Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:35, 29 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Słuchajcie tak lało, że się w głowie nie mieści. EM byl w centrum i nie mógł się wydostać. Zostawił samochód na górce aby nie zalało i pojechał metrem kilka stacji. Kilka stacji podjechał i kazali wysiadać bo prądu nie ma w trakcji awaria.

Stal na stacji zresztą pełno ludzi nikt nie wychodził bo leje. Po jakimś czasie prąd włączyli i metro ruszyło i dojechał. Później autobusem pod dom.
Syn go zawiózł przed chwilą po samochód już podobno można przejechać woda opadła.

Jeszcze leje kiedy to się skończy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiolaaa 22:38, 29 cze 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Elu od ciebie poszlo do mnie chyba masakryczna burza z mocną ulewą strach byl ogromny i brak pradu na ulicach grzmotnelo blisko mojego domu w las az dom sie zatrzasł
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 22:53, 29 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
FrancoPolo napisał(a)
Witam.Pięknie kwitną tobie lilje wodne.Umnie w tym roku słabo a dostały nawóz.Ta ostatnia fotka z tą różą to zapewne rozłogowa.Widziałem ją 3 lata temu na WESTERPLATTE piękna kwitnie długo i ma duże owoce.Próbuję ją ukorzenić,Zdobyłem szczepek ,Zobaczymy.Życzmy sobie wreszcie lepszej pogody.




CHodzi o te róże to rapshody im blues



Pewnie przywiozłeś inne bo nad całym morzem posadzenie są róże które zostały sprowadzone jeszcze przed drugą wojna światowa przez Niemców z południa Europy z nad morza Śródziemnego to specjalna odmiana. Kiedyś o tym czytałam. Mają bardzo duże owoce to prawda.
Próbowalam kiedyś nasiona posiać ale nic nie wzeszło.
Z patyków nie próbowałam. Mam bardzo ładna róże dobrze prowadzona to kwitnie cały sezon ta poniżej. Zaczyna kwitnąć, każdego roku wiosna ja przycinam bardzo pachnie.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElaS 00:04, 30 cze 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
ElzbietaFranka napisał(a)
Słuchajcie tak lało, że się w głowie nie mieści. EM byl w centrum i nie mógł się wydostać. Zostawił samochód na górce aby nie zalało i pojechał metrem kilka stacji. Kilka stacji podjechał i kazali wysiadać bo prądu nie ma w trakcji awaria.

Stal na stacji zresztą pełno ludzi nikt nie wychodził bo leje. Po jakimś czasie prąd włączyli i metro ruszyło i dojechał. Później autobusem pod dom.
Syn go zawiózł przed chwilą po samochód już podobno można przejechać woda opadła.

Jeszcze leje kiedy to się skończy.

Oglądałam zdjęcia. Masakra. Tak ma wyglądać, to zapowiadane upalne i suche lato?
Straszą nas ciągle i straszą. A nikt prawdy i tak nie zna.
____________________
Malwowy ogród
ElzbietaFranka 13:40, 30 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Były komunikaty. Dostałam esemesa ostrzegswczego aż 2 x na telefon że będzie burza po południu, ale coś takiego co było wczoraj taka ulewa to potop.

Jestem na działce padało widać że wszystkie rośliny znowu ucierpialy. Jedynie w oczku lilie wyglądają dobrze.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:05, 02 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dzisiaj o 4 nad ranem potężna burza z błyskawicami.

Po prawej swiecznica prawie 2 metry





Po prawej piękna roza pnąca, ale bardzo kapryśna tej zimy się zmarzła więc kwitnie.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:09, 02 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD

W tym roku róże bardzo kiepsko się mają. Ciągły deszcz źle wpływa na kwitnienie. Te poniżej to żelazne róże, ale też nie za bardzo.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
JoannA 10:42, 02 lip 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
U nas dodatkowo jeszcze grad padał. Szkód nie zdążyłam ocenić bo cieszyłam się do pracy.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Mirka 11:30, 02 lip 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
A u nas noc spokojna była
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Ania111 11:41, 02 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
CD

W tym roku róże bardzo kiepsko się mają. Ciągły deszcz źle wpływa na kwitnienie. Te poniżej to żelazne róże, ale też nie za bardzo.






Elu ,
Piękne różę,
widzę ,że pomimo deszczu mają się pięknie
kolor cudowny
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies