Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

mleczy01 14:34, 06 cze 2023


Dołączył: 08 lip 2021
Posty: 18
Mata zerwana, chwasty wypielone, tektura i kora rozłożone. Jestem bardzo ciekawa jak mi się ogród odwdzięczy

MagdaLenka 14:37, 09 cze 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 779
mleczy01 napisał(a)
Mata zerwana, chwasty wypielone, tektura i kora rozłożone. Jestem bardzo ciekawa jak mi się ogród odwdzięczy




WOW! Jestem pod wrażeniem! Bardzo schludnie to teraz wygląda.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
mleczy01 13:59, 10 cze 2023


Dołączył: 08 lip 2021
Posty: 18
Bardzo dziękuje za miłe słowo odkąd zaczęło to jakoś porządniej wyglądać, to aż się chce chodzić i doglądać rabatki… trzeba je tylko jeszcze czymś wypełnić…
Tekturę falistą się bardzo fajnie rozkłada. Można ją ciąć i na zakładkę układać albo paskami i wycinać dziurki pod rośliny. Później gdy się chce coś dosadzić to karton łatwo się wycina. Jedyny minus jest taki, że jest delikatny i się rwie. Trzeba po nim ostrożnie chodzić rozrzucając korę.
Duke254 13:09, 19 lut 2024

Dołączył: 19 lut 2024
Posty: 2
Witam serdecznie.
Posadziłem tuje szmaragd 80cm wysokie, wkoło nich ponad 30cm średnicy czysto, ale nie mam terenu dalej dobrze odchwaszczonego. Wiem, przeczytałem cały wątek, że najlepiej całość oczyścić i nie dawać szmaty, ale trzeba szukać kompromisu pomiedzy swoimi mozliwościami, a dobrem roślin.

Planuję położyć w tej rabacie biowłókninę 150g, która pojawiła się na rynku rok temu, wykonaną w 100% z naturalnych roślin. Rozłoży się po około 3 latach. Na nią położę korę gnejsową 5cm, która daje ph lekko kwaśne, tak jak tuje lubią. Mam silne wiatry i teren otwarty więc kora sosnowa odpada. Co myślicie o tym kompromisowym rozwiązaniu? Wiem, że nie jest idealne.

1. Czy w tej sytuacji chwasty pod spodem padną? A potem będę wyrywał pojedyncze sztuki?
2. Czy tujom stworzę względnie przyzwoite warunki?
3. Jeszcze ewentualnie brałem pod uwagę karton położony pod kamieniem np w 2 warstwach. Po jakim czasie by się rozłożył? I czy zdążyłby zniszczyć nie wykopane chwasty?
Duke254 11:46, 25 lut 2024

Dołączył: 19 lut 2024
Posty: 2
Halo.. czy forum jeszcze żyje? Ktoś coś mądrego może doradzi na powyższe pytania?
Gardenarium 16:10, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Duke254 napisał(a)
Halo.. czy forum jeszcze żyje? Ktoś coś mądrego może doradzi na powyższe pytania?


Forum zyje, ale nie wszystkie wątki są oblatywane jak kiedyś. Lepszym rozwiążaniem jest tektura falista. Jestem przeciwniczką kamieni i tuje też nie znoszą kamieni a lubią rozkładającą się ściółkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies