Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krokusowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Krokusowy zakątek

AgaCzek 07:20, 10 lis 2016


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Witajcie. Od kilku tygodni czytam i czytam i nie mogę się nadziwić waszym cudownym ogrodom. Postanowiłam się w końcu zarejestrować. Przeczytałam artykuły o projektowaniu, znam na pamięć dekalog p. Danuty Cały czas przeglądam kilkutysięczne wątki o waszych ogrodach - są wspaniałe.

We wrześniu wprowadziliśmy się do naszego wymarzonego domu. W domu wszystko wyszło nam dokładnie tak jak chcieliśmy więc jesteśmy bardzo szczęśliwi. Na ogród tez miałam pomysł ale ... trafiłam na ogrodowisko i ... chyba wiecie jak to jest Ja uwielbiam pracować w ogrodzie - jest to niesamowita odskocznia od wszystkiego. Uwielbiam przycinanie i formowanie bukszpanów i iglaków i marze o cudownym ogrodzie.

Póki co ogród a raczej trawnik wygląda tak:


Część rzeczy zaczęłam robić przed lekturą ogrodowiska ale wszystko można zmienić

W "ogrodzie: zasiana jest trawa, posadzone są szmaragdy (w wersji tradycyjnej kwaterki cmentarnej), tuje po bokach od stron sąsiadów będa miały ok 2,5 metra docelowo za to te z przodu będa trzymane nisko -- chcemy mieć nadal widok na jeziorko. W trawie znajduje się 400 cebulek krokusów w lewym rogu ogrodu zrobiłam pierwszą rabatę na której znajdują się iglaki, bukszpany (jeszcze nie uformowane, ponieważ już za późno na ostrzejsze cięcie) i rododendron. Widać tam też hortensję, ale ona jest tutaj tylko chwilowo. W ziemi cebulki tulipanów oraz bardziej z tyłu krokusy różnych gatunków posadzone w grupach.


Po lewej stronie domu (patrząc na wejście) znajdują się 3 tujki na pniu - każda otoczona bukszpanowym kołem. W środku kół posadzone są tulipany.

Jeśli chodzi o ogrody to nie będę oryginalna - zauroczył mnie całkowicie ogród p. Danuty,
rabata z wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/608-ogrod-haiki
,
wiosenny ogród z wątku
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2713-wizytowka-igielkowy-ogrodeczek
Fenomenalny jest łuk z metamorfoz



A co mi się marzy?
Cudowny zimozielony ogród z różnobarwnymi kwitnącymi kwiatami -tak pamiętam o dekalogu i konsekwencji kolorystycznej. Uwielbiam czerwone i żółte kwiaty - problem polega na tym, że ja uwielbiam wszystkie kolory kwiatów i zastanawiam się jak to wszytko poukładać by nie "naciapać" jak na świątecznej choince

- wszystkie ścieżki wokół domu z niewysokim bukszpanowym murkiem

- Jeśli chodzi o rośliny to oprócz zimozielonych uwielbiam tulipany, bardzo lubię rododendrony, piwonie, spodobały mi się u was żurawki i te piękne jasnozielone trawy, czosnki ozdobne. Uwielbiam wisterię.

- jeśli chodzi o połączenia roślin to podoba mi się łączenie murków bukszpanowych z żurawkami lub berberysami.

- największy problem to podział tego ogrodu przed tarasem tak by wydzielić urokliwy ogród warzywny w dużych białych donicach i by wszystko wyglądało pięknie. Od pewnego czasu próbuję nabazgrać jakiś zarys ale nieszczególnie mi to wychodzi


Proszę pomóżcie - macie niesamowite zmysły artystyczne, niesamowite pomysły. Będę wam wdzięczna z całego serca za pomoc.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
07:32, 10 lis 2016
Witaj

z projektowaniem u mnie słabo ...bo ja lubię mix wzorów i kolorów

pobyt na forum dobrze wpłynie na wygląd twojego ogrodu ...zapraszam do mnie ...mam warzywnik w skrzyniach od wiosny tego roku ...i jestem tym rozwiązaniem zachwycona a rabaty ...sama ocenisz ....jeśli nic ci sie nie spodoba to przynajmniej będziesz wiedziała czego na pewno nie chcesz
Efffa 08:02, 10 lis 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj, ja też uwielbiam zimozielony ogród i żywopłociki bukszpanowe i rododendrony i tulipany jak Ty, w tym roku kupiłam sobie czarne , ale tylko na jedna rabatę, ponieważ też, nie lubie jak Ty to napisałaś "mieć naćkane. A przedogródek masz gotowy, ze nie ma go na powyzszych planach?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Nett 10:21, 10 lis 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witam sąsiadkę niedaleką. Niewiele nas tutaj, więc tym chętniej będę zaglądać.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
AgaCzek 10:38, 10 lis 2016


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Witajcie. Ale się cieszę, że tak szybko odpowiadacie

eee_taam Przejrzałam Twój wątek i widziałam wisterię - jak długo ją masz? jak się zachowuje? nie przemarza. Jeszcze jedno pytanie - co ile sadziłaś bukszpany w murkach bukszpanowych? Widziałam Twój ogródek warzywno ziołowy - przepiękne rośliny - robią wrażenie. Dobrze zauważyłam, że do ogrodu warzywnego prowadzi kratkowana bramka? Bardzo podoba mi się astrownia. Też bym chciała wejście do ogrodu.
Podobnie jak ty mam sporo gliny w ogrodzie. Przed posadzeniem trawy wymieszaliśmy grunt z piachem, potem nasypaliśmy więcej humusu ale i tak gdzie się wkopie łopatkę tam głębiej sporo gliny.

Effa cudne masz bukszpany. Widziałam zdjęcia Twojego frontu z bukszpanami, rododendronem i trawami http://www.ogrodowisko.pl/watek/6891-odcienie-zieleni-2?page=41 bardzo fajnie to wygląda.
Co do przedgródka to jeszcze nie istnieje i póki co wykańczają tam fachowcy polbruk.

Ja zakochałam się w cyprysiku groszkowym (widocznym na zdjęciu)ale bidulek nadal od 2 miesięcy czeka na wkopanie. Będzie główną roślinką na tej prawie kwadratowej rabacie między wejściem do domu a garażem.

Jak tylko skończą polbruk (ponoć do końca tygodnia) to od razu od razu przywożą nam ziemię, wkopujemy cyprysika groszkowego i potem będziemy dalej kombinować. Na razie nic tam nie można ruszyć póki stoją tam palety. Plus, że frontowy ogródek jednak jakoś łatwiej jest zrobić niż główny ogród przy tarasie i po lewej stronie budynku. Wiem, o czym marzę ale jak zaczynam rysować czy kombinować to nie za bardzo mi wychodzi


a póki co toniemy w błocie i glinie. Teoretycznie ulicę zaczną robić w poniedziałek ale prawda jest taka - ze wszystko miało być skończone w październiku


O dopiero zobaczyłam Szczecin - w sumie tak czy inaczej Mierzyn jest praktycznie dzielnicą Szczecina więc to to samo I mam kolejny wątek (Nety do przestudiowania )
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
malgol 19:01, 10 lis 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Witam sąsiadkęJestem z Dobrej to prawie jak za płotem.Chetnie będę zaglądać i śledzić poczynania ogrodowe.Ja odkąd tu zajrzała to łopaty nie wbijam bez konsultacji
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Dominika11 19:12, 10 lis 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
witaj
zawitałam z wątku Malgol
zapowiada się ciekawie zobaczysz wszystko sobie ułożysz i potem wykonasz - teraz dobry czas na planowanie, a od wiosny do roboty

zaznaczam wątek i będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AgaCzek 20:30, 10 lis 2016


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Bardzo wam dziękuję za zainteresowanie, i witam sąsiadki!

Teraz to rzeczywiście strach brać łopatę do ręki ale frajdę mam ogromną z oglądanie waszych ogrodów. Macie niesamowity talent!
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
mira 20:57, 10 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj!

Zobaczyłam ciekawy tytuł więc wpadłam.

Trochę namieszam. Zastanów się czy w tym miejscu zamiast cyprysika nie warto dać drzewa liściastego - teraz wielopniowe w modzie.
Może mała magnolia, klon, albo jakieś inne lubiane drzewko.
Zobacz do wątków tematycznych dla drzew.
Wiem że cyprysik czeka na wsadzenie więc wsadzaj zawsze jeszcze będzie można zmienić.

pozdrawia
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Dominika11 20:58, 10 lis 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Agatko popraw swój podpis, będzie łatwiej do ciebie trafić. Musi być na zielono.
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies