Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Agania 07:18, 08 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Na rybeńki zawsze z przyjemnością patrzę
Dynie super, ale uważaj bo ślimaki Ci zjedzą.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 07:25, 08 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ElzbietaFranka napisał(a)
Trochę fotek dzisiejszych




Masz tu przepięknie na tej miskantowej
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anabuko1 07:48, 08 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
ElzbietaFranka napisał(a)
Grzybki już mam, ale robaczywe nawet ślimaki stołówkę mają.



Liści wszędzie po wichurze










Fajnie mieć własne grzybki.
I ja na rybki mogę patrzeć i patrzeć
Ładny, bardzo ładny masz ten staw
Ech jesień nam się wdziera. .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 09:55, 08 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Agania napisał(a)

Masz tu przepięknie na tej miskantowej




Tak mi się trafiły trawy z hortensjami i dosyć ładnie to wygląda. Z tyłu są hortensje o kwiatach ażurowych.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 16:44, 08 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu bardzo ciekawe te dęby błotne, fajne listki mają. Kiedyś takie chciałam, ale gdzieś się naczytałam, że nic pod nimi nie chce rosnąc przez garbniki. Czy rzeczywiście tak jest?
Zagajnik brzozowy, już kiedyś do niego wzdychałam u Ciebie, ciekawe rzeczy piszesz o doorenbosach. Ja teraz drżę o moje, bo po tych deszczach woda moim stoi przy bryle, mąż porobił rowki odwadniające. W tym roku już nie mamy mocy przerobowych na urabianie pod nimi ziemi.
I ta hortensja z różowym rumieńcem... to vanila frise? Chodzi za mną
Trawy masz okazałe, chociaż popatrzę u Ciebie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 18:07, 08 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Roocika napisał(a)
Elu bardzo ciekawe te dęby błotne, fajne listki mają. Kiedyś takie chciałam, ale gdzieś się naczytałam, że nic pod nimi nie chce rosnąc przez garbniki. Czy rzeczywiście tak jest?
Zagajnik brzozowy, już kiedyś do niego wzdychałam u Ciebie, ciekawe rzeczy piszesz o doorenbosach. Ja teraz drżę o moje, bo po tych deszczach woda moim stoi przy bryle, mąż porobił rowki odwadniające. W tym roku już nie mamy mocy przerobowych na urabianie pod nimi ziemi.
I ta hortensja z różowym rumieńcem... to vanila frise? Chodzi za mną
Trawy masz okazałe, chociaż popatrzę u Ciebie




Brzozów nic nie będzie to pijawki. Jak koniecznie chcesz i boisz sie, że od wody padną to załóż pionowa melioracje.
Trzeba kupić kawałek rury żółtej dziurkowanej melioracyjnej o przekroju 10 cm.
Wykopać obok brzóz dołki na gl 50 cm i włożyć rurę równo z ziemią nadmiar wody spłynie do rury i powoli będzie wysychal. Jeżeli będzie susza możesz wlać wody do rury możesz zrobić kilka punktów w ten sposób.
Będzie przy okazji korzeń dotleniony.
Jak nawieziesz ziemi nawet ok 15 czy więcej centymetrów to korzenie brzozy mają tendencję podnoszenia się do poziomu ziemi. Swoje korzenie siatka korzeni prawie na wierzchu.

Hortensja tak to wanilla Freud.
Nie bój się dębów. Mam błotne 1,5 m posadzone od hortensji. I wszystko dobrze rośnie. Przecież nie będziesz roślin sądziła przy pniu deba blotnego.
Zazwyczaj rośliny marnie rosną pod drzewami, ale dąb błotny jest wąski jaka korona taki korzeń tak przynajmniej się uczyłam.

Patrz patrz to prawie 7 latki oprócz Memory 3 lata.

Znowu dzisiaj kupiłam jakiś obłęd mnie trzyma.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:07, 08 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Dzisiaj byłam w pobliskiej szkółce i kupiłam miskanta



Mieli też gunery, duże ale i drogie



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 21:14, 08 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Bardzo drogie. Liczylam zera czy dobrze widze.
U nas przez korone nie ma Targow w Starym Polu. Bieda z zakupami a w ogrodniczych tylko to co schodzi.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MariuszG 22:25, 08 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Elu, pięknie wygląda Twój ogród po deszczu. Ciekawi mnie czy grabisz liście brzóz czy same się rozkładają?

Gunnera okropnie droga, nie spodziewałem się takiej ceny. Tylko nie wiem czy zrobiłbym sobie coś takiego, to jest jednak bardzo wymagająca roślina.
U mnie w Skierniewicach też odwołane targi ogrodnicze. Można było się nieźle obkupić, zawsze sporo nowinek stamtąd miałem. Ale w obecnej sytuacji to lepiej, że miasto odpuściło.

Dostałem dzisiaj róże. Ładne przysłali, płaciłem po 9 zł. Jutro pokażę
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
ElzbietaFranka 22:27, 08 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Anusia napisał(a)
Bardzo drogie. Liczylam zera czy dobrze widze.
U nas przez korone nie ma Targow w Starym Polu. Bieda z zakupami a w ogrodniczych tylko to co schodzi.



Aniu też nie wierzyłam. Musiałam sprawdzić w necie tom w zależności od wielkości od 20 zł w zwyz. 20 zł to małe u ogrodnika donice jak większe wiadra i liście też duże.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies