Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejski azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski azyl

Sima 09:14, 28 lut 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Jak pisałam wcześniej mam zamówione dwie zimozielone magnolie Grandiflory "Blanchard". Ryzykuję bo górna granica to strefa 7a, ale warto jeśli się uda Choć te dzisiejsze mrozy z pełnym słońcem i bez śniegu lekko mnie przerażają.

Teren przygotowany, skopany, użyźniony. Jeszcze poprawię, ale jest już nieźle.
Sąsiad właśnie sprowadził materiał na ściany swojego budynku, wiec jego budynek pięknie magnolie osłoni przed jesiennymi i zimowymi wiatrami. Ekspozycja południowa, zaciszna - trzeba trzymać kciuki

Przed ogródek będziemy utrzymywać w podstawie w kolorach bieli czasem zmieszanych z kremami i żółciami a czasem z delikatnymi różami. Biel w zależności od nastroju mogę miksować z sezonowymi kwiatami w różnych odcieniach - co sezon zmieniać koncepcję na kolory

Planuje sporo zimozielonych roślin, nie tylko iglastych. Laurowiśnie, rododendrony, wiciokrzew japoński i moje dwie królowe magnolie grandiflory. Z iglaków dosadzone będą cisy i kulki cisowe + świerk serbski (szefowa mnie nim zaraziła )

____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 09:38, 28 lut 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Z "warzywnikowych" wieści właśnie zamówiłam sadzonki pomidorów.
Miało być góra trzy rodzaje a wyszło jak zwykle

Bo ten wcześniej owocuje, a ten jest mniej podatny na choroby, a ten jest rewelacyjny późny, a ten jest taki ślicznyyyy!!!! i ten śliczny!!! a ten będzie pięknie wyglądał z tamtym ślicznym!

No i skończyłam z 28 rodzajami

Chciejstwa są straszne, ale pocieszam się, że będzie "bio różnorodność" ;P



____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Monia81 09:51, 28 lut 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Haniu to zaszalałaś z tymi odmianami pomidorów u mnie z tych co co roku sadzę to na pewno bawole serce, malinowy ożarowski i black sherry, mam jeszcze 3 nowe odmiany ale nazw nie pamiętam pozdrawiam cieplutko w ten mroźny dzień...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Sima 09:58, 28 lut 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Monika zdradź mi jak Ty to robisz? Tylko 6 odmian - to sztuka i niedościgniony wzór dla mnie
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Monia81 10:13, 28 lut 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Sima napisał(a)
Monika zdradź mi jak Ty to robisz? Tylko 6 odmian - to sztuka i niedościgniony wzór dla mnie


Haniu dla nas to wystarczająca ilość i skupiam się na tych, które mi się sprawdzają co roku te trzy nowe odmiany zobaczymy jak mi będą rosły... chociaż powiem tak, nie zdarzyło się mi jeszcze żebym miała problemy z pomidorami, jak do tej pory zawsze wszystko rośnie i ma się zdrowo, ja je mam w szklarni...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Sima 10:20, 28 lut 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Ja trzymam nasze na podwyższonych rabatach pod chmurką i jeszcze nie rozeznałam dobrze stanowiska.

Mam nadzieję, że nauczę się kiedyś rozsądku w doborze sadzonek

____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
bleebla 14:23, 28 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
28... Wpadam do ciebie na sałatkę latem

buziaki

ahaaa, podasz mi namiary na stronę na której zamawiałaś sadzonki?
____________________
Aga - Mała eLeczka
Sima 14:44, 28 lut 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Zapraszam
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 14:16, 18 kwi 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Przed chwilą przyjechały do nas dwie magnolie grandiflory Blanchard



Pozornie silne ale delikatne damy
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Zagajanka 15:40, 18 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Jestem bardzo ciekawa, jak one będą u Ciebie rosły w ogrodzie. A jeszcze bardziej, jak zimowały. Czy maja u nas szansę w odkrytym gruncie?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies