Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejski azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski azyl

pestka56 18:08, 28 sie 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Uwielbiam szałwie. Gdzieś mi ta, o której piszesz umknęła. Podaj nazwę, proszę.

Mamutowiec ma niesamowitą korę, nie do uwierzenia wręcz
____________________
Kasia
Sima 13:54, 24 wrz 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Compacta Bright Rose
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
pestka56 15:23, 24 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
____________________
Kasia
AniMa 10:15, 23 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Haniu działasz coś ogrodzie? Ogrodzenie wybrane?
Słyszałam plotki, że Zielone Centrum likwidują i mają być wyprzedaże...gdzie my takie dyniowe pyszności kupimy...?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Sima 12:52, 24 paź 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
A tych plotek nie słyszałam

Nic nie działam. Pomijam milczeniem wsadzenie 50 cebul krokusów, bo jeszcze czekają na mnie czosnki i wzbudzają wyrzuty sumienia

Ogrodzenie wybrane - gorzej cały czas z wykonawcą
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
bleebla 21:10, 10 lis 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Jak cebulowe?

Mam nadzieję, że plotki nie prawdziwe, bo gdzie ja męża zabiorę na walentynki
____________________
Aga - Mała eLeczka
Zagajanka 23:30, 11 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Na FB czytałam, że planują remont i dlatego są wyprzedaże...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Sima 08:34, 18 lis 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Długo mnie nie było Nawet nie mogłam podczytywać, bo tyle pracy miałam oraz pogrzeby i nie miałam jak się przy Was odstresować
Ale znowu ordynuje sobie to cudowne lekarstwo - czyli Was i wasze ogrody

Bylam jakiś czas temu w Zielone C i mówili mi pracownicy (tak jak Janka pisze) że bedą przechodzić reorganizacje i rozbudowują się o dział budowlany.Zobaczymy jak to im pójdzie bo w Mirkowie otwierają LM, ale chyba sobie to przeliczyli.

A teraz szykuje się na ogród - wstyd sie przyznać, cebule jeszcze nieposadzone...
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 08:59, 24 lis 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Mam cyrk z wyborem drzewa
Generalnie często wiem co chcę i czego pragnę ale tym razem jest inaczej

Poratujecie?

Drzewo na przedogródek - czyli reprezentacyjne i podkreślające nowoczesny charakter domu.
Nie zawysokie do 6/7 m wysokości. Ładnie zgrywające się kolorem z ciemnym grafitem elewacji. Atrakcyjne nie tylko na jesień.
Cel - osłonić przed zagladaczami chodnikowymi drzwi wejściowe z przeszkleniami.
Koło ściany płotu (fundament na 80 cm) i pięć metrów od domu. Dookoła kostka. Wybitne południe, zero cienia cały dzień.
Ziemią się nie przejmuje bo koparka wkopie cały mój kompost w rabatę i będzie nawadnianie.
Marzył mi sie ambrowiec - ale korzenie!
Zaczynam sie zastanawiać nad iglakiem - ale jaki? Chce by szybko rósł ale zatrzymał sie na 6 metrach (taki raczej nie istnieje).

Najchętniej chciałabym coś w stylu a'la japońskim (z tylu w widoku będzie magnolia).

Poprostu mam sieczkę w głowie - liście ambrowca już w nocy mi się śnią (choć wole to, niż sny o racie kredytu ;p )

Aktualne rozpatrywane gatunki:
Ambrowiec, dereń pagodowy (nie wytrzyma słońca, choć jest architektonicznie najbardziej zgrany z domem), jarząb (mąż uważa że jest pospolity ale ja uważam że jest też ładny i dobry dla ptaków), brzoza Dorenboos wielopniowa (ale śmieciuch, z tylu mam brzozy i je uwielbiam, ale z przodu raczej nie chce biegać przez 2 miesiące z miotłą), klon tatarski (wymarzone wymagania - ale nie widziałam go na żywo i nie wiem jak z jego urodą w lecie, na jesień jest piękny).
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 09:09, 24 lis 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
A'propos brzóz - mój dzisiejszy widok z okna przy kawowym poranku

____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies