Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Mirka 21:59, 10 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

Też mam taki lasek Może i u mnie będą grzybki. Elu trawy masz piękne moje słabo coś kwitną.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
MiluniaB 22:10, 10 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
ElzbietaFranka napisał(a)
Grzybobranie

Na takim skrawku maślaki, rydze i kozaki






Muszę zacytować. Uwielbiam grzyby: zbierać, obierać, gotować, zaprawiać, suszyć i jeść

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MariuszG 23:23, 10 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Pięknie masz w ogrodzie, ta fotografia jest wyjątkowa. Nie mam tak wybarwiających się hortensji. Wszystko tu gra, i trawy i kalina. Każda roślina zdrowa i dorodna.

Najbardziej zazdroszczę rydzów. Uwielbiam w jajku i w bułce . Jeśli będziesz chciała zobaczyć, to wrzuciłem u mniej zdjęcie róży.

ElzbietaFranka napisał(a)


____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
ElzbietaFranka 11:29, 11 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
polinka napisał(a)
Ten lasek brzozowy to bym ukradła Przepiękny!




Piękny jest, ale wszędzie nasmiecone. W niedzielę eM kosiarka zbieral liście i znowu tyle. Jak tylko obeschnie zaraz idę grabić. W żwirze na skalniaku jeszcze gorzej dmuchawa trzeba
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 11:38, 11 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Oj rydzów pamietam smak z dzieciństwa, przysmażane na patelni z masełkiem, u mnie w okolicy rydze znikły
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 11:47, 11 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Trochę fotek

Bardzo ładna i zdrowa (po lewej) róża kupiona w Le clerku kupiłam 5 sztuk, ale moje dziecko wiosna posadziło nie tak jak trzeba wiosna i uschły. Koniecznie w przyszłym roku muszę kupić.



Po lewej największy kwiat różany. Po prawej Venrosa mam je 3 sezon w zeszłym roku obsypana mąka. W tym roku się trzyma.



Jeszcze druga Memory olbrzym

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 11:53, 11 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Masz wyjątkowo dobrą glebę Elu.
U mnie memory tak wielkie nie rosną. Mam dwie sztuki i każda inaczej rośnie. Ta w cieniu większa i wydaje mi się, że to miało związek z ubiegłoroczną suszą.
W przyszłym roku muszę im jakiegoś nawozu wiosną podsypać, żeby cieszyły, bo kwiatostany mają śliczne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 11:56, 11 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
greg66 napisał(a)
Oj rydzów pamietam smak z dzieciństwa, przysmażane na patelni z masełkiem, u mnie w okolicy rydze znikły



A ty wiesz Grzegorz, że u mnie rosły od kilku lat i myślałam, że to psióry. Znajomi przyjechali i zdziwili się, że u mnie tyle rydzów. Wyzbierali wszystkie i zaczęli się śmieć z mojej niewiedzy.
Teraz zbieram i żyje nawet się nie przyznaje, że mam rydze na działce.
Podobno rydz aby rosnąć musi mieć dobre sprzyjające warunki.
U mnie rosną pod dwoma sosnami czarnymi.

Czekam na podgrzybki i prawdziwki. 2 lata temu i tydzień temu zaszczepiłam grzybnia mikoryzy. Może w przyszłym roku.
To pewnie efekt mikoryzy w takim łańcuszku.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:18, 11 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Gosialuk napisał(a)
Masz wyjątkowo dobrą glebę Elu.
U mnie memory tak wielkie nie rosną. Mam dwie sztuki i każda inaczej rośnie. Ta w cieniu większa i wydaje mi się, że to miało związek z ubiegłoroczną suszą.
W przyszłym roku muszę im jakiegoś nawozu wiosną podsypać, żeby cieszyły, bo kwiatostany mają śliczne.





Podsyp Gosiu żebyś nie żałowała wybujają do 3 metrów .

Jednorazowo możesz podsypać aby ruszyly.
Ja też mam jedną która ma ok 1 metra kupiona razem z powyższej foty były jednakowe. Trzeba ją przesadzić.





Po prawej róża Maria Henrieta



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzata_s... 20:48, 11 wrz 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Matko Elu trawiszcza powalają i brzozy.
Nie wspomnę o rudych rydzach. Zawsze jak widzę tak duże ogrody z laskiem to zazdroszczę troszkę Pozdrowienia
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies