Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

pestka56 08:59, 22 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Wow, a co wcześniej na tej podłodze było? Olejowana była, czy też woskowana? Są specjalne specyfiki do usuwania wierzchniej warstwy. Ale tego co weszło w drewno już nie usuniesz inaczej jak cykliną, a to zależy co było użyte i jak głęboko wsiąkło.
____________________
Kasia
anpi 09:42, 22 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Elu, przyszłam znów pozachwycać się Twoimi trawami.Z hortensjami wyglądają obłędnie! Mi marzy się szpalerek hortensji i traw, ale na takowy już miejsca brak. Chyba zmodyfikuję więc rabatę z różami, które faktycznie w tym roku szału na który liczyłam - nie zrobiły I choć parę hortensji też się zbuntowało z kwitnieniem, to kilka dosadzę
Na palczatki, już od tamtego roku mam ochotę, ale faktycznie trudno je gdziekolwiek dostać.
Kawaler z odkurzaczem słodki!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 10:59, 22 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj piękny dzień więc wykorzystałam słoneczną pogodę aby oczyścić oczko przed nakryciem siatka. Na szczęście nie ma wiatru i brzozy od dwóch dni nie sypią liśćmi. Jutro ewentualnie zbiorem jeszcze liście z wody i nakrywanie siatka.
Trzeba było przyciąć szuwary przy brzegu.




zawsze mi żal jakoś sprzątać oczka z roślin tak wcześnie, ale potem rączki marzną , nie powiem Ja maoże za jakieś dwa tygodnie dopiero planuję. Patrzę na te worki z liśćmi i się zastanawiam u Was już taka jesień, że tyle spadło!!!? U nas dopiero się pojedyncze przebarwienia zaczynają....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ania111 12:12, 22 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633



Odkurzacz najlepsza zabawka, można nim jeździć, rury ciągnąć i siedzieć na nim




Jaki słodziak
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 13:59, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
sylwia_slomczewska napisał(a)

zawsze mi żal jakoś sprzątać oczka z roślin tak wcześnie, ale potem rączki marzną , nie powiem Ja maoże za jakieś dwa tygodnie dopiero planuję. Patrzę na te worki z liśćmi i się zastanawiam u Was już taka jesień, że tyle spadło!!!? U nas dopiero się pojedyncze przebarwienia zaczynają....




Sylwia to jest skutek suszy. Nie podlewalam brzóz ponieważ jest ich sporo w jednym miejscu więc broniąc się o przeżycie tracą liście. Pusalam,że to pijusyu nas duża susza znowu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:13, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
pestka56 napisał(a)
Wow, a co wcześniej na tej podłodze było? Olejowana była, czy też woskowana? Są specjalne specyfiki do usuwania wierzchniej warstwy. Ale tego co weszło w drewno już nie usuniesz inaczej jak cykliną, a to zależy co było użyte i jak głęboko wsiąkło.



Kasiu zaczął od kuchni zmył mydłem do podłóg olejowanych i to wszystko. Nie pomyślał, że tam jest kilka warstw różnych upiekszaczy. Położył na to olej z woskiem i nie wsiakalo porobiły się burchle.

Ostatnio 7 lat temu sama robiłam cała podłogę po malowaniu też zmywalam specjalnym mydłem do podłóg olejowanych i wosk z olejem kładłam.

Kasiu od 30 lat sama zawsze prowadziłam renowacje podłogi i wychodziła jak żyletka. Goście bali się chodzić po podłodze.
Stosujemy środki z górnej półki. Podłoga ważna rzecz w domu.
Zaraz idę dalej się męczyć i szlifować. Jeszcze mi zostało ok 6 m2. Kuchnie mam dosyć duża. Reszta mieszkania już gotowa jak będzie zrobione to zrobię fote.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:20, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Ania111 napisał(a)



Jaki słodziak




Wczaraj przyszedł z synem do nas, zobaczył w kącie odkurzacz zrobił taka awanturę bo odkurzacz brudny i nie było zabawy. Musiał syn wyjść bo spazmów dostał.
Najlepiej na działce jak węże za sobą ciagnie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:29, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Jak sprzątam oczko to też mi wszystkiego żal, ale mus to mus najgorsze te liście. Można sobie wyobrazić worek takich liści w oczku jak najpierw pływają a później opadają na dno. Ile szlamu z tych rozkładających się liści.
A tak będzie wiosna czysto. Na im założyliśmy siatkę to porządki zrobiłam na brzegu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:10, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
anpi napisał(a)
Elu, przyszłam znów pozachwycać się Twoimi trawami.Z hortensjami wyglądają obłędnie! Mi marzy się szpalerek hortensji i traw, ale na takowy już miejsca brak. Chyba zmodyfikuję więc rabatę z różami, które faktycznie w tym roku szału na który liczyłam - nie zrobiły I choć parę hortensji też się zbuntowało z kwitnieniem, to kilka dosadzę
Na palczatki, już od tamtego roku mam ochotę, ale faktycznie trudno je gdziekolwiek dostać.
Kawaler z odkurzaczem słodki!




Aniu zaglądałam u nas dzisiaj, czy jest palczatka nie ma. Będę musiała zamówić przez internet. W jednej szkółce internetowej piszą, że to nowość bo palczatek duzo różnych. Zob na priv napiszę gdzie szukać.

Jakoś tak się złożyło, że wstrzelilam się z hortami w trawy i dobrze to wygląda. Horty vanilla Freise bardzo ladna, ma bardzo duże kwiatostany ciężkie i pędy się uginają. Przycinam je trochę wyżej i pędy wysokie.
Na wiosnę przytnę nizej.
Z hortensjami nie ma dużo zachodu. Róże wymagają jednak więcej uwagi ten rok bardzo kiepskie dla nich przynajmniej u mnie.

Kawaler fajny bardzo go lubie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:54, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Foty Gracilimusow może Polinka zajrzy

W zeszłym roku posadzone



W tym roku najwyższe moje trawy ok 2 metrów bez kwiatów bardzo mocne trawy





Bonica ma bardzo dużo paczkow czy Zdążą się rozwinąć

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies