Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Mirka 08:26, 27 lis 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu czy Gaurę już przycinałaś?Nie mam z nią doświadczenia i nie wiem kiedy i jak przycinać.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
KasiaBawaria 08:53, 27 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Cudny zachod slonca
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 10:07, 27 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Mirka napisał(a)
Elu czy Gaurę już przycinałaś?Nie mam z nią doświadczenia i nie wiem kiedy i jak przycinać.





Tak już przycięłam.ok 10 cm nad ziemią. Posadz tak aby woda nie stała na lekkim podwyższeniu i orzysyp liśćmi.ewent liście przykryj stroisze choina aby nie zostały rozwiane
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 11:05, 27 lis 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)




Dzięki Kasiu do wiosny jeszcze trochę czasu to się rozejrze w Juli.
Te sieczkarnie starego typu są ręczne i duże nie mam gdzie trzymać musiała by gdzies w krzakach trzymać.
Mój rozdrabniacz nie mA noży. Tylko zębatkę i gałązki dobrze sieka, trawa przechodzi cała.


Sieczkarnie były przystowane do słomy.

W Mrówce, wiesz ten market budowlany, można wynająć mocną rozdrabniarkę. Ona tnie wsio jak leci.

Z małymi rozdrabniaczami ten problem, że pęczka gałazek nie włożysz. Tylko pojedynczo. Mnie to wkurza, bo ja mam masę z wierzby. Ryobi, to tylko do bieżącego siekania.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 15:39, 27 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Chce się podzielić z wami jak działa Polska Poczta nie uwierzycie dostałam dzisiaj list z cebulką lilii od Gobasi. List szedł do mnie prawie 3 m-ce w Ciechanowie nadany.
Gdzie leżała nie wiadomo bo to list zwykły. Już miałam różne myśli może się Gobasi pomyliły adresy i masz tu doszło adres prawdziwy. Tylko poczta Polska może takie jajca robić.





Cebulki jedna większą druga ciupinka w doskonałym stanie nawet w ciągu tych miesięcy nowe korzonki wypuściły.

Mam pytanie czy można ją jeszcze posadzić do gleby.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basieksp 16:24, 27 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Dobre dobrze że nie zaczęły im na tej poczcie przerastać korzonki przez kopertę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Ania111 16:57, 27 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Chce się podzielić z wami jak działa Polska Poczta nie uwierzycie dostałam dzisiaj list z cebulką lilii od Gobasi. List szedł do mnie prawie 3 m-ce w Ciechanowie nadany.
Gdzie leżała nie wiadomo bo to list zwykły. Już miałam różne myśli może się Gobasi pomyliły adresy i masz tu doszło adres prawdziwy. Tylko poczta Polska może takie jajca robić.





Cebulki jedna większą druga ciupinka w doskonałym stanie nawet w ciągu tych miesięcy nowe korzonki wypuściły.

Mam pytanie czy można ją jeszcze posadzić do gleby.


Ela ,

Dobrze ,że pod choinkę nie dostałaś
Najważniejsze ,że się nie uszkodziły ,

...ale też nie wiem czy można jeszcze sadzić ,
ale jak zazwyczaj zimują w glebie ,
to jak bym je posadziła ale przykryła czymś ,
jakimś chociaż świerkiem albo chociaż wiórkami ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 19:06, 27 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Aniu chyba tak zrobię, te zimy takie byle jakie. Posadzę na ok 10 cm głębokości i przykryje liśćmi i świerkiem.
Jakbym posadziła w donicy mogłaby za wcześnie wyjść z ziemi. Roślina ma jakiś cykl i musi przezimować.

Dziękuję za wpis
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:12, 27 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Debet zrobiłam

Pierwszy amarylis zakwitł. Co 2 tygodnie sadzilam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
paniprzyroda 20:04, 27 lis 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zaglądam.. i już wiem, to ogród z pięknymi drzewami, trawami, oczkiem
Piękną czerwień masz na święta i będą długie kwitnienia, kiedyś też je sadziłam, suszyłam cebule.. teraz z doniczkowych cebulowych został mi się tylko zefirant i starodawna kliwia
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies