Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:01, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD

Czy nie piękny kosmos niski sonata, to jeden krzaczek ok 60 cm wysokości.
Poprawek moje nieszczesniki wysokie









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 23:18, 22 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
ElzbietaFranka napisał(a)


Witam Basiu

Basiu uwielbia trawy jakbym mogła to bym ich więcej posadziła.
Jak piszesz i ja to wiem, że ich podział graniczy z cudem. Rozrastają się i wychodzą mutanty. Nie staram się nawet myśleć o podziale bo tu drwal potrzebny. Jak duże to przycinam ziełone przy samej ziemi.
Jeszcze Randap może pomóc.

Nie mam ręki do Hakomek słabo rosną u mnie a takie piękne.

To wnuk Jeremiasz ma 15 miesięcy. Dopiero od 2 tygodni chodzi. Raczkował bardzo długo ale jak nie można go było doścignąć. Babcia też pieskiem bywa, ale co się nie robi aby wnukowi dogodzić.


No to Jeremiasz młodszy od mojej Zuzi. Ona też w podobnym czasie zaczęła chodzić a teraz jak się rozpędzi na ulicy z wózkiem z lalą to muszę dobrze nogi wyciągać, żeby ją dogonić. Ona jest z lutego. W lutym skończyła rok. Te maluchy to słodziaki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 23:28, 22 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD






Na koniec efekt renowacji podlogi.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 08:58, 23 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ela, prac przy podłodze nie zazdroszczę, ale jak zrobiliście to przynajmniej na kilka następnych lat będziecie mieć spokój Pięknie wyszło.

My mamy kafle i w kuchni jest pełno dziur od spadających sztućców i garnków, a mają 8 lat. Mam taką niechęć do prac renowacyjno-remontowych, że na samą myśl mi niedobrze, a domu wciąż nie mamy na 100 % skończonego. Został pokój naszego 1,5 roczniaka, w którym jest skład narzędzi męża..., nie mamy jeszcze pomieszczennia gospodarczego

Trawy są super, trochę się ich boję na przyszłość, ale na razie posadziłam kilka, zobaczę jak się będą u mnie czuły
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Renii 09:44, 23 wrz 2020


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Podłoga piękna!

U mnie gracilimus przyjmował się dwa lata. Z tego co wiem to Polinka podlewa gnojówką z pokrzyw. A ja dopiero jak to piszę to sobie przypomniałam, że w tym roku wogóle nie podlewałam gnojówką
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
ElzbietaFranka 14:02, 23 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Roocika napisał(a)
Ela, prac przy podłodze nie zazdroszczę, ale jak zrobiliście to przynajmniej na kilka następnych lat będziecie mieć spokój Pięknie wyszło.

My mamy kafle i w kuchni jest pełno dziur od spadających sztućców i garnków, a mają 8 lat. Mam taką niechęć do prac renowacyjno-remontowych, że na samą myśl mi niedobrze, a domu wciąż nie mamy na 100 % skończonego. Został pokój naszego 1,5 roczniaka, w którym jest skład narzędzi męża..., nie mamy jeszcze pomieszczennia gospodarczego

Trawy są super, trochę się ich boję na przyszłość, ale na razie posadziłam kilka, zobaczę jak się będą u mnie czuły




Malowanie mieszkania i podłogi to najgorsze pracę w domu. Na wsi odkładamy malowanie już 2 rok. Podłoga to egzotyk drugi raz bym tej klepki nie położyła bardzo podatna na zmienność powietrza. Dąb to dąb i takie drewno trzeba kłaść w naszym kraju.
Mam w kuchni pasek ok 80 cm od mebli kuchennych płytki i też sobie nie wyobrażam jakbym miała drewno te zachlapania ookazdym gotowaniu.

Dom czy mieszkanie to wieczne prace jeszcze meble kuchenne chcemy zmienić przed nadchodzącą starością

Trawy to wszędzie urosną aby miały tylko słońce i podlewanie. Nie nawize swoich traw.

Asiu wszystko zrobisz powoli. Nie na hura

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:11, 23 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Renii napisał(a)
Podłoga piękna!

U mnie gracilimus przyjmował się dwa lata. Z tego co wiem to Polinka podlewa gnojówką z pokrzyw. A ja dopiero jak to piszę to sobie przypomniałam, że w tym roku wogóle nie podlewałam gnojówką






Reniu nie podlewam nie nawize traw. Dużo zależy jakie kupisz sadzonki. Jak kupisz sadzonki o 2 zdzbla to musi się dłużej się przyjmować.
Gracilimusy lubią słońce a nie cień. W cieniu liście wiotczeją.
Jak można podlewać jakimś nawozem jak brak słońca.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 16:55, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
ElzbietaFranka napisał(a)




Sylwia to jest skutek suszy. Nie podlewalam brzóz ponieważ jest ich sporo w jednym miejscu więc broniąc się o przeżycie tracą liście. Pusalam,że to pijusyu nas duża susza znowu.

U nas już by się też deszcz przydał, pewnie po nim plewienie będę musiała zaczynać od nowa, a dopiero co jako tako ogarnęłam chwasty. Coś na jutro i pojutrze zapowiadają zobaczymy, sobotę potrzebuję bez deszczu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pestka56 21:41, 23 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Narobiłaś się, ale warto było. Podłoga super

Ja też nie nawożę traw. Po ścięciu wiosną podrzucam jedynie trochę kompostu, bo między nimi mam rudbekie wysokie i czosnki, a te potrzebują. Nie podlewam też. Trawy pochodzą z miejsc, gdzie warunki są ciężkie, więc dają radę w każdych warunkach. Mogą co najwyżej jednego roku słabiej zakwitnąć. A są też takie jak gracillimus, który dotąd w PL nie kwitł, a teraz mu się zdarza.

Palczatki piękne odmianowo można kupić w szkółce Ogrody o Zielonych Progach,ale zamawiać trzeba od nich przez funkia.pl, bo sami nie prowadzą sprzedaży internetowej. Mają też sporo innych wspaniałych odmian traw i turzyc. Pięć odmian palczatek mają w ofercie w ogrodytraw.eu Następne miejsca, które mogę polecić to sklep internetowy szkółki Daglezja Ryki (m.in. narodowa kolekcja miskantów) i Barcikowscy. Są też 2 znakomite szkółki, które niestety nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej, czyli Grochowscy, którzy mają ponad 400 odmian traw i Słowińscy, którzy produkują olbrzymie sadzonki w doniczkach C5.

No, to teraz wiecie, kobitki, gdzie szukać traw
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 22:49, 23 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
pestka56 napisał(a)
Narobiłaś się, ale warto było. Podłoga super

Ja też nie nawożę traw. Po ścięciu wiosną podrzucam jedynie trochę kompostu, bo między nimi mam rudbekie wysokie i czosnki, a te potrzebują. Nie podlewam też. Trawy pochodzą z miejsc, gdzie warunki są ciężkie, więc dają radę w każdych warunkach. Mogą co najwyżej jednego roku słabiej zakwitnąć. A są też takie jak gracillimus, który dotąd w PL nie kwitł, a teraz mu się zdarza.

Palczatki piękne odmianowo można kupić w szkółce Ogrody o Zielonych Progach,ale zamawiać trzeba od nich przez funkia.pl, bo sami nie prowadzą sprzedaży internetowej. Mają też sporo innych wspaniałych odmian traw i turzyc. Pięć odmian palczatek mają w ofercie w ogrodytraw.eu Następne miejsca, które mogę polecić to sklep internetowy szkółki Daglezja Ryki (m.in. narodowa kolekcja miskantów) i Barcikowscy. Są też 2 znakomite szkółki, które niestety nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej, czyli Grochowscy, którzy mają ponad 400 odmian traw i Słowińscy, którzy produkują olbrzymie sadzonki w doniczkach C5.

No, to teraz wiecie, kobitki, gdzie szukać traw




Kasiu oszaleć można z tymi trawami. Siedzę i podglądam trawy na dłuzszą rabatę pod szmaragdami na skarpie tam rosły jałowce płożące usunęłam je. Ciągle zarastały chwastami, perzem utrapienie miałam. Teraz myślę co tam posadzić, aby się nie narobić dobrze rosło i pięknie wyglądało.

Zastanawiam się nad trzcinnikiem krótkowłosym - biały lub różowy, Miskantem małokłosowym 'Nanus Variegatus', Palczatką miotlasta 'Prairie Blues'. Bardzo mi się podoba trawa preriowa Andropogon ternarius - prerię zawsze mogę zrobić. Wydmuchrzyca Magellana Elymus - byłby kontrast dobry na tle szmaragdów.

Coś tam wymyślę, nie spieszy się, może zakup jakiś zrobię po 2 sztuki i wybiorę później co będzie odpowiadało.
Tam są posadzone tawuły w szpalerze i na patyku trzmieliny i berberys Thunberga "Orange Rocket". Można jeszcze posadzić np. hortensje bukietowe "fraise melba" lub "wanilla freise". tam sa dosyć duże odstępy.

Kasia a skąd u ciebie 500 szt traw. Co ty park zakładasz?
Czy to nie pomyłka z tą 500. Teraz każdy myśli o 500+ może tobie sie też coś kojarzy.
Kawał roboty tyle darni zetrzeć ja to bym tak już nie mogła. Sypałabym przez rok trawe skoszoną i darń by przegniła.

Jeszcze chciałam napisać, że może kupię jakąś sieczkarnię aby te trawy przetworzyć wiosną. Sieczka zamiast kory.

Jeszcze odnośnie Gracilimusa - czekam na październikowe kwitnienie bo to jego miesiąc jestem ciekawa czy zakwitnie ma dobre warunki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies