Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krokusowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Krokusowy zakątek

AgaCzek 17:30, 01 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Troszkę kolejnych zmian w krokusowych

Cyprysik wylądował w docelowym miejscu
Zobaczymy co będzie jak rozrosną się bukszpany - możliwe, że docelowo berberysy admiration stworzą drugi rząd a nie tak jak teraz na zmianę - zobaczymy

trawka też już ruszyła

Teraz przydałoby się włączyć taki przycisk "przewiń o 3 lata" Między bukszpanami a cyprysikiem są hortensje polar bear. Za rzędem bukspzanowo berberysowym rząd imperaty red baron.


Wredny kwadracik na razie został "obukszpanowany"


Hmmmm - tulipanki miały być tego samego typu - chyba coś nie wyszło


Na dzisiaj mam dość łokieć mnie boli od wsadzenia tych 40 bukszpanów, przysmażyłam sobie nos stanowczo na dzisiaj wystarczy

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Marga 19:05, 01 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Nieźle podziałałaś To nic, że boli, ale jaka satysfakcja
Też bym chciała porobić jakieś nasadzenia, ale mam taaaakie chwasty, że dopóki ich nie ogarnę, to nic nie sadzę
____________________
Ogród dla moich synków
AgaCzek 19:10, 01 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Jutro kupię przekompostowana korę i te rabaty zaczną dobrze wyglądać

Muszę jeszcze zdecydować się jakie drzewko posadzić w tzw "kwadraciku".

a jeśli mowa i chwastach to muszę obrobić dokładnie 100 zachwaszczonych szmaragdów i nie wiem co potem - bo przecie za 2 tygodnie będzie to samo. Nie wiem co dać wokół tych tui. Macie jakiś pomysł?
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 20:37, 02 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dziewczyny to wszystko wasza wina!
Pisałyście i pisałyście o drzewkach liściastych i o tym, że ich brakuje i co zrobiłyście?

Poszliśmy z mężem po hortensje i korę a wróciliśmy z wielką wiśnią umbraculiferą


Ciekawe jak takie bydle się wyjmuje z donicy - ktoś chętny do pomocy?
Przywiozą nam ją po 3 maja i postawią. Na moim wybitnym rysunku jest postać mniej więcej 180cm





____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Toszka 20:45, 02 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Berberysy 'admiration" łatwo rozmnozyć poprzez odkłady. Znajdź w każdym krzaczku niską, poziomą gałazkę, przygnij do ziemi w połowie, przytrzaśnij szpilką do namiotów (lub mocnym czymś tego kształtu. instrukcja

Tuje wyściółkuj korą. Dobrze im to zdrobi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AgaCzek 20:24, 03 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzięki Toszka - na razie czeka mnie zdarcie darni przy 30m boku a potem przy kolejnych 30m dobrze, ze chociaż ostatnia strona nie jest "zatrawiona". Jak zedrę darń to wyściółkuję korą. Zastanawiam się jeszcze nad ekobordem.

Muszę wam powiedzieć, że z dzisiejszych robót ogrodowych jestem zadowolona Niby zwykła kora - a jednak ogromnie wszystko zmienia. Szkoda tylko, że ta przekompostowana taka droga jest :/





____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
malgol 22:20, 03 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Oj dawno tu nie byłam a tu takie zmiany pieknie już jest i widać kawał roboty zrobionej potwierdzam słowa Toszki, że berberys admiration łatwo rozmnozyc. Mi to nawt przez przypadek oderwala się jedna gałązka, taka przy ziemi i miała małe korzonki...siup do doniczki i za chwilę był fajny krzaczek będę częściej zaglądać
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 22:20, 03 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Sorry za dubelek
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Marga 22:29, 03 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Śliczny przedogródek!
____________________
Ogród dla moich synków
AgaCzek 08:06, 04 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki Dziewczyny! Na pewno wykorzystam wszystkie rady.

A odn. berberysów - to powinnam je przyciąć, by tworzyły ładniejsze kulki czy dać im na razie spokój?
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies