Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 11:07, 28 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
effka napisał(a)
Wiesz co ja bym wciągnęla to drzewo z różami w rabatę, którą bym maksymalnie poszerzyła, żeby było coś widać. Teraz jest tak wąziutka, że nie widać prawie co taM rośnie za tym wiklinowym plotkiem. Mogłabyś wtedy zaszaleć z roślinami. W obecnym stanie nie wiele można wymyśleć.

Ewuniu masz rację co do kwestii poszerzenia tej rabaty i tak pewnie zrobię. Zahaczę częściowo o to drzewo bo jak zagarnęłabym cale to nie byłoby przejścia. Tylko ambaras jest taki ze mam już rozpoczęte dwie większe rabaty i jedną mniejszą. Nie chcę rozkopywać kolejnej. Skończę wiosną te i wezmę się za tą wąską. Na razie wiosną przy ogrodzeniu posadzę, hmm... No właśnie co? Myślałam o 5-6 berberysach takich kolumnowych do 1,5 m wysokich. Zastanawiam się czy to dobry wybór i jakie kolory (jeden kolor czy dwa na przemian?)
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
eVka 15:57, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowalijka napisał(a)

Ewuniu masz rację co do kwestii poszerzenia tej rabaty i tak pewnie zrobię. Zahaczę częściowo o to drzewo bo jak zagarnęłabym cale to nie byłoby przejścia. Tylko ambaras jest taki ze mam już rozpoczęte dwie większe rabaty i jedną mniejszą. Nie chcę rozkopywać kolejnej. Skończę wiosną te i wezmę się za tą wąską. Na razie wiosną przy ogrodzeniu posadzę, hmm... No właśnie co? Myślałam o 5-6 berberysach takich kolumnowych do 1,5 m wysokich. Zastanawiam się czy to dobry wybór i jakie kolory (jeden kolor czy dwa na przemian?)

Jak chcesz berberysy kolumnowe, to może wybierz jeden kolor: bordo, czerwień lub pomarańcz i przedziel je miskantami. Jeden berberys i jedna trawa, tak naprzemian. Zrobiłam tak u siebie na tylniej rabacie, mam nadzieje ze będzie to fajnie wyglądać.
____________________
eVka 16:07, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowalijka napisał(a)

Ewuniu masz rację co do kwestii poszerzenia tej rabaty i tak pewnie zrobię. Zahaczę częściowo o to drzewo bo jak zagarnęłabym cale to nie byłoby przejścia. Tylko ambaras jest taki ze mam już rozpoczęte dwie większe rabaty i jedną mniejszą. Nie chcę rozkopywać kolejnej. Skończę wiosną te i wezmę się za tą wąską. Na razie wiosną przy ogrodzeniu posadzę, hmm... No właśnie co? Myślałam o 5-6 berberysach takich kolumnowych do 1,5 m wysokich. Zastanawiam się czy to dobry wybór i jakie kolory (jeden kolor czy dwa na przemian?)

Pewnie mieć wszystko na raz, lepiej pokolei a porządnie.
____________________
Magleska 19:08, 14 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18430
Nowalijka napisał(a)
To moje rybki przyniesione z oczka, wodę muszę zmieniać raz w tygodniu - oszaleję...



A tu dla odmiany porobiłam jedzonko dla ptaszków na działce... (sroki mają frajdę)



Macham
Rybki prawie utuczone na patelnię hihi ......żartuję , szkoda by ich było
W planowaniu jestem kiepska ,ale zaglądam
Ptaszki przylatują na żarełko ? U mnie niestety nadal nie - pomimo ,że smakołyki wszędzie wiszą
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowalijka 08:51, 24 gru 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Magleska napisał(a)

Macham
Rybki prawie utuczone na patelnię hihi ......żartuję , szkoda by ich było
W planowaniu jestem kiepska ,ale zaglądam
Ptaszki przylatują na żarełko ? U mnie niestety nadal nie - pomimo ,że smakołyki wszędzie wiszą


Madziu masz rację, mama śmieje się, że karpia nie musi kupować
Przylatują nie ptaszki tylko ptachole (ale one też głodne...


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 08:55, 24 gru 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
u nas od kilku dni jest ciepło, ok. 5 stopni...
ale gdy nadejdzie sroga zima ptaki znajdą u mnie wikt i opierunek


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 09:01, 24 gru 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Trochę świątecznych przygotowań...
chleb upieczony

ozdoby zrobione

z racami świątecznymi dobiegam do końca, jeszcze dwie sałatki, smażenie ryby i doprawienie czerwonego barszczu.

Z okazji zbliżających się świąt pragnę złożyć Wam wszystkim cieplutkie życzenia.
Kochani, życzę Wam abyście kilka najbliższych dni spędzili w gronie najbliższych, zdrowi, pogodni, uśmiechnięci i szczęśliwi.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Radziu2013 18:52, 26 gru 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Chlebkiem się poczęstuję Elu
Swoje życzenia zostawiłem u siebie ale tez i na głównym wątku z życzeniami

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nowalijka 21:04, 27 gru 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu2013 napisał(a)
Chlebkiem się poczęstuję Elu
Swoje życzenia zostawiłem u siebie ale tez i na głównym wątku z życzeniami

Pozdrawiam

Witaj Radziu.
Częstuj się. Posmarowałam kilka kromek dla Ciebie, położyłam plaster własnoręcznie robionego pasztetu i pomidorka. Smacznego.
Święta święta i po świętach
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 12:14, 02 sty 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Byłam dzisiaj na spacerze i zdobyłam gałązki bluszczy, który kwitnie. Wsadziłam jego szczepki do doniczek z ziemią do kwiatów doniczkowych.
Moje pytanie do was. Czy ukorzenią się te gałązki?


To samo zrobiłam z bukszpanem...
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies