Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

abiko 12:09, 09 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
No tak Kolor cukierkowy.. śliczna jest u Ciebie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
malgorzata_s... 14:26, 09 sty 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Wpadam i ja do Ciebie. Przeglądnęłam wątek i powiem że jestem pod wrażeniem tego co zrobiłaś w tym rokuRabata hortensjowa urzeka. Widoczek z góry jak kwitnie skradł mi serce.Robisz przepiękne ozdoby a choinkę mamy ubraną w tych samych kolorach. Surfinie zresztą też wybieram zawsze białe i limonkowe.
Jak w takim tempie będziesz pracować to za dwa lata już ogród doskonały Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
SlonecznyOgrod 20:17, 09 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
abiko napisał(a)
No tak Kolor cukierkowy.. śliczna jest u Ciebie


Dziekuję
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 20:27, 09 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Wpadam i ja do Ciebie. Przeglądnęłam wątek i powiem że jestem pod wrażeniem tego co zrobiłaś w tym rokuRabata hortensjowa urzeka. Widoczek z góry jak kwitnie skradł mi serce.Robisz przepiękne ozdoby a choinkę mamy ubraną w tych samych kolorach. Surfinie zresztą też wybieram zawsze białe i limonkowe.
Jak w takim tempie będziesz pracować to za dwa lata już ogród doskonały Pozdrawiam


O widzisz ile nas łączy
Ogród doskonały , nie...
Mam miejsca, o których nie mówię nawet, co dopiero pokazać.
Ogród w 2017 trochę bujnęłam, bo były ramy + coś tam i to wszystko tak zastało się przez lata nie ruszone, zmiany były potrzebne bo teren duży i otwarty. Mam nowe pomysły ale na rabaty, co do roślin pomysły różne, co dzień to inne myśli
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Annak 12:00, 10 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Dario,
nie mogłam się oprzeć czytając i oglądając Twój ogród, a szczególnie ostatni wpis, żeby nie poprosić Cię o wizytę u mnie oraz rady i pomoc. Ja właśnie jestem na etapie planowania ogródka (bo nie ogrodu) i też liczę, że do wiosny mi się uda. A ponieważ jestem początkująca - szukam życzliwych osób, które mi udzielą rady i pomocy.
pozdrawiam i gratuluję pięknego ogrodu
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
SlonecznyOgrod 21:05, 10 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Annak napisał(a)
Witaj Dario,
nie mogłam się oprzeć czytając i oglądając Twój ogród, a szczególnie ostatni wpis, żeby nie poprosić Cię o wizytę u mnie oraz rady i pomoc. Ja właśnie jestem na etapie planowania ogródka (bo nie ogrodu) i też liczę, że do wiosny mi się uda. A ponieważ jestem początkująca - szukam życzliwych osób, które mi udzielą rady i pomocy.
pozdrawiam i gratuluję pięknego ogrodu


Byłam zajrzałam do Ciebie, życzliwi juz są
Ja też mam planowanie w glowie, juz w najblizszych miesiacach zamierzam ruszyć w spokojnym tempie. Ale też mam trudności co do konkretnej wizji i tyle czytam , oglądam i nic konkretnego nie mam.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 21:39, 10 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Planowanie na sezon 2018

W planach mam do zagospodarowania i do zrobienia od podstaw rabatę naprzeciwległą do rabaty hortensjowej, długośc troche krótsza , szerokość tez podobna jak tamta. Myslę ,ze ok 20m x 4 m , ale to jest do zmierzenia jeszcze.
Z tym, że tu z przodu są juz kulki Danica, z tyłu standardowo jak u mnie wszędzie wzdłuz płotów szmaragdy. Niebieski iglak to miniaturowy świerk srebrny, a na rabacie rośnie choć nie widoczna jodła hiszpańska Glauca.

Co tu trzeba uwzględnić to jest to, ze w połowie tej części do zagospodarowania jest miejsce suche, gdzie sąsiedzka akacja podpija wszystko co pod koroną drzewa.
Nawet zrobiłam tam rabatę, bo trawa nie chciała rosnąć ( myślałam, że od liści wygniło). A z tej okazji, że w ostatnim roku dużo padało, a tam hortensja ogrodowa i bukietowa więdły a wraz z nimi floksy i pierwiosnki , wtedy dopiero zorientowałam sie , że tam jest tak sucho.
I tu zagwozdka co tam posadzić???????

Myślałam, tez żeby posadzić wrzosy od trzmieliny gold do niebieskiego świerka, dalej trawy piętrowo z hortensjami. A w miejscu suchym ( na miejscu istniejącej rabaty) posadzic perukowca żółtego.

Jeżeli to jest przedogródek i nie mam na szczęście tak dużo nasadzone, więc do likwidacji pare bylin -to może by ujednolicić, trzymac sie tych samych kolorów co na hortensjowej.

Poradźcie co byscie proponowali zrobic na całym tym boku przedogrodu.
Lewa strona



____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agania 11:37, 12 sty 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Może tam, gdzie rabata sucha poczynisz lawendowe pole, dla towarzystwa pomyślałam o różance
Porcelanowy róż...lubię i New Down mam też u siebie, moja nadzieja, że szybko odbije, rok temu mi przemarzła.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Monia81 11:48, 12 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Też pomyślałam o łanach lawendy, bo jej ta suchość podłoża nie przeszkadza ale rabata trawiasto jeżówkowa może by też fajnie wyglądała
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Aurelllia 00:16, 13 sty 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Lawendę koniecznie - śliczne fioletowe łany tworzy w grupach no i pachnie i bzyczki zwabia
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies