Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Ogrogroch 20:02, 28 lis 2020

Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 23
Dobre ale prawdziwe.

Muszę jeszcze to napisać.
Kiedyś mieszkałam w URsusie pod WAWA i moja mama wysłała do mnie list. Przyjeżdżam do mamy za miesiąc i mówi mi że napisała do mnie czy otrzymLam list, odpowiadam ze nie.
Następnego dnia pobytu u mamy listonosz przynosi pismo z adnotacja zwrotna po rusku tutaj takiej miejscowości nie ma poczta Kijew URSS.
Te cymbały z poczty zamiast do URSUS-a wysłali na URSS Ukrainę.
Śmiechu co nie miara. Jak tylko mowa o poczcie zawsze to wspominamy.
gosika67 20:12, 28 lis 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj Elu, u mnie jeszcze gaura kwitnie.Jest chłodno. Trawy powiązane, reszta pochowana. Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Ania111 20:17, 28 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Debet zrobiłam

Pierwszy amarylis zakwitł. Co 2 tygodnie sadzilam




Piękny ,
też kiedyś miałam jednego ,
ale pózniej mi umarł
chyba go przesuszyłam
____________________
Ania Spelnione marzenie
SlonecznyOgrod 17:18, 29 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
U mnie jeszcze śnieg nie pada, ja w połowie drogi z Warszawy do Poznania.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Dorota123 21:38, 29 lis 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękny ten amarylis, też mam ale nie wyraża jeszcze chęci do kwitnienia.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 22:20, 29 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Dorota123 napisał(a)
Piękny ten amarylis, też mam ale nie wyraża jeszcze chęci do kwitnienia.





Jeżeli wypuszcza liście przytnij je. Liście nie potrzebnie zabierają pokarm z cebulki



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 11:31, 30 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Elu czy wiesz coś n/t przesadzania dużych tui (ponad 4metry) mam takich pięć i nie pasują mi tam gdzie są, chciałbym je przesadzic pod płot ale po stronie bardzo widocznej więc szkoda jakby zmarniały i nie wiem czy wykopac wielkie dziury czy co? wczesna wiosna terminem?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 14:38, 30 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
greg66 napisał(a)
Elu czy wiesz coś n/t przesadzania dużych tui (ponad 4metry) mam takich pięć i nie pasują mi tam gdzie są, chciałbym je przesadzic pod płot ale po stronie bardzo widocznej więc szkoda jakby zmarniały i nie wiem czy wykopac wielkie dziury czy co? wczesna wiosna terminem?





Teoretycznie jest to możliwe w praktyce pewnie też ta wysokość trochę za duża.
Więc tak ja bym przesadziła wczesną wiosną z duża karpa. Tuja ma palowy korzeń i mnóstwo małych korzeni (taka pajęczyna pod ziemią płytko usytuowane).
Kiedyś przesadzalismy, ale mniejsze ok 2,5 metra.

Nie musisz sadzić tak wysokich ja bym im przycięła przewodnik ok 1 metra.
Tak patrzę na wysokość mieszkania to i tak wysokie będą.

Wykop duży dołek po wsadzeniu zalej wodą powinny się przyjąć.
Przed wykopaniem Tui podłej je mocno woda nawet teraz. Jak je wykopiesz możesz nawet otrzapac z ziemi aby były lżejsze najważniejsze aby korzonki zachować.
Najpierw przesadź jedna aby zobaczyć jaki ma korzeń. Prze następnych będziesz wiedział jak do następnych podejść.

Szkoda, że wcześniej nie pomyślałeś, bo mogłeś we wrześniu obkopac tuje na glebokosc półtora szpadla korzonki małe by się zasklepily bo (zregenerowały).

To tyle Grzegorz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 15:14, 30 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Elu dzięki
pokazałem u siebie te tuje.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 21:12, 30 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81611
Kurcze te nasze nie miały tego palowego korzenia....może im obcięli przy wykopywaniu.....ale wszystkie się przyjęły
To otrzepywanie wiosną jesienią to by było dobre, ale teraz już zimowo się zrobiło, łatwiej się przyjmą jak ziemi z korzonków nie stracą jednak. Tuja pobiera wodę cały sezon, a jak grunt zamarznie jest to utrudnione, a jak jeszcze korzenie będą otrzepane to jeszcze trudniej....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies