Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 14:21, 06 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
MiluniaB napisał(a)




To jest miskant Melopartus . Ponizej po huraganie jaki przeszedł wczoraj, muszę go podwiązać



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 14:49, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Pięknie kwitnie, piękny kolor. Mojemu Mężowi by się podobał. Widać, że duży rośnie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
gosika67 17:30, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Zawsze podziwiam u Ciebie wrzosy. Ja kupię kilka sztuk do donicy, probowałam zrobić sobie wrzosowisko 2 lata temu, wymarzło wszystko, nie mam ręki do tego.
Zakupy- wszystko to co lubię. Pozdrawiam Eluniu .
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Dorota123 20:43, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Biała dalia wcale nie dziwna, jest śliczna. Wrzosy ładnie u Ciebie rosną, a trawnik i rabata trawiasta to cudo w Twoim ogrodzie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 21:06, 06 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
gosika67 napisał(a)
Zawsze podziwiam u Ciebie wrzosy. Ja kupię kilka sztuk do donicy, probowałam zrobić sobie wrzosowisko 2 lata temu, wymarzło wszystko, nie mam ręki do tego.
Zakupy- wszystko to co lubię. Pozdrawiam Eluniu .




Małgosiu jeżeli chodzi o wrzosy to trzeba kupować wcześniej np koniec sierpnia początek września aby się jeszcze ukorzenil6 w ziemi rodzimej. Sądząc wyciągamy z doniczki zazwyczaj są bardzo dobrze ukorzenione i trzeba trochę ten korzeń rozszarpać aby szybciej kirsenie związały się z rodziną ziemia.

Moje wrzosy w zeszłym roku miały być wyrzucone ponieważ to miejsce przerabiałam. Wiosna nie przycinalam ich i bardzo wyrosły. Wykopując je miały bardzo solidne korzenie nie do uwierzenia górka mniejsza od korzenia.
Przycięłam wszystkie korzenie o połowę i wsadziłam do ziemi.
W tym roku wiosna przycięłam i opryskam, podlałam nawozem do wrzosów i ładnie rosną.
W tym miejscu wrzosowisko już mam ok 10 lat.
Miałam kiedyś przepiękne wrzosy i była ostra zima sądziłam we wrześniu pewnie nie zdarzyły się ukorzenić nie przykrywam i zmarzły.


Tam są też posadzone tulipany, żonkile i narcyzy. Nornice tam grasują bo cebulki mi zżarły. Powtykam czosnek może odejdą.
Więc piękne wrzosowisko to jest wyższa szkoła jazdy nie zawsze się udaje.

Marcinki już tuż tuż mam kilka odmian





Dąbrówka ładnie mi sie rozkrzewiła



Po lewej str trawa afrykańska po prawej Memory



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:26, 06 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Dorota123 napisał(a)
Biała dalia wcale nie dziwna, jest śliczna. Wrzosy ładnie u Ciebie rosną, a trawnik i rabata trawiasta to cudo w Twoim ogrodzie.




Wiosna tego roku kupiłam jakieś pakiety dalii. Nic się nie pokrywa z etykietą więc nawet nie wiem jak się nazywają i też marnie rosna. Dosyć sporo chyba skórek podjada wchodzi do paka i wyżera i każdy kwiat ledwo rozwinięty.
Ta Dalia zmieszana z czerwoną dosyć ladna razem posadzone.



Chciałam zrezygnować już z dalii tylko posadzić z zeszłego roku o ciemnych lisciach, ale trochę je zima podsuszylam myslalam, że nie wypuszcza ale coś tam wypuściły. Dalie bardzo lubią ślimaki i są pogryzione.

Rozplenice zaczyna klisic





Pająków i ślimaków mam w bród wszędzie chodzą. Po prawej mam takie zwierzątka na kocimiętkę co to może być.




To "kowal bezstrzydlowy" owad pożyteczny
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:35, 06 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
CD

Dęby błotne ml one kochane





Trzeba przyciąć i nałożyć siatkę bo liści od groma. Bardzo żałuję, że nie zrobiłam oczka o 10 m dalej.



Bugenwilla marnie w tym roku kwitnie może dlatego, że zima w domu kwitła.
Winogron obfitości ale mniejsze są mniejsze owoce

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MariuszG 23:11, 06 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Elu, zasiedziałem się u Ciebie, ale to i tak mało. Mam urlop więc pobuszuję jeszcze . Widzę że nakupiłaś cebulowych, ja w tym roku wszystko online kupuję. Testuję 5 różnych sklepów, więc podzielę się później doświadczeniami. Czytałem że kupujesz róże u Hyżego, na jakie odmiany masz ochotę? Ja teraz czekam na Alba Meididland ale z innego sklepu. Mają dość tanie, ciekaw jestem co to będzie. Czytałem też o astrach. Mogę się podzielić astrem gwiazdkowym (aster divaricatus). Bardzo fajny, biały i rośnie inaczej niż znane marcinki .

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
ElzbietaFranka 12:15, 07 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
To "rosi" ma piękne kiście jeszcze młodziutki mam 3 szt



Silverspinne chyba





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 15:21, 07 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Ela czy trzmieliny oskrzydlone są podatne na wiatry? czy muszą być raczej schowane?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies