Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejski azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski azyl

Sima 10:56, 07 paź 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Nie dużo, bo czasu brak ... ale może się rozkręce
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
eVka 14:17, 07 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sima napisał(a)
Nie dużo, bo czasu brak ... ale może się rozkręce

Przeczytałam. Masz moje klimaty. Bardzo podoab5 mi sie wrzosowisko, brzózki, rozplenuce. Niezmiernie ciekawa jedtem jak wyszedł Ci front. Miałaś takie bogate plany. Pokaz jakieś szersze kadry, proszę
Również mam wrzosowisko ale duuuzo mniejsze, zaledwie kilkadziesiąt sztuk, ciągle rozbudowywane
____________________
Sima 19:22, 07 paź 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Szeroko jeszcze nie robie, bo bałagan straszny i straszy w rogach kadru i wszystko w fazie roboczej co chwile przebudowywane.

Z planów opisywanych i powstających na bierząco na razie zrobiliśmy na froncie:
1. Żywoplot z cisa posadzony ( na razie nic nie wypadło - tfu tfu przez lewe ramię)
2. Dwie Magnolie Grandiflory są posadzone - rosna jak szalone i uważamy że to nasze najpiękniejsze drzewa
3. Pod jedna magnolia mamy posadzone trzy formalne kulki z cisa (śmieję sie, że to podpis ogrodowiska ) wraz ze stipą (ta sie ostro rozrosła i trochę teraz kulki zasłania, wiosną ją wycinam i wtedy kulki będą królami wejścia - uwielbiam taką zmienność )
4. Mamy drugą (2mx8m) dużą rabatę na froncie gdzie posadziłam drugą magnolie. W tym miesiącu ma być dosadzona duża jodła kalifornijska. Pomiędzy magnolią a jodłą dosadzam rośliny - teraz są posadzone troche za gęsto bo robię bezpieczny teren pod sadzenie jodły (będę rozsadzać). Podstawy z innych roślin to "trawy" czyli głównie Carex flagellifera 'Bronzita', do tego runianka japońska Green Carpet i obwódka z lawendy White Scent (jeszcze teraz pięknie kwitnie). Oprócz tego czekam teraz na trzy sztuki róży Carolyn Knight, mam zasadzone naparstnice rdzawe, trytomie, jezowki, rudbekie, irysy, tulipany botaniczne talda, tulipany balerina, żólte hiacynty, planuje jeszcze kukliki i inne kwiaty na czerwiec i lipiec (może białą rutewke) tak by cały czas rabata sie zmieniała i miała kwiaty w kolorystyce biało, żółto, pomarańczowej.
5. Na razie nie wziełam się za waska rabate przy ogrodzeniu, ale tam mam plan na zime by zasilić ziemie i ją nawieźć

Część za żywopłotem z cisa jest zrobiona połowicznie. Mam zbite skrzynie warzywne i zbieramy z nich plony, wysypany teren kamieniem, mamy już placyk pod stolik kawowy, urosła nam już piękna kępa miskanta Silberspinne czy śliczny zawilec japoński. Posadzone są już dwa klony palmowe Osakazuki i w 70% zakończone oczko wodne. Ale brak tu jeszcze uprządkowania i dosadzenia kwiatów oraz traw.
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Zuzka25 20:10, 07 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Miło przywitać kolejną osobę z Wrocławia Przyznam się, że już wczoraj zajrzałam do Twojego wątku, ale nic nie napisałam. Weekend miałam strasznie zakręcony, aż dzieciaki się pytały czemu całe dnie, mnie nie było
Z niecierpliwością czekam za zdjęcia, tym bardziej, że części roślin o których pisałaś, nie kojarzę. Bronzita Ci nie przemarza?
Kompozycja jesienna śliczna
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 20:14, 07 paź 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Mam podobne wymiary rabaty. U mnie jest jakby boczno-frontowa, jeśli tak można to nazwa Jakie cisy sadziłaś na żywopłot? 2 tyg temu posadziliśmy 3 kulki na pniu, a wiosną też żywopłot cisowy. Mam nadzieję, że będzie ok

PS. Piękne zdjęcia i kolory w wizytówce
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
polinka 20:30, 07 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Sima napisał(a)

Jesienna kompozycja w donicach na tarasie


Śliczna jesienna kompozycja!
Łączę się w bólu smaragdowym
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
anabuko1 12:42, 08 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Sima napisał(a)
Festiwal Kwiatów Jadalnych - mniam

Ale co fajnie móc zobaczyć takie i ładne i pożyteczne kulinarnie kwiaty.
Ja jakoś nie nauczyłam się ich wykorzystywać kulinarnie.
Dekoracja jesienna piękna
I jezowki. .śliczne. I ja je bardzo lubię.
Pozdrawiam Haniu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 21:01, 08 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Sima napisał(a)
Pamiętacie może oczko, które zaczęłam robić? - jeszcze nie skończyliśmy!
Ale jak na razie eksperyment się udaje - roślinność świetnie filtrowała wodę (którą też troszkę zabarwiłam na niebiesko jak były giga upały)i nie zagloniło mi się - woda jest cały czas klarowna a my sukcesywnie dokupujemy kamieni na brzegi. Mamy ważki, żuki, pływaki i ani jednego komara



Witam Hania
Przygladam sie focie oczka i nie wiem gdzie gora, dol i boki szczerze.
Wytlumacz to piszesz, ze zabarwilas na niebiesko co to za eksperyment o ktorym ja nie wiem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Sima 21:06, 20 paź 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Ela, jest taki środek do oczek wodnych (jak barwnik spożywczy jest bezpieczny dla ryb i zwierzaków wodnych) - zabarwia wodę na niebiesko i przez to blokuje trochę promieni UV. Dzięki temu glony aż tak bardzo nie rozwijają się. Rośliny sobie spokojnie rosną
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 21:09, 20 paź 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
polinka napisał(a)


Śliczna jesienna kompozycja!
Łączę się w bólu smaragdowym


Dziękuje - stworzona rodzinnie razem
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies