Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Ania111 22:24, 07 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu to są kaczeńce.


To jest krzaczek z zeszłego roku o tej samej porze.




A to 2019 r. Wiosna była bardzo wcześnie i bez przymrozków.




Piękne - i tak wiosennie
ten kolor ociepla zdecydowanie foteczkę
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 22:42, 07 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
SlonecznyOgrod napisał(a)
Hej Ela , jak tam? Daleko jesteś z pracami porządkowymi?
Wertykulację robiliście ?




Dorcia gdzie tam u nas zimno jak diabli co jakiś czas śnieg pada. Do wertykulacji musi być sucho noże lepiej się kręcą nie osiada na nich ziemia.
Zeszłym roku już eM zrobił 1 kwietnia. Nigdy tak późno nie robiłam, ale to nie ma znaczenia. Ciepło będzie szybciej trawa ruszy.
Polowa juz zrobiona w sobotę wchodzę na drugi połowę. Nawoz trzeba rozsypać pod rodki,azalie, hortensje, róże i inne. Róże miedzianem opryskać to kupa roboty.

O tak było 1 kwietnia



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 23:02, 07 kwi 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ela ja mam Grunecznika w zeszłym roku kupiony. Zimę przeżył i widziałam w weekend że już listki puszcza a rośnie na wygwizdowie za plecami ma pole truskawek .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
daszum 22:54, 08 kwi 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela pamiętam o wszystkim, co Ci obiecałam.
Teraz zmagam się z gorączką po szczepieniu, ale jak dojdę do formy spróbuję ukopać kawałek tej trawy.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Milka 07:01, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ojej, Danusiu zdrówka, aż cykora mam na myśl o moim szczepieniu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:15, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ela, wiosna w tym roku nijaka, ale i tak rośliny idą. Nie szkodzi, że coś później zrobisz, ma być cieplej i wtedy łatwiej idzie.
Fajnych prac i pogody, ciekawa jestem, gdzie te grujeczniki i rodki posadzisz. Pokaz proszę. Buziole
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 15:04, 09 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Nie bać się 2 dni i po wszystkim każdy szczepiony to przechodzi tylko inaczej.

Pogoda słońce świeci, ale wiatr bardzo wieje. Idę nawozić róże, rododendrony. Przyjechałam i chyba wyjmę wiatrówkę, bażanty przegrzebały wszystkie rabaty gdzie kora. Wydziobują cebulki spod tulipanów.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rosa 08:06, 10 kwi 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
ElzbietaFranka napisał(a)





Bardzo dobrze wybrałaś. Ja nie mam brunety, ale się napalm może kupię dej wiosny chociaż jeden krzak.

U mnie gillenię może rosnąć tak wysoko. Posadzona jako tło. Jak się będzie dobrze sprawować zrobię większe zakupy.

Brunerę sobie ukopiesz u mnie, najwyżej dokupisz inną odmianę. Ja mam tę srebrną. Mam nadzieję, że pod koniec kwietnia albo w pierwszej połowie maja się spotkamy. Dopiero biorę się za porządki w ogrodzie.
Milka 08:14, 10 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Nie bać się 2 dni i po wszystkim każdy szczepiony to przechodzi tylko inaczej.

Pogoda słońce świeci, ale wiatr bardzo wieje. Idę nawozić róże, rododendrony. Przyjechałam i chyba wyjmę wiatrówkę, bażanty przegrzebały wszystkie rabaty gdzie kora. Wydziobują cebulki spod tulipanów.


U mnie kosy i sroki pod kwasolubami tak robią. Co uporządkuję, znowu rozkopane.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 09:28, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Rosa napisał(a)

Brunerę sobie ukopiesz u mnie, najwyżej dokupisz inną odmianę. Ja mam tę srebrną. Mam nadzieję, że pod koniec kwietnia albo w pierwszej połowie maja się spotkamy. Dopiero biorę się za porządki w ogrodzie.





Rosa u mnie zastój. Widzisz jaka paskudna pogoda. Robię na razie przy różach. Oj chyba już pnących więcej nie kupię bardzo pomarzly. Byli długo ciepło potem przyszedł mróz i skutki czarne pędy. Jestem cała podrapana.
Wczoraj naeiozlam róże, lawendy, powojniki i hortensje idę zaraz podlac. Pod wieczór opryskam miedzianem róże.
Porównując z zeszłym rokiem u mnie czas się zatrzymał i nic specjalnie z ziemi nie wychodzi.

Dzisiaj będziemy robić tzn eM wertykulację przyjedzie syn będziemy przesadzać krzaki i przycinaC

Dzięki Ewo. Jak tylko przyjdzie odpowiedni czas to się spotkamy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies