Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Dorota123 18:28, 02 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Rabaty trawiaste jak zwykle cudownie się u Ciebie prezentują, ale i krzewuszka mocno powtórzyła kwitnienie. Twój ogród bardzo ładnie się prezentuje przez cały sezon, możesz być dumna z tego dzieła.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 13:16, 03 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Oj Dorotka wszystko namoknięte może dzisiejsza słoneczna pogoda osuszybtrawy, hortensje i róże. Już dzisiaj róże otrzepalam i oberwałam ogniłe płatki róż bo zeschna i pak się nie rozwinie.
Wieje u nas bardzo liście mam wszędzie nawet od sąsiadów przywiewa.
Trawy zaczynają żółknąć
Może posadzę dzisiaj cebulowe i będę miała z głowy.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 20:28, 03 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Elu śliczne trawiszcza,, właszcza te na tle domu.
W Rzeszowie też są takie miejsca porośnięte irgą. Na początku rzeczywiście chwasty się przebijały, ale teraz taki gąszcz, że nie mają szans. I tną na równo jak żywopłot.
Bardzo ładna ta hortensja na ostatnim zdjęciu. Znasz odmianę?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
GorAna 20:40, 03 paź 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Elu, masz przepiękny duży dojrzały ogród. Bardzo różnorodny i bogaty. Twoje trawy tak pięknie się rozrosły, że można się nieustająco na nie gapić
Liści brzozowych nie zazdroszczę. Ja mam jedną i pełno ich wszędzie. Po za tym wypija wszystkim dookoła ostatnie krople wody
Ale za to mogę się do niej przytulać , a siedząc pod, opierać plecki i dostawać dobrą energię
Wiosną po obcięciu małej gałązki daje mi smacznej oskoły
Wpadam czasami na Twój wątek, by obejrzeć pismo obrazkowe, ale z braku czasu nie pozostawiam śladu
Postaram się poprawić
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
ElzbietaFranka 21:07, 03 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
GorAna napisał(a)
Elu, masz przepiękny duży dojrzały ogród. Bardzo różnorodny i bogaty. Twoje trawy tak pięknie się rozrosły, że można się nieustająco na nie gapić
Liści brzozowych nie zazdroszczę. Ja mam jedną i pełno ich wszędzie. Po za tym wypija wszystkim dookoła ostatnie krople wody
Ale za to mogę się do niej przytulać , a siedząc pod, opierać plecki i dostawać dobrą energię
Wiosną po obcięciu małej gałązki daje mi smacznej oskoły
Wpadam czasami na Twój wątek, by obejrzeć pismo obrazkowe, ale z braku czasu nie pozostawiam śladu
Postaram się poprawić
Pozdrawiam




Zapraszam Aniu, wiem że doba ma za mało godzin. Odpoczynek też potrzebny.
Mam tych brzóz nawet nie mam czasu na przytulanie, ale już doprowadzam do takiego stanu, że od wiosny już tylko będę obrabiać to co mam.
Niestety już sił coraz to mniej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 21:29, 03 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu, przyszłam do Ciebie się jeszcze pogapić i pomyśleć. Twój ogród jest ładny, dobrze skomponowany, nic nie zmieniaj, masz taki swój styl, trawy dorodne, hortensje (na vanilki zachorowałam). W dołku mnie ściska, że kupiłam ambrowca (nie wiem czy będzie u mnie rósł), mogłam tego klona red sunset, bo też powinien u mnie dać radę a chciałam drzewo, które się pięknie przebarwia...
I oczko masz... roboty masz od groma ale ślicznie wyszystko razem wygląda.
Sił życzę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 22:30, 03 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Gosialuk napisał(a)
Elu śliczne trawiszcza,, właszcza te na tle domu.
W Rzeszowie też są takie miejsca porośnięte irgą. Na początku rzeczywiście chwasty się przebijały, ale teraz taki gąszcz, że nie mają szans. I tną na równo jak żywopłot.
Bardzo ładna ta hortensja na ostatnim zdjęciu. Znasz odmianę?





Gosiu też bardzo lubię te hortensje tzw koronkowe. Teraz nie znam nazwy, ale jutro popatrzę pewnie jest gdzieś zawieszka na niej.

Też miałam kiedyś dużo irgi wszystko wycięłam badyle po 2 metry i tak mnie denerwowały. Odbiły i teraz je podcinamy. Żebym wiedziała wtedy że tak można je prowadzi nie wycielabym ich bo to bardzo dekoracyjny krzew o każdej porze roku.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:05, 04 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dzisiaj już posadziłam cebulowe. Trzeba było obkosic to gdzie traktor nie wjedzie. Jutro eM resztę skosi. Nawiozlam trawnik nawozem jesienny tydzień temu po deszczu i rośnie szybko.

Jutro przy niedzieli tylko drobiazgi z rana jest dosyć ciepło.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:16, 04 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 01:28, 04 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ja róże od września przycinam po przekwitnięciu na krótko, będzie mniej na wiosnę. Cebulowych jeszcze nie sadzę, ale przesadziłam szafirki i pierwiosnki. Roboty było na godzinę, a odpoczywałam po tym jeszcze następnego dnia. Taki ze mnie pracuś - ogrodnik.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies