rana też pięknie
Pozdrawiam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
gobasia 08:24, 17 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Elu pozdrawiam niedzielnie

Ogród masz bardzo zadbany i ładny.Ja z takiego ogrodu to bym do Wa-wy tylko w odwiedziny jeżdziła
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ElzbietaFranka 11:00, 17 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
gobasia napisał(a)
Elu pozdrawiam niedzielnie

Ogród masz bardzo zadbany i ładny.Ja z takiego ogrodu to bym do Wa-wy tylko w odwiedziny jeżdziła



Jak bym była sama w ogóle bym do Wawy nie jeździła. Chociaż mieszkam w bardzo dobrym krajobrazowo miejscu.
Nie jest tak zadbany chwasty wychodzą. Wczoraj i dzisiaj rodzina więc robota mi nie idzie. Już ogarnęłam dom zaraz idę w ogród muszę zasiewy zrobić
Nigdy tak późno ńie sialam jest chlodno.
Mam porównanie perukowca

16 mają 2018 roku i wczoraj 2029



Mszyce mi atakują i liscienne i sosny. Na sosnach czarne, na bukach białe, a na klonach zielone.



Wyrastają lilie posadzone ok 2 tygodni temu



Teraz bzy i konwalie zapach robią w ogrodzie
Na szczęście zimni ogrodnicy nie porobili szkód wie polibiny będą kwitly obficie





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies