Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krokusowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Krokusowy zakątek

AgaCzek 22:10, 08 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Znalałam przez przypadek donice na ziemniaki do kupienia
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/04/b6/da/04b6da6038ee7664535d738a548f9111.jpg i mnie to zaciekawiło - tylko nie miałam zamiaru ich kupować bo w garażu mamy jeszcze dużo donic po roślinkach - wycięcie otworów zajęło mężowi jakieś 4 minuty

Co do sadzenia - przeczytałam, że donice należy zasypać ziemią tylko w połowie i tam wsadzić kiełkujące już ziemniaki. W miarę wzrostu roślin dosypuje się ziemi co powoduje to, że cała długa łodyga jest "ziemniako nośna" - nie wiem jak to normalnie określić

Po 2 miesiącach ponoć można zbierać ziemniaczki - zobaczymy co z tego wyjdzie

Jak wpiszesz w google "potatoes in pots" wyskoczy dużo różnych wersji. Tutaj na ogrodowisku widziałam ziemniaki w workach foliowych, można też kupić na allegro specjalne torby do uprawy ziemniaków. Są też ciekawe potrójne donice - jak wpiszesz w google "ziemniaki w doniczkach" to pierwszy obrazek pokazuje takie donice co się dostawia w miarę rośnięcia ziemniaków.

Przepraszam, że tak pokrętnie googlowo ale już raz oberwałam za wrzucanie nieswoich zdjęć

o - jeszcze tutaj na ogrodowisku są
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-warzywnik-kolezenskie-porady?page=101
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 14:12, 13 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
W Krokusowym coraz więcej wiosny (i roboty )

Donice już na miejscu ale jeszcze bez folii kubełkowej



Roślinki coraz piękniejsze
- mój ulubiony klonik

pieris z pięknymi przyrostami

hortensje też pięknie ruszyły

Ciekawa jestem czy patyczki się przyjmą - na razie wyglądają tak:
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Marga 15:05, 13 kwi 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Przepraszam, że nie zostawiłam wcześniej podziękowań za instrukcję ziemniaczaną i linki Tak to jest jak się kilka jednocześnie wątków czyta.
Metoda super i na pewno wypróbuję
Skrzyń na warzywa szczerze zazdraszczam i klonika też, bo jest cudny
Patyczki wyglądają bardzo zachęcająco i najpewniej Ci się ukorzenią, tylko żeby były w cieniu cały czas i miały wilgotno Trzymam kciuki.
____________________
Ogród dla moich synków
malgol 15:10, 13 kwi 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Agata, a co to za klonik? i jak długo rosnie ,że taki wielki?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
AgaCzek 17:35, 13 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Marga - patyczki stoją za śmietnikiem i tam praktycznie w ogóle nie ma sońca - codziennie sprawdzam czy na pewno jest mokro - bardzo się nastawiłam na te vanilki Daj znać jak Co się uda z ziemniaczkami - u mnie już mają pierwsze listki

malgol napisał(a)
Agata, a co to za klonik? i jak długo rosnie ,że taki wielki?


Malgol to klon palmowy hana matoi - kupiłam go takiego w marcu w szkółce pod Szczecinem (jeśli dobrze pamiętam to kosztował 180zł ale tak mi się spodobał kształt gałązek i zapewnienia, że będzie miał czerwone liście, że nie mogłam go sobie odmówić ) A co do wielkości klonik sięga mi tak gdzieś do połowy uda.

Na początku stał w domu, bo bałam się przymrozków. Miał być czerwony ale wszystkie listki co wypuścił były zielone z różowymi ogonkami. Jak go wkopałam do ogrodu to już następnego dnia listki poczerwieniały i teraz mają piękny odcień (a bałam się, ze mnie oszukali ) Bardzo bym chciała mieć jeszcze jednego ale poczekam i zobaczę jak ten przetrwa zimę.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 20:12, 20 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
A odn. klonika - to właśnie go przymroziło nie wiem czy da radę

Za to ziemniaki mają się całkiem dobrze. Po 12 dniach od posadzenia wyglądają tak:
Jeszcze ze 2 dosypania ziemi i będzie tak jak ma być

Patyczki hortensji wylądowały w wiatrołapie przez przymrozki. Póki co jeden patyk oklapł - reszta wygląda ok.


Warzywka rosną i niedługo niektóre z nich czeka pikowanie - i tak się zastanawiam czy nie wyszła nam produkcja na skalę masową. Co my zrobimy z taką ilością?




____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 21:02, 27 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
A w krokusowym znów plusy i minusy
Wspomniany wcześniej przymrożony klonik jest w stanie tragicznym


Za to zaskoczyła mnie kiku shidare zakura - posadzona na wiosnę - stwierdziła, że zakwitnie Mimo przymrozków, całkiem nowego miejsca itd



Narcyzy też okazały się dobrym wyborem, za to nie wiem gdzie są te podobno różowe

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Marga 08:13, 28 kwi 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Biedny klonik Nieraz dziewczyny pisały, że one są bardzo wrażliwe na niskie temperatury.
Narcyze mają ładny kolor (to nic, że nie są różowe). Moje tulipany z B. i L. też jakieś pomylone
____________________
Ogród dla moich synków
Toszka 11:39, 28 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Klonik potrzebuje osłoniętego od wiatrów, zacisznego miejsca. Teraz obserwuj czy nie czernieją mu gałązki, bo to bardziej dla klonów niebezpieczne niż przemrożenie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AgaCzek 20:11, 28 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Niestety wieje na niego też mocno. Musze go przesadzić. Gałązki na razie mu zasychają, nie czernieją.

Co do narcyzów to nadal liczę, że może się pomyliłam i te różowe to te które jeszcze nie kwitną tylko dopiero mają pąki. Fajnie by było.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies