Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krokusowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Krokusowy zakątek

Toszka 08:26, 04 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
berberysy tniemy przełom marca/kwietnia i pierwsza połowa lipca. Wtedy nabierają żywych kolorów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AgaCzek 08:38, 04 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
ok czyli nie dotykam teraz niech sobie rosną
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 19:40, 04 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ale radocha! - przywieźli nam wisienkę umbraculifera
Łapiemy się z mężem na tym, że cieszymy się z drzewka jak dzieciaki z cukierka

Zdjęcie beznadziejne bo pogoda beznadziejna


____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Marga 15:51, 05 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Robi wrażenie! Chyba do dachu sięga
____________________
Ogród dla moich synków
AgaCzek 21:51, 05 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Chwilowo w donicy sięga sporo ponad dół dachu ale to się zmieni jak zostanie wkopana. Ale patrząc na oko wysokość ma idealną. I nie była wcale bardzo droga.

A my dzisiaj ambitnie postanowiliśmy zrobić porządek z tujami - niestety trawa je dopadła. Mamy posadzone 100 tujek - nam się udało dzisiaj obrobić 17 koszmar jakiś. Ciężko to idzie. Pojechaliśmy jeszcze do leroy po przekompostowaną korę i wzięliśmy ostatnie 10 worów - nie starczą na wiele. No cóż czasem musi trochę rzeczy iść pod górkę. Jutro będziemy walczyć dalej. Powiem tak - chyba wolę chwasty od trawy je morduje się dużo łatwiej.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 22:06, 11 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Prace trwają i trwają a trawa wygrywa przy tujkach - co za wstrętna paskuda - już 100x bardziej wolę chwasty od tej trawy.

Póki co jeden bok został "odtrawiony", odchwaszczony, "zaborderowany" i "zakorowany" Dzisiaj pól dnia mąż walczył, by dokończyć ten bok.


Bordery założone ale jeszcze z tyłu rabaty musimy oczyścić tujki i całość zaściółkowiać.


Kółeczka przy iglakach też zrobione - niestety za ławeczką tzw "chwilówka" Docelowo będą za ławeczką iglaczki i hortensje ale w tym roku są ...... borówki i inne owocki Których nie możemy póki co przesadzić na miejsce docelowe




____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 12:35, 01 cze 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Większość robót na ukończeniu
Wiśnia umbraculifera, hortensje vanilla fraise też

Przedogródek prezentuje się duuużo lepiej



Najbardziej zachwycona jestem warzywnikiem. Zbieramy już truskawki i rzodkiewki, korzystamy z pora bo trzeba go przerzedzić, pietruszki reszta warzywek rodnie pięknie.




____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sylwik69 18:58, 01 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Fajne zmiany i postępy warzywnik przy domu jest super i nie wyobrażam sobie aby go nie było.Ale masz już piękne truskawki,moje jeszcze zielone
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Marga 21:40, 01 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Cudne masz te skrzynie! Ważywa u mnie w tym roku to jakaś porażka. A sałata to nawet nie raczył wzejść.
Umbra wpasowała się idealnie. Niech wszystko się rozrośnie teraz i będzie jak z pinteresta
____________________
Ogród dla moich synków
AgaCzek 22:41, 01 cze 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki dziewczyny - oj czekam czekam aż się wszystko rozrośnie.

Sylwik to wszystko co jest w skrzyniach się wściekło. Mam truskawki również na rabacie która oczywiście docelowo będzie kwiatowa tylko coś nie wyszło i tam są zielone a w skrzyniach wszystko rośnie duuuużo szybciej. Ziemia jest cieplejsza to warzywka tak jakby pędzone były Dzisiaj dosiałam rzodkiewki bo te co są w skrzyniach trzeba będzie już zbierać.

Marga - ja sałatę wysiewałam do skrzynek balkonowych w kwietniu- dlatego taka ładna - Twoja jak ruszy to pewnie przegoni wszystko
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies