Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krokusowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Krokusowy zakątek

AgaCzek 17:56, 05 gru 2016


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Na razie udało mi się zrobić boczne rabaty - stwierdziłam, że lepiej teraz póki trawa jeszcze słabiutka (mąż się nabija, że dziki nam nie potrzebne - wystarczę ja w ogrodzie) - powiem tak - denerwuje mnie, że zima idzie - ja już bym chciała wszystko zrobić Plusem jest, że zostało dużo czasu na poprawki - bo kształt tych rabat ulegnie pewnym modyfikacjom.

A z plusów - w końcu mamy ulicę i polbruki więc jest bardziej komfortowo. Tylko, że ja już chcę wiosnę. Jak wy dajecie radę z tym oczekiwaniem do wiosny?
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sylwia_slomc... 19:54, 08 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81720
AgaCzek napisał(a)
Na razie udało mi się zrobić boczne rabaty - stwierdziłam, że lepiej teraz póki trawa jeszcze słabiutka (mąż się nabija, że dziki nam nie potrzebne - wystarczę ja w ogrodzie) - powiem tak - denerwuje mnie, że zima idzie - ja już bym chciała wszystko zrobić Plusem jest, że zostało dużo czasu na poprawki - bo kształt tych rabat ulegnie pewnym modyfikacjom.

A z plusów - w końcu mamy ulicę i polbruki więc jest bardziej komfortowo. Tylko, że ja już chcę wiosnę. Jak wy dajecie radę z tym oczekiwaniem do wiosny?

Nie dajemy rady Ja walczę całą zimę na ile pogoda pozwala
Lubisz fale, ja też
Co do tujek w kółkach bukszpanowych te bukszpany masz tam ciut za rzadko posadzone i mogą się nie zrosnąć w jednolite koło
A koło które zostaje w trawie utrudni mocno koszenie trawy w tych kącikach przy rabacie.
Podoba mi się, że już działasz, a czytając wątek dochodzę do wniosku , że Ty bylinowa jesteś więc te zimozielone zrobią za szkielet , ale rabaty wypełnisz kolorem. Zajrzy do ogrodu Małej Mi, ma masę bylin w obwódkach z bukszpanów i jeden z najpiękniejszych ogrodów na forum. I prawie na jej wątku czas ci do wiosny zleci
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgaCzek 17:23, 09 gru 2016


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
No właśnie też się zastanawiałam, czy te bukszpany się zejdą - co ile powinno je się sadzić? najwyżej je poprzesadzam i dodam brakujące. Co do tego koła w trawie to prawdopodobnie też zostanie wciągnięte przez rabatę. Jutro porobię zdjęcia.

Masz rację u mnie zimozielone są szkieletem a bylin będzie sporo. Właśnie zaczęłam przeglądać wątki Małej Mi - trochę czasu na nich zejdzie
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 06:30, 13 gru 2016


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Na razie zrobiłam łuki ale pierwsza wersja z tymi falami bardziej mi się podoba - jak jutro będzie ładna pogoda to pomotykuję
przed

po


na razie prawa cześć


w lewej rabacie będą tak jak w poprzednim poście róże, bukszpany czosnki, piwonie, trzmielinki, zurawki itp.

Miałam dzisiaj poprawiać rabatę ale jak na złość temperatury ujemne więc, raczej nici z tego
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Dominika11 13:36, 02 sty 2017


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widze, że z podpisem się udało

a teraz planujesz
powodzenia
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AgaCzek 17:38, 03 sty 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Oj planuję planuję i nie tylko. Popoprawiałam już boczki, wywaliłam trawę - widać rabaty. Musze jeszcze dokończyć rabatę przy studni - tzn połączyć tą boczną lewą falistą rabatę z tą na przeciw tarasu za radą i liniami wytyczonymi przez Panią Danusię w przedogródkowym wątku. Wczoraj kopałam 3 godziny a dzisiaj od rana niestety w ogrodzie mini snieżek i deszcz więc póki pogoda się nie poprawi to przerwa

Niestety nie zdążyłam porobić zdjęć. Mam tylko zarysy rabat

Rabata sprzed półtora tygodnia


No i jeszcze zrobiłam zakupy - z rzeczy ważnych - czyli ram ogrodowych kupiłam 4 kolumnowe bukszpany na tą prawą stronę Musze jeszcze dorwać rozrośnięte zwykłe bukszpany z których zrobię sobie kulki. Musze się pilnować by na razie zrobić ramy a potem bawić się "kwiatkami" Oczywiście nie przeszkodziło mi to w kupnie pewnej ilości kwiatów, dla których mam już zaplanowane miejsca
z niebieskich: agapanty, astry blue star, rozwary wielkokwiatowe
z innych astry starlight, jeżówki cheyene spirit.

Musze jeszcze upolować klonika palmowego i kupić budleję flower power (ależ ona ma głupią nazwę ) Oczywiście roślinki przyjdą w marcu ale wolę porozkładać wydatki, by nie dobić się całkowicie na wiosnę. Zwłaszcza, że szczególnie zimozielone paskudy nie kosztują zwykle mało.

i do przedogródka (trochę nie ten wątek) kupiłam 3 hortensje vanille fraise na pniu (ale nieszczepione). Mimo, że nie lubię hortensji ale te mnie wyjątkowo jakoś urzekły i jakoś dziwnie bardzo mi pasują. I nawet mężowi się podobały.

Czyli teoretycznie boczki zaplanowane, przód zaplanowany tylko jeszcze zostaje ten kwadrat między garażem a wejściem - gdzie linię są ale jak to to zrealizować nie mam pojęcia. Za to wiem, że z waszą pomocą na pewno się uda.


a i był zapomniała o ważnej sprawie - jeszcze przywiozą mi ziemię i oborniczek by troszkę podnieść rabaty i zrównać z polbrukiem i oczywiście też na rabaty z przodu.







____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 17:51, 12 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
W krokusowym zakątku powoli pojawia się wiosna ale z krokusów wyszły na razie tylko żółte i kremowe, za to na działce mojej Babci krokusy są jak co roku wszędzie - nawet w betonie:

te dziczki są genialne - nikt ich nigdy nie sadził w trawie - same się rozsiały.



i najlepsza ściółka na świecie - beton
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 18:19, 19 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
A w krokusowym w końcu powychodziły krokusy. Najpierw białe i kremowe a teraz w końcu powychodziły niebieskie i fioletowe


Mam nadzieję, że w końcu wyjdą i zakwitną wszystkie

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Marga 15:04, 22 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witaj Agata Masz piękny, parterowy dom.
Fajnie, że masz już koncepcję i pomysł na ogród. Widać, że wiesz czego chcesz i jak ma wyglądać Twój wymarzony ogród.
krokusy u babci są zabójczo piękne! Coś niesamowitego! Wszyscy odradzają krokusy w trawniku, bo jest problem z koszeniem. A jak to u was wygląda?
Szukałaś informacji o Silver Dollar. Ja mam szpaler z 11-stu Silverek i wcale nie są one ani białe ani zielone (nad czym ubolewam) tylko różowo-bure Zobacz sobie u mnie na str 208 i 211.
Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Ogród dla moich synków
AgaCzek 18:02, 23 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki za pomoc! słowo "bure" skutecznie mnie przekonało by darować sobie silver dollar i wziąć diamantino


U nas krokusy są pierwszy rok - trawa póki co króciutka więc nie ma problemu - krokusy powinny odbudować cebulki zanim będzie konieczne koszenie.

Co do wiecznych krokusów u Babci - to już przekwitły i ich liście nie trzymają się długo i szybko zamierają więc tam wcale nie ma problemu Po pierwszym koszeniu nie ma najmniejszego śladu krokusów U nas przekonamy się za jakiś czas a wychodzą coraz to nowe co mnie bardzo cieszy
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies