Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

greg66 18:41, 20 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Będę zimował rozplenice "Fireworks" może się uda a jak nie to trudno.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 20:32, 20 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Grzegorz ryzyk fizyk. Zima może być lekka tylko w przyszłym roku robactwo nas zeżre.
Jak mrozy będą nadchodzić to okryjesz i już musisz być przygotowany.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 22:26, 20 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
ElzbietaFranka napisał(a)





Mirka oglądałam ją przed chwilą. Oni mają bardzo dużo ładnych roslin.
Stopa bardzo ladna, a jaka dekoracyjna. Jakbym ja posadziła na tej nie doszleja kwietnej łączce.


Dostałam od niech rośliny trochę się pospieszylam. Przyszły ładne rośliny jutro będę sądzić. Ta stipa nie jest taka droga. Może w przyszłym roku się skusze,w zimie wszystko przemyśle.





Odkurzacz najlepsza zabawka, można nim jeździć, rury ciągnąć i siedzieć na nim



Elu, trawy piękne i cudnie wkomponowane w rabaty.
Ja traw trochę obawiam się. Sparzyłam się na ostnicy, prosie rózgowatym a nawet 1-2 letnie rozplenice trudno było mi podzielić, takie zwarte kępy się porobiły. Mam tylko seslerie jesienne, sporobolusy różnołuskowe i hakonechloa w donicach. Hakonki zaczęły się rozłazić więc zmniejszyłam ich ilość a także kilka wsadziłam do donic.
Co to za przystojniak na ostatnim zdjęciu? Ile latek sobie liczy ten cukiereczek? Ja opiekuję się 1,5 roczną wnusią. Ten jegomość wygląda mi na podobny wiek.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 22:45, 20 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
basia3012 napisał(a)


Elu, trawy piękne i cudnie wkomponowane w rabaty.
Ja traw trochę obawiam się. Sparzyłam się na ostnicy, prosie rózgowatym a nawet 1-2 letnie rozplenice trudno było mi podzielić, takie zwarte kępy się porobiły. Mam tylko seslerie jesienne, sporobolusy różnołuskowe i hakonechloa w donicach. Hakonki zaczęły się rozłazić więc zmniejszyłam ich ilość a także kilka wsadziłam do donic.
Co to za przystojniak na ostatnim zdjęciu? Ile latek sobie liczy ten cukiereczek? Ja opiekuję się 1,5 roczną wnusią. Ten jegomość wygląda mi na podobny wiek.


Witam Basiu

Basiu uwielbia trawy jakbym mogła to bym ich więcej posadziła.
Jak piszesz i ja to wiem, że ich podział graniczy z cudem. Rozrastają się i wychodzą mutanty. Nie staram się nawet myśleć o podziale bo tu drwal potrzebny. Jak duże to przycinam ziełone przy samej ziemi.
Jeszcze Randap może pomóc.

Nie mam ręki do Hakomek słabo rosną u mnie a takie piękne.

To wnuk Jeremiasz ma 15 miesięcy. Dopiero od 2 tygodni chodzi. Raczkował bardzo długo ale jak nie można go było doścignąć. Babcia też pieskiem bywa, ale co się nie robi aby wnukowi dogodzić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:24, 20 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dzisiaj przykryliśmy oczko siatka aby liście do wody nie wpadały.
Teraz z robót większych to tylko grabienie liści.
Oby jak najdłużej była ładna cieplutko pogoda.

Papirus wyciągnięty z oczka. Przechowuje zima w domu



Dęby błotne jeszcze trzymają zieleń. Kalina w tym roku sporo urosła i ma tez dużo zawiązek kwiatowych.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 09:12, 21 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Elu, zaglądam do Ciebie, czasami z opóźnieniem, bo czasem wpadam tylko i omiatam, nie wpisuję się. Doba za krótka, a smartfona się pozbyłam, żeby nie scrolować i nie tracić energii.

Uczę się, więc w temacie odmian hortnsji nic nie podpowiem.

Lubię, jak piszesz o ogrodzie i pokazujesz jak się rośliny zmieniają.
Pozdrawiam i dobrego tygodnia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
gosika67 21:26, 21 wrz 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu podziwiam i chętnie zawsze oglądam.Kalina pięknie rośnie, trawy wiadomo zawsze liczę na nie u Ciebie i hortensja cudnie się przebarwia. Pozdrawiam jesiennie? Póki co letnia pogoda w dzień, wieczory zimne..
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Renii 22:42, 21 wrz 2020


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj ładna pogoda można było coś zrobić. Ścięłam jeżówki i monardy.
Jeszcze jakieś tam suche przekwitłe.

Trawy coraz wyższe i ładniejsze z pióropuszami







Liści od groma fajnie to wygląda, ale tyle samo w oczku wodnym.



Witaj Elu

Trawy przepiękne, zawsze lubię na nie patrzeć u Ciebie i trawniczek, jak zawsze wymiata. To niesamowite, że zbierasz tak różne grzybki na swojej działce.
Zazdroszczę!
Ps.
Leże w łóżku przeziębiona, to w końcu znalazłam czas, żeby polatać po wątkach
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
pestka56 22:56, 21 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ela, ja roboty mam u siebie wyżej kokardy i jeszcze J mi się rozchorował. Do ciebie zaglądam, ale co ja będę pisała, jak ty masz wszystko pięknie poukładane. Nie ma co podpowiadać

Wycięłam wejmutkę, bo nie udało się uratować. Zrobiło się miejsce do zagospodarowania. Jak na razie wsadziłam tam dwie kaliny Burkwooda i amerykańską. Poza tym mam rozgrzebane wielkie nowe rabaty i prawie 500 sztuk turzyc i seslerii w kilku odmianach do posadzenia. Byliny do tego też muszę dosadzić. Trochę mam, ale sporo muszę kupić. I jeszcze kawał płotu i krzewy przed nim. Patrz na zdjęcie ile tego. Ta największa ma 9 m x 8,7 m. Myślę i dłubię w ziemi.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 00:01, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kasiu dzięki za odwiedziny. Odpisze jutro bo to dluzsza odpowiedź.

U mnie eM się zabrał za renowacje podłóg mycie, olej z woskiem polerowanie. Bałagan w domu nie mam nawet gdzie usiąść. Schrzanil kuchnię i dzisiaj ściągał szpachla wosk z podłogi a ja z nim. Paluchy bolą. Jutro jeszcze poprawimy szlifierka. Normalnie rozum mu idjeło aby coś takiego zrobić i tak się później narobić.

Dobrej nocy
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies