Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Mirka 16:27, 24 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)




Mirka nic nie będę sądziła ja sobie nie wyobrażam takiej ilości liści przy nasadzeniach czego kolwiek. Zaraz będę znowu grabila,żeby przed deszczem to zrobić. Przed chwilą kosiłam jak będzie padać to nie wykosze tam gdzie grzyby rosna. Nie można było rozpoznać czy grzyb czy liść. Trochę dmuchawa trochę grabiami.

O tyle od niedzieli nasypało



Na skalniaku kamieni nie widać




O by nie mówić to urokliwie z liśćmi jest.
Najgorzej z kamieni wybierać .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 21:05, 24 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Wydmuchalam skalniak pod brzozami wydmuchane, zagrabione i zebrane. Mam juz3 wory liści.
Fajnie to wygląda nawet w realu, ale wystarczy, że desz przyjdzie i bryndza.

Jutro jak pogoda pozwoli będę robiła przycinki irysów niebieskich i żółtych, lawenda do przycięcia i przesadzenia. Jakieś tam koszenie mam.
Deszcze nie padał.






Mam i ja rozchodniki nędzny bo mężny ale jest. Cholerniki 3 lata tam rośnie i taka nędza i to jest bardzo ładny rozchodnik. Na focie z miskantem Rosi



Już oczyszczony

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:32, 24 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD

Po prawej dzwonek zmienia kolor







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 01:46, 25 wrz 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Mirka napisał(a)

O by nie mówić to urokliwie z liśćmi jest.
Najgorzej z kamieni wybierać .

Też uważam ,że liście urokliwe są , no i pożyteczne Zbieram tylko spod leszczyny, aby zrobić miejsce dla wiosennych cebulek , a reszta( sosny, lipy, brzozy, akacje, dęby) niech się przerabia i służy następnym pokoleniom! Aaa, zbieram jeszcze w worki liście dębowe, aby mieć czym przykryć gunnerę na zimę i to wszystko ! Reszta się kompostuje
zawitka 08:20, 25 wrz 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Ten typ rozchodnika tak chyba ma u mnie tez taki rachityczny.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 08:30, 25 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Ja wszystkie liście oprócz dębowych bo są za twarde i mają mączniaka wrzucam do kompostu na przemian z trawa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:33, 25 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
zawitka napisał(a)
Ten typ rozchodnika tak chyba ma u mnie tez taki rachityczny.




Tam gdzie kupowalam na stronie Albamaru jest kilka fotek to rośnie pięknie.i dlatego sie skusiłam. Przesadze na wiosnę i zobaczę może to nie miejsce dla niego. "Oriental Dancer" Sedum - zobacz jaki ładny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 12:51, 25 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
Ja też mam tego rozchodnika kupowanego w zeszłym roku a Albamarze, i też coś cienko z nim. Te zielone są o wiele efektowniejsze a ten jakby miał cos z liśćmi.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Mirka 13:31, 25 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Na kupowałam 5 odmian w Albamarze i wszystko słabo rośnie . Mam je trzy lata i mają po dwa pędy. Nie ma to jak zwykły rozchodnik.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 13:39, 25 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
greg66 napisał(a)
Ja też mam tego rozchodnika kupowanego w zeszłym roku a Albamarze, i też coś cienko z nim. Te zielone są o wiele efektowniejsze a ten jakby miał cos z liśćmi.





Ja nie moge narzekac na szkółkę zawsze przychodzą ładne sadzonki. Te zamówiłam wczesna wiosną i przyszły od razu pod koniec kwietnia a to za wcześnie dla rozchodniki w. Już się wycwanilam nie można zamawiać roślin wcześnie bo przychodzą nędze w doniczkach.
Ale ten mój rozchodnik 3 sezon i taka bida widocznie albo taka jego uroda, że tak powoli dochodzi do pięknego krzaka albo w złym miejscu posądzony. Przesadzę do ziemi kompostowej może ruszy z kopyta.
W ogóle jest bardzo ładny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies