Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 07:00, 29 lip 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
effka napisał(a)
Elu, jak mi przykro, mam nadzieję, że jednak nie zabiorą wam tej działki, masz tak pięknie.
Co do nowego terenu, też bym wybrała działkę z lepszą jakością ziemi. Dużo pracy mniej.
A wiesz dlaczego planują zabrać ludziom działki, pod deweloperkę, drogi?

Ukazał się artykuł w internecie ze radni sopotu i Gdańska założyli zespół, ktory postanowi co z terenem. Przedstawili tez plan zagospodarowania przestrzennego zaproponowany przez studentów ( prace magisterskie, albo inne). Pewnie nie zabiorą zaraz, ale jak władze już dogadaly się to myślę że to tylko kwestia dwóch lat. Ale postanowiłam zadziałać wcześniej, do tego czasu przeniose na nową działkę rośliny cenne. Koło mojej działki jest ogromna hala widowiskowo sportowa. Ma byc tam teren zielony, park, atrakcje, trochę usług, ale myślę ze deweloper mieszkaniowy tez położy łapę.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 07:17, 29 lip 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
ElaS napisał(a)
U Nowalijki Uroczo, rzeknę

Dziękuję, po południu wstąpie do Ciebie. Dawno nie zaglądałam
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 07:22, 29 lip 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Anda napisał(a)
Oj, co ja czytam. Działki będą zabierać? Dlaczego?

Masz przed sobą trudną decyzję. A ziemia jaka tam jest? Wybierz działkę z lepszą ziemią.

Ewuniu, zabierają bo będą robic kasę. Coraz mniej zieleni w nasze miastach.
Na działce częściowo zalesionej jest ziemia żwirowa, pani z biura powiedziała ze to ziemia typowo pod budowę, z ogrodem będzie gorzej. Ta pusta to łaki, pasą się na niej krówki, więc ją nawozą. Czytałam ze ten teren to łąki i torfowiska. Myślę że to kolejny plus dla tej pustej działki.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
gogo 18:49, 30 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Elu
Dobrze, ze możesz kupić działkę i już się nie martwić, że obecną zabiorą.
Ja bym wzięła tę z laskiem, bo cierpię na brak drzew, a ziemia żwirowa nie jest zła.
Ja mam kamienistą, a to prawie to samo.
Ziemię można przygotować wg zaleceń np. Toszki i zrobi się dobra.
A na tej łąkowej są na pewno chwasty.
Najlepiej wybierz tę, do której Ci od razu piknęło serce i będzie to dobry wybór
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowalijka 21:17, 04 sie 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Kupno ziemi to nie taka bułka z masłem. Drugi raz pojechałam na wybrane działki, zeby przyglądać się dokladniej. Działka z łąką odpada - podmokły teren. Działka w lasku wygląda tak



Są tam sosny, brzozy i inne krzaczory. Ziemia nie nsjgorsza, strony świata okreslone. Teraz pisma do gminy, zeby wiedzieć jakie są warunki...
Czy mozecie mi podpowiedzieć gdzie dowiem się jakie pole energetyczne jest na działce. Na sąsiednich działkach stoją słupy wysokiego napięcia. Nad wybraną działką lecą linie wysokiego napięcia.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Kasya 21:22, 04 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
To nie wyglada na wysokie napięcie
Ale pod linia energetyczna nie można budować
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Nowalijka 23:30, 04 sie 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Kasya napisał(a)
To nie wyglada na wysokie napięcie
Ale pod linia energetyczna nie można budować

Linia biegnie wzdłuż działki, domek stalby w głębi działki. Pewnie są ustalone konkretne odległości budynku od lini z prądem.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
gogo 23:44, 05 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu, działka z laskiem wygląda fajnie, bo są drzewa
Wydaje mi się, że informacje uzyskasz w gminie, albo Ci powiedzą, gdzie się po nie udać.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowalijka 12:56, 01 wrz 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Z zakupem zuemi na razie wstrzymałam się. Gmina is trzech tygodni nie odpisuje. Inne niespodzianki przyniosło życie. Rzadko bywam na działce, troszkę zarosła. Pokidory mają zarazę ziemniaczaną. O dziwo, zakwitła poniwnie magnolia
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 13:00, 01 wrz 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
A to moja kobea
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies