Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Mirka 23:01, 23 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu taż patrzyłam teraz w Daglezji trawy . Mają wybór że nie wiadomo co wybrać aż głowa boli.
A ty widzę też się już wkręciłaś
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
pestka56 12:11, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ela, jak chcesz żeby ładnie zadarniło, to turzyce (Carex) sadź jako najniższe piętro Najlepiej te, które tworzą rozłogi, czyli Morrowa 'Ice Dance'.
Turzyce półceń i cień lubią. Choć słońce też zniosą, tylko trzeba im wody dać.

Pod brzozami mogłabyś zrobić pole z seslerii. Popatrz jak ładnie wygląda u Joanny Kurp. To sesleria sadleriana. Ona doskonale radzi sobie pod brzozami

____________________
Kasia
pestka56 12:42, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
„...skąd u ciebie 500 szt traw. Co ty park zakładasz?
Czy to nie pomyłka z tą 500. Teraz każdy myśli o 500+ może tobie sie też coś kojarzy.
Kawał roboty tyle darni zetrzeć ja to bym tak już nie mogła. Sypałabym przez rok trawe skoszoną i darń by przegniła.”


Widziałaś zdjęcie – pokazuje ile mam do obsadzenia w części płd-zach. A to jeszcze nie wszystko. Więc kupiłam sporo traw na multipaletach i w p9:
Sesleria nitida (lśniąca) 45 szt; Sesleria heufleriana 25 szt; Deschapsia caespitosa (śmiałek darniowy) 'Schotland' 25 szt. i 'Pixie Fountain' 160 szt.; Carex oshimensis 'Evergold' 60 szt.; Carex siver sceptre 50 szt.
A jeszcze mam własne do podziału. Z seslerii autumnalis (jesienna) będzie 40 sadzonek, a niziutkich seslerii caerulea (skalna) po podziale będę mieć też ze 60. Jeszcze dochodzi 20 szt. carex morrowi 'Ice Dance' i jakieś 60 sztuk Carex ornithopoda 'Variegata' (ptasie łapki).
To wychodzi 485 i ciągle wydaje mi się za mało Za 3 lata będę dzielić i sadzić tam, gdzie nie starczy teraz.
A... i mam jeszcze po 3 sztuki palczatek 'Ultaviolet', 'Purple Konza' i 'Prairie Blues', które właściwie też mogłabym podzielić każdą na pół.

Darń mi ściągnęła córka na spółkę z J, który dzielnie to wszystko przekopał ręcznie, a potem przejechał 3 razy glebogryzarką, zagrabił i uwałował. Ja tylko upastwiłam się nad wyłażącymi chwastami, dosypałam ziemi kompostowej i piasku.

To tyle tego rozliczenia Idę kosić
____________________
Kasia
pestka56 12:54, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ten Andropogon ternarius prześliczny. Mogłabym posadzić między śmiałkami.

Wydmuchrzycę miałam i wywaliłam. To zaraza. Rosła u mnie jak z łaski, a zrobiłam jej specjalne stanowisko. A jak już zaczęła się rozrastać, to prawie jak miskant cukrowy. Lazła gdzie chciała. Przy tym wyglądu żadnego, każdy pęd w inną stronę

Trzcinnik krótkowłosy (Calamagrostis brachytricha) jest tylko biały. Nie ma różowego. On po prostu w początkowej fazie kwitnienia tak wygląda. Jak całkiem rozkwitnie robi się biały.
To jak z pampasówką. Różowe, czerwone .... nie istnieją. Obrzydliwe oszustwo. Różnica może być w kolorze tylko taka, że pampasówka ma osobniki żeńskie, które kwitną biało i bogato oraz osobniki męskie, które kwitną słabo, mniejszymi kitami i czasem w ogóle nie zakwitają, a kolor ich kwiatostanów jest jasnobeżowy
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 13:31, 24 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kasiu przeczytałam później odpisze.

Jeszcze przesyłam fotki. Pod brzozami niech rośnie trawa już nic nie będę sądzić pod nimi. Korzenie prawie nawierzchu.

Zobacz jaka tu trawka po wysłaniu wody z oczka



A teraz rabata do obsadzenia albo i nie ok 30 m te jałowce przesadze.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 14:38, 24 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
pestka56 napisał(a)
Ela, jak chcesz żeby ładnie zadarniło, to turzyce (Carex) sadź jako najniższe piętro Najlepiej te, które tworzą rozłogi, czyli Morrowa 'Ice Dance'.
Turzyce półceń i cień lubią. Choć słońce też zniosą, tylko trzeba im wody dać.

Pod brzozami mogłabyś zrobić pole z seslerii. Popatrz jak ładnie wygląda u Joanny Kurp. To sesleria sadleriana. Ona doskonale radzi sobie pod brzozami


Tylko jak tam ziemia Kasia, pod moimi brzozami, glina taka żółta, to już nic nie chce urosnąć, one giganty na 20m wysokie.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 14:39, 24 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu przeczytałam później odpisze.

Jeszcze przesyłam fotki. Pod brzozami niech rośnie trawa już nic nie będę sądzić pod nimi. Korzenie prawie nawierzchu.

Zobacz jaka tu trawka po wysłaniu wody z oczka




U Ciebie nic nie trzeba sadzić pod brzózkami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mirka 15:02, 24 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Agania napisał(a)

U Ciebie nic nie trzeba sadzić pod brzózkami
Ja widziałam ten lasek brzozowy na żywo i potwierdzam tak jest pięknie . Elu nic tam nie dosadzaj. O ławeczka by tam pasowała
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 15:41, 24 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mirka napisał(a)
Ja widziałam ten lasek brzozowy na żywo i potwierdzam tak jest pięknie . Elu nic tam nie dosadzaj. O ławeczka by tam pasowała




Mirka nic nie będę sądziła ja sobie nie wyobrażam takiej ilości liści przy nasadzeniach czego kolwiek. Zaraz będę znowu grabila,żeby przed deszczem to zrobić. Przed chwilą kosiłam jak będzie padać to nie wykosze tam gdzie grzyby rosna. Nie można było rozpoznać czy grzyb czy liść. Trochę dmuchawa trochę grabiami.

O tyle od niedzieli nasypało



Na skalniaku kamieni nie widać



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 16:19, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
To już jesień Ale ciekawe, że u mnie jeszcze trzmieliny oskrzydlone i oczar nie wybarwiają się. Aronie troszeczkę. Natomiast brzozy zaczęły liście gubić.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies