Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krokusowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Krokusowy zakątek

Marzenaka 22:59, 01 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Fajne zmiany u ciebie, wiadomo - trzeba się napracować. Za to teraz możesz siedzieć na ławeczce i podziwiać, dopóki chwasty nie podrosną A tak poważnie to dorodne warzywa masz.
____________________
Ogród Marzeny
AgaCzek 09:24, 02 cze 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzięki Co do warzywek to nie wszystkie zostały przeze mnie wysiane = stąd pewnie spora wielkość. Kapustki pomidorki, rozmaryn i pory były kupione. Reszta siana.

Chwasty to koszmar - to tak na prawdę pierwszy rok ogrodu a w zeszłym roku jeszcze podczas budowy na całej działce rosło dzikie proso. Zasadniczo rabaty wyglądają tak jakby ktoś specjalnie sypnął idealnie równo nasionkami tego ... ..... .......
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 21:54, 08 cze 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
W krokusowym wszystko rośnie póki co rośnie bezproblemowo


Zaczynają kwitnąć hortensje vanilla fraise

Zauroczyły mnie kwiaty prusznika 0 mam nadzieję, że przeżyje zimę

Zaczynają kwitnąc czosnki giganty - miła odmiana po goliatach z paskudnymi cienkimi liśćmi i krótkim kwitnieniem

A ten pan troszkę przesadził - wydłuża się i wydłuża i już się wszyscy z niego nabijają - ale kolor ma piękny


A w skrzyniach widać już pierwsze ogóreczki - nawet nie wiecie jak się ucieszyłam dzisiaj widząc te szkraby


Wkopałam tez dzisiaj zamówione różyczki ale zdjęcie wkleję jak wszystkie w pełni rozkwitną
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 13:57, 12 cze 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Różyczki
Lampion - wielkie kwiaty - bardzo zmienne kolorystycznie - od żółtych do różowych a pąki są czerwone


Baronesse
Cudowny kolor i moje ulubione pełne kwiaty

Gartenspas
Przepiękne kwiaty, szkoda tylko, że dość szybko tracą kolor. Niby miały nie mieć zapachu ale pięknie pachną


Mini różanka




A na dokładkę pierwszy arbuz - ma aż 1 cm

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
wrobelki 21:36, 12 cze 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Witam się u Ciebie piękne zmiany, a rośliny już takie zaawansowane u mnie wszystko dużo później
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
malkul 11:11, 14 cze 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
świetny warzywnik. ciekawa jestem jaki arbuz będzie w dniu konsumpcji kiedyś miałam ale nie było owoców wcale
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
AgaCzek 12:07, 15 cze 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki.

Wróbelki - tutaj jeszcze nie jest tak szybko - byłam w szoku na działce Babci - 20 km ode mnie - tam wszystko jest o dobre 3 tygodnie wcześniej

Malkul - też jesteśmy baaardzo ciekawi - póki co u nas gorąco więc mam nadzieję, że będzie jadalny

A odn jedzenia - to ostatnio z naszej ziemniakowej donicy wywaliliśmy ziemniaki bo więdły itd - myśleliśmy, ze nic z tego nie będzie a po wysypaniu wszystkiego z donicy zebraliśmy to:


Nie było tego dużo bo miały cały czas za sucho i stały w zapomnianej części ogrodu ale na 2 porządne obiadki starczyło i było pyszne. Naljepsze jest to, ze jak sadziłam z Małą te ziemniaki to mąż pukał się w głowę a teraz oświadczył mi, że załatwił jakieś pyszne kiełkujące ziemniaki od kolegi i musimy zasadzić następną partię
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
ElzbietaFranka 00:04, 18 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam. Przyszlam do ciebie z watku o rozach. Tez mam roze Gartenspas jest to pkekna roza zmieniajaca kolor z lekkim zapachem. Kwitnie od czerwca az do mrozow. Mam 3 szt ktore kwitly w zeszlym roku nieustannie. W tym roku wiosna musialam je przesadzic inna koncepcja i 2 szt troche slabsze ale dochodza do siebie.
Zauwazylam na watku o rozach, ze ma liscie chore czarna plamistosc. Opryskaj bo sie rozlej grzyb na inne roze. Zreszta profilaktycznie powinnas pryskac co 2 tygodnie na zmiane preparatami grzybobojczymi.

Horty wanilki wg mnie sa najpiekniejsze u mnie tez juz maja zalazki kwiatow.

Poza tym masz piekny dom ogrod zaczatki tez, zachecajacy do odwiedzin.
Ja w tym roku warzywnika nie mam niech odpoczywa dobrze mu zrobi. Zasialam na nim gorczyce.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AgaCzek 22:29, 18 cze 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Witaj Elu. Ogromne dzięki za informacje - ja myślałam, że te liście podniszczyły się podczas transportu - nawet nie pomyślałam, ze to może być czarna plamistość - jutro pryskanie. Jeszcze raz ogromne dzięki!
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
ElzbietaFranka 01:16, 19 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Zawsze jak kupujesz rosliny kupuj zdrowe. Liscie maja byc zielone a nie pozolkniete to jest zelazna zasada,
Nauczylam sie kupowac tylko wiosna i jesienia rosliny ktore co dopiero sa przywozone do szkolek na sprzedaz. Pozniej juz stoja w szkolkach i nie sa tak zadbane jak u hodowcow ktorzy sie znaja na uprawie.
Jesienia bo sa dostawy ktore byly uprawiane na sprzedaż w jesieni.

Tez kupowalam z chorobami nie wiedzac o tym. Teraz sa szkolki ktore maja certyfikaty na zdrowotnosc rozy np Rosacwik.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies