Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 21:57, 19 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
effka napisał(a)

Ziemią lepiej nie, żeby nie zgniło. Suche liście, igliwie lub kora.

Słuszna uwaga, mogą pod ziemią zgnić.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 21:59, 19 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
To moje rybki przyniesione z oczka, wodę muszę zmieniać raz w tygodniu - oszaleję...



A tu dla odmiany porobiłam jedzonko dla ptaszków na działce... (sroki mają frajdę)


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 22:06, 19 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
kwitną jeszcze róże
Tip top, Kimono i Aloha

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 22:07, 19 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
I okrywowe


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 22:08, 19 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Wiosną chciałabym uformować tego jałowca. Jak myślicie, czy można jałowce formować? Trochę kiepskie zdjęcie...

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 22:11, 19 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
A zamiast tych kamieni i cegieł będzie obwódka z bukszpanów... Już nie mogę doczekać się wiosny.

Między żurawkami a kamienną obwódką rosną hosty, więc obwódkę muszę nieco przesunąć, żeby wszystko zmieściło się.

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 18:29, 23 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Dzień dobry, ponieważ dzień jest tak krótki, że po pracy nie ma po co iść na działkę, dlatego też pozostało planowanie na następny sezon. Postanowiłam zmienić jedną rabatę, która jest długa i wąska oraz wzdłuż ogrodzenia. Kawałek którym chciałabym się zająć ma max 40 cm szerokości i ok 3 m długości. Na chwilę obecną panuje tam niesamowity chaos. Tuż przy furtce rośnie "pnąca" kremowa róża, po siatce "wije się " nieudolnie wiciokrzew, dalej rośnie lawenda, margaretka, malwa, rudbekia, oregano, jednoroczne goździki, krwawnik, orliki i wiele innych..., wzdłuż kawałka, który zamierzam zmienić rośnie goździk szary i bratki, ten obszar kończy się krzewuszką pod którą rośnie kocimiętka. Ogólnie mówiąc totalny misz-masz
żdjęc mam niewiele co oznacza, że rabata nie jest moją dumą.
chciałabym ją uporządkować, posadzić może jakieś nasadzenia jednego rodzaju, może być trochę wyżej, tak na wysokość siatki, czyli tak do 70 cm.Jest to strona prawie cały dzień słoneczna. Proszę podpowiedzcie, co tam wsadzić. myślałam o jakiś krzaczkach niedużych a kolumnowych a między nimi coś niższego. Wierzę w Waszą kreatywność i czekam z niecierpliwością na propozycje

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 18:37, 23 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Tutaj wąską rabatę widać nieco lepiej ale ona nie była jeszcze obsadzona, to był rok 2016



pierwotnie pchałam tam bukszpany, wtedy była węższa - poszwrzyłam ją trochę. Za bardzo jej już nie poszerzę, bo graniczy ona z jabłonią podsadzoną różą okrywową



to miejsce z wiklinowym płotkiem
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 13:13, 26 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Zmierzyłam rabate dokładnie. Ma 65 cm szerokości i 4 m długości. A mize berberys kolumnowy ow różnych kolorach a pod nim przewrotnik? Co myślicie o tym?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
eVka 19:57, 26 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiesz co ja bym wciągnęla to drzewo z różami w rabatę, którą bym maksymalnie poszerzyła, żeby było coś widać. Teraz jest tak wąziutka, że nie widać prawie co taM rośnie za tym wiklinowym plotkiem. Mogłabyś wtedy zaszaleć z roślinami. W obecnym stanie nie wiele można wymyśleć.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies