Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krokusowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Krokusowy zakątek

Agania 22:18, 23 mar 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć, piękny dom, widać, że jesteś z ogrodowiskiem już od dłuższego czasu i pilnie śledzisz wątki,
to widać na zdjęciach i Twoich rysunkach z planami rabat, które chwalę...najważniejsze, że wiesz
jak ma wyglądać zarys ogrodu, sadzić i przesadzać pewnie będziesz nie raz...jak dla mnie brakuje
jeszcze liściastych form, ale na wszystko przyjdzie odpowiedni moment

Krokusami się zachwycam, ale do rzeczy, pytałaś o skrzynki

Skrzynki są posadowione bezpośrednio na ziemi, odpowiednio najpierw były zaimpregnowane,

od wewnątrz została przymocowana folia kubełkowa przy pomocy zszywacza tapicerskiego,

kołnierz folii został wywinięty na zewnątrz tak, żeby skrzynka nie leżała bezpośrednio na ziemi,

możesz najpierw, chodzi o trwałość drewnianych elementów przygotować odpowiednią podmurówkę,

o uprawie warzyw w skrzynkach jest osobny wątek:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2683-warzywa-uprawiane-w-skrzyniach-pojemnikach
Pozdrawiam



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgaCzek 09:25, 24 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki Agania!
Oj z tym przesadzaniem to fakt - cały czas kombinuję i nie zawsze jestem zadowolona z tego co wychodzi ale to chyba ogrodowiskowa choroba zakaźna
Formy liściaste przyjdą, tylko w większych rozmiarach a na to potrzebujemy troszkę czasu ( i oczywiście pieniędzy )

Porozmawialiśmy z mężem i jednak właśnie zrobimy skrzynie a nie donice. Wątek warzywa uprawiane w skrzyniach już wielokrotnie przeczytany.

Na razie wymyśliliśmy tak- w weekend ściągam darń, po weekendzie mąż robi mini polbruk. Tzn kwadrat o wymiarach 3.60 x 3.60 z zostawionymi otworami na donice - tzn boki donicy będą stały na polbruku ale pod nią będzie pusto by woda mogła spływać. Donice zrobi maż, będą w pełni zaimpregnowane. Użyjemy dokładnie tej folii o której piszesz - zwłaszcza, ze została nam po budowie.

Mam nadzieję, ze dobrze wykombinowaliśmy - jeśli nie to proszę o sprostowanie

A na dokładkę dzisiejsze krokusiki - uwielbiam je!

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 19:38, 24 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
A to dzisiejsze odwiedziny w krokusowym

Sąsiad już przyleciał

i ropuch w odwiedzinach


A tutaj niedokończony jeszcze boczek domu


Pięknie wybijają się czosnki goliaty


Powoli wychodzą tulipanki i żonkile. Posadziłam gł żonkile różowe i jestem bardzo ciekawa czy rzeczywiście będą różowe

Zaczęłam ściągać darń pod warzywnik ale dzisiaj coś wyjątkowo ciężko mi szło. Mam nadzieję, że jutro będzie lepszy dzień
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Marga 20:48, 24 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
AgaCzek napisał(a)
Wielkie dzięki za pomoc! słowo "bure" skutecznie mnie przekonało by darować sobie silver dollar i wziąć diamantino


Cieszę się, że pomogłam podjąć decyzję
Dzięki za instrukcję hodowli krokusów w trawie. Nie wygląda to skomplikowanie i na jesieni spróbuję posadzić je właśnie w trawie.
Nieźle wyszła Ci ta szeroka ścieżka z boku domu. ładnie się wije
____________________
Ogród dla moich synków
AgaCzek 09:32, 25 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Marga tylko uważaj na ręce - ja po sadzeniu tych cebulek (nie pamiętam czy było ich 360 czy 460) miałam boskie siniaki we wnętrzach dłoni - ale warto było

A krokusy i tulipanki dostawaliśmy od gości na parapetówkach - prosiliśmy by nie kupowali żadnych kwiatków czy prezentów tylko by przynieśli krokusy Część jeszcze przyniosła cebulki tulipanów bo wiedzą, że je uwielbiam. Ciekawa jestem jakie będą tulipanki - posadzone są nieogrodowiskowo bo w totalnym miksie ale myślę, że będzie pięknie
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Agania 20:55, 27 mar 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pole krokusowe cudowne, ale jest jedno ale, jeśli kosicie trawnik to krokusy w trawniku sę nie utrzymają, też tak chciałam, trzeba co roku dosadzać.

Widziałam na ogrodowisku rzeki krokusowe wzdłuż rabat, krokusy się ładnie zagęśzczają

Skrzynki dobrze macie przemyślane...kibicuję eMowi...zdolny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgaCzek 21:28, 27 mar 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Mąż zdjął całą darń i wywalił ziemię pod polbruk i chwilowo leży bo sobie uszkodził plecy Brat się nabija i pyta kogo zamierzamy tam pochować...
i jeszcze nam kostkę brukową w casto wykupili


No ale za to jutro przyjdą hortensje - chociaż jeden plus

Agania co do krokusów to trawnik koszony będzie trochę później niż normalnie i krokusy mają trochę czasu na odbudowanie cebulek- na działce przez lata tak było robione i efekt widać poniżej - zasadniczo od dobrych 20 lat nie został na tej działce posadzony żaden krokus - ba, w trawniku nigdy nie został posadzony żaden. Rozsiały się jak wściekłe Dajemy listkom trochę czasu i kosimy Mam nadzieję, ze te szlachetniejsze odmiany też dadzą rade - zobaczymy w przyszłym roku

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 18:19, 04 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ok prace nad warzywnikiem trwają pełną parą

Najpierw została zdarta darń

Potem mój ukochany mąż nasypał piachu, wymieszał część z zaprawą by osadzić krawężniki. Potem trzeba było zagęścić piach - jak dobrze, że obok jest budowa i mieli na stanie akurat

Potem układanie polbruku

i podłoga pod warzywnik przygotowana


Specjalnie zostawiliśmy miejsca by woda ze skrzyń mogła spokojnie odpływać w piach Folia która będzie w donicach będzie wywinięta do środka tych kwadracików tak by dodatkowo zabezpieczyć donice przed wilgocią

Deski już kupione, niedługo kolejna część Trzymajcie kciuki
Aha - nasionka też już zamówione


I przyszły dzisiaj żurawki i niektóre trawki
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 21:39, 08 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Warzywnik, czyli:
ciąg dalszy donic. Jutro kolejne impregnowanie, potem folia, wietrzenie, wietrzenie, i jeszcze trzeba znów zamówić ziemię bo nie ma skąd wziąć Ogólnie te donice to gigantyczna praca mojego Męża (który swoją drogą jak tylko mówię o ogrodzie to już puka się w głowę )



a w ramach "relaksu" Mąż zrobił jeszcze doniczki na ziemniaczki
Ziemniaki już posadzone - zobaczymy czy ten sposób rzeczywiście się sprawdzi


Ziemniaczki już posadzone, będziemy sukcesywnie dosypywac ziemi tak jak było w poradnikach



A tak w ogóle to coś odbiło czosnkom gigantom - nie za wcześnie na pączki?
Wszystkie giganty sa w tym stadium, goliaty jeszcze w proszku a te powariowały
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Marga 21:58, 08 kwi 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Wow! Ale super skrzynie! Brawo dla mężusia. Strasznie bym chciała już mieć swoje, ale nie ma mi kto zrobić Może chociaż z jedną udałoby mi się sklecić
Pewnie "zgapię" też od Ciebie ścieżki z kostki wokół skrzyń

Agata, z co to za sposób z tymi ziemniakami??? Weź, podeślij jakiegoś linka.
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies