Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Ania111 22:14, 06 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
WOW !!!

____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 22:26, 06 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Ania111 napisał(a)
WOW !!!




Taki mam widok z salonu i na tarasie jak siedzę. Zresztą trawy z każdej strony ogrodu dobrze widać.
Planuję zrobić jeszcze jedna rabatę będzie z grackami i palczatkami, sesleria mi. Zobaczymy co mi się w głowie przez zimę urodzi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 22:33, 06 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)



Taki mam widok z salonu i na tarasie jak siedzę. Zresztą trawy z każdej strony ogrodu dobrze widać.
Planuję zrobić jeszcze jedna rabatę będzie z grackami i palczatkami, sesleria mi. Zobaczymy co mi się w głowie przez zimę urodzi.



Elu ,
masz tyle traw to może będziesz wiedziała
i pomożesz mi w pewnym kłopocie
... rozplenica japońska
co ile się ją sadzi aby powstały osobne kępki
i co z wysokością ???
czytałam że są różnej wysokości ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 22:40, 06 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Roocika napisał(a)


Wow!

Cudnie w słońcu wyglądają trawy!







Wow to będzie za jakiś czas o ile nie będzie mrozu. Jak będą się przebarwiać. Tak było w zeszłym roku


Ta brązowa na pierwszej focie po lewej stronie to trawa afrykańska ta sama co na drugiej jest żółta.
Następna od lewej Memory i ostatnia Melopartus
Na trzeciej rozplenice. U góry po prawej ta zielona najwyższą kolos nie znam nazwy i 2 siuxy

Na 3 focie obok zielonej młody dąb błotny ma piękne kolory.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:55, 06 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Ania111 napisał(a)



Elu ,
masz tyle traw to może będziesz wiedziała
i pomożesz mi w pewnym kłopocie
... rozplenica japońska
co ile się ją sadzi aby powstały osobne kępki
i co z wysokością ???
czytałam że są różnej wysokości ???




Tak to prawda są różne wysokości. Sama o nich czytałam na ich temat. Gatunków jest bardzo dużo kupiłam nie dawno rozplenice hameln golf. Ja mogę tylko powiedzieć o tych co mam. Wygogluj "rozplenice" to ci wyskoczy tyle nazw, że cię głową rozbili.

Ta która jest na fotkach u mnie to rozplenica japońska jedna z największych. Czym starsza tym efekt ładniejszy moje mają ok 6 lat.
Ta pierwsza (wszystkie jeden rodzaj) od lewej wys ok 80 cm ona jest posadzona trochę wyżej ok 20 cm i następne też takiej wysokości. Rozpiętość ok 2 m więc są posadzone co 2 metry.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 23:02, 06 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja posadziłam rozplenicę Moudry co metr ma już 3 lata i wiosną muszę przesadzać bo wchodzą na siebie.
Elu ale wczoraj była u mnie ulewa już myślałam że koniec świata nadchodzi.Akurat jechałam samochodem do domu bałam się okropnie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 23:25, 06 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Mirka napisał(a)
Ja posadziłam rozplenicę Moudry co metr ma już 3 lata i wiosną muszę przesadzać bo wchodzą na siebie.
Elu ale wczoraj była u mnie ulewa już myślałam że koniec świata nadchodzi.Akurat jechałam samochodem do domu bałam się okropnie.




Metr to stanowczo za mało. Rozplenice w szeregu ładnie wyglądają,ale jednak muszą mieć ten odstęp nie mogą nachodzić na siebie.
Tutaj tez doło do wiwatu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 07:52, 07 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
ElzbietaFranka napisał(a)

Wow to będzie za jakiś czas o ile nie będzie mrozu. Jak będą się przebarwiać. Tak było w zeszłym roku


Ta brązowa na pierwszej focie po lewej stronie to trawa afrykańska ta sama co na drugiej jest żółta.
Następna od lewej Memory i ostatnia Melopartus
Na trzeciej rozplenice. U góry po prawej ta zielona najwyższą kolos nie znam nazwy i 2 siuxy

Na 3 focie obok zielonej młody dąb błotny ma piękne kolory.






Cudnie z tymi jesiennymi barwami.
Ale cudnie też bo wielkie okazy traw i duzo. To wszystko robi duże wrażenie.
Widok z salonu i tarasu masz bardzo ładny.
Wielkie brawa za stworzenie takich malowniczych ogrodowych pejzaży
Pozdrawiam Elu .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Wiaan 08:01, 07 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5190
Elu namalowałaś piękne obrazy
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Ania111 08:15, 07 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)




Tak to prawda są różne wysokości. Sama o nich czytałam na ich temat. Gatunków jest bardzo dużo kupiłam nie dawno rozplenice hameln golf. Ja mogę tylko powiedzieć o tych co mam. Wygogluj "rozplenice" to ci wyskoczy tyle nazw, że cię głową rozbili.

Ta która jest na fotkach u mnie to rozplenica japońska jedna z największych. Czym starsza tym efekt ładniejszy moje mają ok 6 lat.
Ta pierwsza (wszystkie jeden rodzaj) od lewej wys ok 80 cm ona jest posadzona trochę wyżej ok 20 cm i następne też takiej wysokości. Rozpiętość ok 2 m więc są posadzone co 2 metry.





Ela ,
przeczytałam co piszesz i Mireczki wypowiedz ,
czyli moja rabata jest raczej za mała ,

w takim razie w tym miejscu nie mogę posadzić ,
ale z racji ,że się trochę wkręciłam w te trawy ,
to muszę jakieś miejsce dla nich wygospodarować

ale wracając do wątku ,
to na tak małą i wąską rabatę to jakie " kuleczki " mogą pasować ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies