Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

SlonecznyOgrod 20:06, 29 gru 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Acha
Ela, masz derenie rozłogowe?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 20:20, 29 gru 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
SlonecznyOgrod napisał(a)
Acha
Ela, masz derenie rozłogowe?





Darcia na działce nie mam i nie chce mieć. Dużo ich rośnie na osiedlu i tak jak nazwa mówi "rozłogowy" są rozłożyste i po ziemi się tarzaja rozłogi. Może przez zaniedbanie w cięciu albo może tak mają.

Lubię te co mam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 22:10, 29 gru 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Obeszłam grudniowy ogród, posmakowałam drożdżowego ciasta, nacieszyłam oczy dekoracjami świątecznymi, a teraz zastanawiam się jak walczysz z kretem? Ja swojego chyba muszę polubić, bo nie mam na niego sposobu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 00:47, 30 gru 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Dorota123 napisał(a)
Obeszłam grudniowy ogród, posmakowałam drożdżowego ciasta, nacieszyłam oczy dekoracjami świątecznymi, a teraz zastanawiam się jak walczysz z kretem? Ja swojego chyba muszę polubić, bo nie mam na niego sposobu.



Dorotko witam

Ja to specjalnie nie piekłam różności nie mam do tego smykałki za wyjątkiem drożdżowego z bakaliami.
Z krecikami nie walcze. EM kupił jakieś ustrojstwo z petardami i to pomaga. Teraz niech sobie trochę pobuszuje widocznie ma co jeść pod ziemią. Będzie mniej robactwa.
Oj jak nie przymrozi to znowu będzie pełno robactwa na roślinach w przyszłym sezonie.

Masz ładny delikatny głos. Dobrze wygladasz Dorotko.
Chciałam jeszcze dzisiaj obejrzeć program z twojego ogrodu ale przy drugiej reklamie nie wytrzymałam.
Jak można w 10 min filmie z ogrodu dawać co 2 min reklamy.
Twój ogród wcale nie jest taki mały. Bardzo ładna okolica blisko las.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 14:11, 30 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Też mam kreta i to na bank nie jednego bo w różnych częściach ogrodu, jak ryją tylko trawniki to jeszcze w miarę, wiosną rozgrabię, dosieję i gotowe, ale jak w rabatach to aż gotuję w środku bo wszystkie rośliny w powietrzu lub zasypane do połowy....ufff
Choinka śliczna Ten skatepark to w pobliżu ogrodu masz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 15:21, 30 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
Elu, u nas też deszczowo poświątecznie i wieje, nie mogę wykorzystać urlopu w ogrodzie tak jak planowałam
Widziałam Twoją choinkę i drożdżowe wypieki, zostawiam pochwały
A sernik też zawsze mi nie wychodził i w końcu dałam spokój. Aż ktoś znowu skusił mnie przepisem na sernik, który niby zawsze wychodzi. Odtąd na każde święta piekę sernik, czasami na inne okazje. W tym roku pod moim okiem przygotował go do upieczenia mój s.student i wyszedł jak zwykle Jak chcesz wyślę Ci przepis.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 15:49, 30 gru 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
sylwia_slomczewska napisał(a)
Też mam kreta i to na bank nie jednego bo w różnych częściach ogrodu, jak ryją tylko trawniki to jeszcze w miarę, wiosną rozgrabię, dosieję i gotowe, ale jak w rabatach to aż gotuję w środku bo wszystkie rośliny w powietrzu lub zasypane do połowy....ufff
Choinka śliczna Ten skatepark to w pobliżu ogrodu masz?





Skatepark park - oj nie daj Bóg nie wyrobiła bym. To na Ursynowie. Jak budowali Ursynów to gdzieś trzeba było wywieźć gruz, ziemię i połamane płyty betonowe w kilku miejscach zrobiono górki i to dosyć spore dwie największe to Cwila i Kazurka i nawiezli ziemi z budowanych dróg.. Na Cwila przy dobrych opadach zimowych wyciąg narciarski i zjeżdżalnia saneczkowa. Kazurka to pazurki rowerowe i na hulajnogach.

Nie daleko moja córka Maja ma warsztaty terapii zajęciowej więc często tam jestem i oglądam te wyczyny - śmierć przed oczami.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 17:33, 30 gru 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Wiek, skleroza, więc nie pamiętam, czy podawałam wam przepis na sernik

Mnie nigdy, żadne ciasto nie wychodziło. Nawet chleb na drożdżach potrafiłam spartać. Aż dostałam przepis na sernik od TAR i przepis na chlebek jabłkowy od Izy spod „Biało-Niebieskiej Chmurki” z Bawarii. Problemy ciastowe jak ręką odjął. Sernik wychodzi zawsze, a chlebek tym bardziej.
Chcecie przepisy?

Idę piec, bo wszystko zeżarte
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 18:27, 30 gru 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Kasiu wstaw te przepisy. Ja tylko raz dobrze sernik upiekłam jak przywiozłam dobrego sera wiejskiego. Ogrzewane kwaśne mleko i później przecedzamy przez pieluchę tetrowa cała noc.

W czasie stanu wojennego serek tak robiłam miałam przydział dobrego mleka dla Maju. Zresztą masło tez robiłam. Cholewcia różnie sobie człowiek radził.

Z serwatki po serze robiłam żurek że skwarkami boczku wędzonego czy ktoś jadł dla mnie pycha.

W serniku najważniejszy jest ser.

Drożdżowe mogę robić z zawiązanymi oczami i zawsze wychodzi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 18:29, 30 gru 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
pestka56 napisał(a)
Wiek, skleroza, więc nie pamiętam, czy podawałam wam przepis na sernik

Mnie nigdy, żadne ciasto nie wychodziło. Nawet chleb na drożdżach potrafiłam spartać. Aż dostałam przepis na sernik od TAR i przepis na chlebek jabłkowy od Izy spod „Biało-Niebieskiej Chmurki” z Bawarii. Problemy ciastowe jak ręką odjął. Sernik wychodzi zawsze, a chlebek tym bardziej.
Chcecie przepisy?

Idę piec, bo wszystko zeżarte

No to dawaj
Mnie sernik się udaje ale spróbuję na Nowy Rok z twojego przepisu upiec
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies