Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krokusowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Krokusowy zakątek

AgaCzek 12:40, 14 kwi 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
W krokusowym wszystko powoli zaczyna „wiosennieć”
Niektóre tulipany juz kwitną




Niestety w tym roku czeka mnie gigantyczna cebulowa rewolucja - muszę powykopywac tulipany i czosnki i zrobić w końcu z nimi porządek. Trochę mnie to przeraża.
Czosnki baaardzo sie rozrosły - maja po 5-6 pąków i tez trzeba je porozsadzać



W tym roku posadziłam po raz pierwszy 2 gatunki cebulic. Jedne pięknie wyszły ale jeszcze nie szykują sie do keitnienia a z drugich wyszła jedna ale wyglada niesamowicie

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 12:50, 14 kwi 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Nie ma póki co jakiś strat z powodu kwietniowych przymrozków i mam nadzieję ze tak zostanie.
W szklarni wszystko powoli zaczyna rosnąć: rzodkiewki, rożne sałaty, por, czosnki, aksamitki itp
Nawet posadziłam 4 pomidory (dogrzewane nocą zniczami) - takie których mam w razie czego w nadmiarze jakby te nie przetrwały

Zaczyna kwitnąć kiku shidare zakura, ale potrzebuje jeszcze czasu



Podobnie migdałek - ale jakos bardzo nierówno zaczął wiec nie wiem czy go trochę nie przymroziło


Ze zmian to najwiecej „kwiatków” jest na trawniku - z uwagi na epidemię trzeba było cis wymyślić 2 - latce z niesporzytą energią
Ogólnie jest dobrze


____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
wiola_14 18:16, 05 kwi 2021


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Witaj Agatko,
dziękuję,że do mnie zajrzałaś. Masz piękny ogródek. Najbardziej podobają mi się twoje obwódki bukszpanowe. Ja też zaczęłam u siebie je wprowadzać w ogródku, gdyż wprowadzają harmonię i ład, co mi bardzo odpowiada. U mnie kolejne zmiany jak tylko będzie pogoda. zaglądaj do mnie. Bardzo jestem wdzięczna za wasze podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie Wiola
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
LIDKA 23:22, 06 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Agatka. Zrobiłaś ładny ogród.

Będę zaglądać.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies