Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Kasiolaaa 11:53, 02 lip 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Lilie wodne cudenka i te rozyczki kochane ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 12:27, 02 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Ania111 napisał(a)



Elu ,
Piękne różę,
widzę ,że pomimo deszczu mają się pięknie
kolor cudowny




To sa tzw żelazne deszcz im nie szkodzi reszta w opłakanym stanie po zeszlotygodniowych ulewach. Teraz czekam na lilie i hortensje. Wysiewy zgryzione. Jestem w trasie więc nie wszędzie zasięg.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 13:32, 02 lip 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu czy to świecznica groniasta?
Ja mam roczną też jest na około dwa metry, będzi emiłą cztery kwiaty, czy ona z roku na rok rozrasta sie jeszcze czy to już wszystko?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 17:39, 02 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
greg66 napisał(a)
Elu czy to świecznica groniasta?
Ja mam roczną też jest na około dwa metry, będzi emiłą cztery kwiaty, czy ona z roku na rok rozrasta sie jeszcze czy to już wszystko?





Grzegorz mam ją 3 lata co roku u mnie wyzsza może jej to miejsce służy. Posadziłam ja na środku podwyższenia trzeba ją będzie przesadzić w przyszłym roku zasłania inne rośliny.
Mam jeszcze bordowa posadzona w zeszłym roku. Nie widac aby miała kwitnąć.
U pobliskiego ogrodnika widziałam swiecznica o liściach prawie czarnych.
Może się słyszę.

Byłam w szkółce po sąsiedzku po dłuższej przerwie . Mają tyle bylin, że za głowę się złapałam. Już nie będę kupowała przez internet to się nie opłaca.
Tutaj są rośliny od 12-15 zł ale bardzo dorodne. A ja kupuję o połowę mniejsze po 8, 9 zł plus opłaty przewozowe to się nie opłaca.
Jeszcze mi pani powiedziała że mam im powiedzieć co chce to oni sprowadza większą ilość. Nieraz właścicielka się pyta co chodliwe w necie.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 18:07, 02 lip 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
UUUuuu to suuuper.
Moja szkółka też ma wypasione sadzonki ale niby wybór duży ale np.brakuje jarzmianek no nie można mieć wszystkiego
Ale dobre i to.

Elu pozdrawiam serdecznie
u mnie burza jak diabli z sąsiadem przeganiamy ją Soplicą
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 18:20, 02 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
JoannA napisał(a)
U nas dodatkowo jeszcze grad padał. Szkód nie zdążyłam ocenić bo cieszyłam się do pracy.





Ja ciągle drze jak chmury nadchodzą aby tylko grad nie padał.
W zeszłym roku grad mi podziurawił liście lilii potem zżółkły i po efekcie co tydzień siedziałam w oczku i wyciągałam liście.
Coś tam odrosło ale to nie to.
Niektóre liście to są tak duże jak wierzch wiadra a ogonek od liścia do korzenia i 2 metry szuka światła i rosnie.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:34, 02 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
greg66 napisał(a)
UUUuuu to suuuper.
Moja szkółka też ma wypasione sadzonki ale niby wybór duży ale np.brakuje jarzmianek no nie można mieć wszystkiego
Ale dobre i to.

Elu pozdrawiam serdecznie
u mnie burza jak diabli z sąsiadem przeganiamy ją Soplicą




To słabo przeganianiacie że ciągle leje. U nas chmury granatowe też przechodzą od stukać nie pada, ale pewnie będzie. Bardzo duszno w cieniu 30 stopni.

Popatrz ja kupiłam jarzmianka nie powiem ładna przyszła, ale tutaj takie dorodne po 15 zł jak przeliczyłam to sprowadzać się nie opłaca.
To powiedz szkolkarzowi aby sprowadzil. Często nie wiedzą co jest chodliwe, tym bardziej, że to bylina może sprzedawać w następnym roku.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 18:47, 02 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Masz foty trawiastej?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 19:42, 02 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Makao_J napisał(a)
Masz foty trawiastej?



Aniu ok tygodnia temu robione. Powinna być już nawożona drugi raz będzie w sobotę
EM miał dużo prac i tak zeszlo to on zawsze nawozi.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 22:32, 02 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)



Aniu ok tygodnia temu robione. Powinna być już nawożona drugi raz będzie w sobotę
EM miał dużo prac i tak zeszlo to on zawsze nawozi.






Takie ujęcia u ciebie lubię najbardziej.
Trawiasta pięknieje z dnia na dzień.
Straszne są teraz te burze. U nas też prawie codziennie pada. Trawa nie koszona, o chwastach nawet nie wspominając.
Oby pogodowych katastrof nie było.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies