Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Pędraki w trawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pędraki w trawie

mamtu 05:55, 30 maj 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję.

A te dorosłe osobniki, jak już wyjdą z ziemi, jakoś unieszkodliwiać? Nie bardzo sobie wyobrażam jak to zrobić.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Tiru_riru 11:51, 31 maj 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 4
Mi ta poczwarka wygląda na zwykłą muchę (też paskudztwo). Wsadź do słoika i sprawdź

Pozdrawiam
mamtu 12:52, 31 maj 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Tiru_riru napisał(a)
Mi ta poczwarka wygląda na zwykłą muchę (też paskudztwo). Wsadź do słoika i sprawdź

Pozdrawiam


Ojej, to coś już chyba nie żyło, kiedy robiłam zdjęcie. Wywaliłam.
I nie wiem sama czy miałabym ochotę to to hodować.

Poza tym to miało ze trzy, cztery centymetry długości, więc chyba na muchę za duże.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Tiru_riru 12:59, 31 maj 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 4
O nie, przepraszam, to raczej jakaś ćma, lub motyl (sądząc po skrzydłach), ale na pewno nie chrabąszcz majowy, ich poczwarki są jakby "gołe", bez "skorupki".
Tiru_riru 13:02, 31 maj 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 4
Szkoda, tak czy siak to chyba dobra wiadomość że nie chrabąszcz majowy?
mamtu 13:29, 31 maj 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
To bardzo dobra wiadomość. Dziękuję.

Swoją drogą - jeśli miałby to być motyl, to może szkoda, że tak marnie skończył.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Kasiek 16:06, 01 cze 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Przegladnijcie sobie zdjecia rozwoju chrzaszcza majowego w necie.... To on, a tu tak na szybko...
Chrzaszcz i biedronka.

https://www.google.de/search?q=bilder+von+puppe+maik%C3%A4ffer&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiN07Do5pzUAhUPJ1AKHTHGDZIQsAQIJw&biw=1242&bih=602
____________________
Bawarka
marcin_nowak 20:09, 09 sie 2017


Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 15
problem nadal nie rozwiązany nie wiem co zrobić jeszcze mi się pojawiają miejsca wyschniętej trawy takie place, chrabąszcze latały na początku lipca a trawnik nadal się psuje. Jestem zdecydowany potraktować go chemią chyba ten dursban. Teraz pytanie jak go lać czy tylko na miejsca gdzie już zrobione szkody czy cały trawnik?
krisrad 23:49, 13 sie 2017

Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 1
Witam,

U mnie potworna inwazja pędraków - Najwięcej młodych larw (około 0,3 - 0,6 cm) - nawet do 20 sztuk pod darnią o powierzchni metr x metr. Masakra. Szykuję się do wymiany tego co zostało z trawnika.

Staram się jednak wymyślić sposób na przyszłość i ... no właśnie chemii nie chcę.

Co myślicie o położeniu na głębokości 20cm siatki niskobudżetowej - takiej cieniującej do 80% jak z allegro, albo agrowłokniny... Obie powinny wodę przepuszczać. Jednoroczne larwy pewno przez to przejdą ale one nie są tak groźne natomiast dla tych większy może to będzie już bardziej skuteczna zapora i w ten sposób zginą podczas mrozów.....

Może i to głupie ale szukam jakiegoś sposobu... sami wiecie.
Co o tym myślicie myślicie.

Krzysztof
Gardenarium 11:50, 20 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
tuchan napisał(a)
Witam. Mam w tym roku problem z trawnikiem. Miejscami są na nim duże place, trawa jest przerzedzona, żółta. W trawie na 100% coś żeruje ponieważ miejsca te odwiedzają stada gawronów, wyrywają osłabioną trawę i w niej grzebią. Czym pryskać?


Poczytaj ten watek od początku. Poznaj cykl rozwojowy wroga.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies