Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

BasiaLT 19:57, 05 sty 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Niesamowita metamorfoza. No i ogrom pracy ale efekty super
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
SlonecznyOgrod 18:20, 06 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Monia81 napisał(a)
No i ładnie się wspomina kawał pracy za Tobą, po zdjęciach widać jak rok zleciał przy pracach w ogrodzie fajne takie wspominki i zmiany na plus, widać kolosalne już różnice Dario życzę Ci w tym Nowym Roku samych radosnych chwil, wszystkiego najlepszego buziam


Monia, dziękuję
Ogrodnik ogrodnika tylko zrozumie ile to jest pracy
A Ty rozumiesz mnie bardzo dobrze
Naprawdę bardzo się napracowałam i to sama ale z efektu jestem tym bardziej zadowolona, no i cieszę sie z tego, że padało
Dziękuje za życzenia, dla Ciebie również życzenia wszelakiej pomyślnosci buziam
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 18:27, 06 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
gosika67 napisał(a)
Daria zleci szybko zima i znów będzie kolorowo, pięknie i pachnąco.Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Wiesz gdzie mam lokum, zapraszam.


Tez tak myślę byle styczeń zleciał, to juz w lutym i marcu zaczniemy kupowac pierwsze roślinki, kłącza, cebulki. Hiacynty i te sprawy i juz będzie wiosennie.
Dziękuje za życzenia, oby ten rok był dla Ciebie co najmniej równie owocny jak poprzedni.
Przyjdzie wiosna, dasz znac to wpadnę
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 18:29, 06 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Lulilaj napisał(a)
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, pozdrawiam


Dziękuję Asiu, dla Ciebie również pomyślności no i siły do działania
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 18:33, 06 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magleska napisał(a)
Zmiany pooglądałam jest super brawo
Najlepszego na ten Rok buziaki: )


Dzięki Madzia
Była siła, były zmiany , była moc no tak jak i u Ciebie Ty też działałas prężnie, bo nowe nasadzenia i te przeróbki, przekopywanie i prostowanie lini tez energii pochłania i jest zmiana na lepsze.
Najlepszego for you cmok cmok
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 18:36, 06 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
BasiaLT napisał(a)
Niesamowita metamorfoza. No i ogrom pracy ale efekty super
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!


Basiu dziękuję
Metamorfozy uwielbiam, troszkę się zmęczyłam ale co tam, zdrowsza będę
Dziękuję i Tobie również życzę wszystkiego dobrego
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 19:47, 06 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Tylko my ogrodnicy wiemy ile to roboty ...
Niektórzy może maja łatwiej, maja lepsza ziemię, może mniej do ogarnięcia, może dodatkowe ręce do pomocy. A tu jeszcze ciągłe przesadzanie i szukanie lepszego miejsca dla roślin... a wszystko po to żeby było jeszcze lepiej

Ja wprowadziłam się w 2009 roku bodajże i na wiosnę zrobiliśmy ramy ogrodu i tak powstał zarys,tuje wzdłuż granic i wzdłuż dwóch dróg na działkę, esik-floresik z bukszpanowych kulek, pomiedzy nimi były róże- wszystkie zmarzły. Posadziłam też różę przy pergoli, kaline, wierzbe mandżurską( u mnie największe drzewo), sumaki, lilaki i juki. Prócz iglaków, drzewek owocowych, róż, rózaneczników i bukszpanów prawie nic nie kupowałam, prawie wszystko dostałam- perukowce, trzmieliny, prawie wszystkie byliny jakie mam (rozchodniki, astry jesienne,liliowce, irysy, gailardie, prymulki, barwinka, goździki, wszystkie rośliny skalniakowe i wiele wiele innych).

Praktycznie na takiej dużej powierzchni nie było żadnych rabat, tylko ramy z tuji szmaragd i trawnik z drzewkami.
Przy samym wejściu do domu posadziłam różanecznik. I tak to zostało na kilka lat, bez większych zmian.
Dlatego aż do tej pory było pusto.
Potem z kostki zrobiłam obrzeże przy zawijasku z bukszpanów i jeszcze zrobiłam kilkadziesiąt metrów tego obrzeża i dołożyłam żwirku. Kosiłam trawnik, podlewałam ręcznie, nie kupowałam wielu roślin, tylko sporadycznie, nie zakładałam żadnych rabat i tak praktycznie tylko zachowawczo się wszystkim zajmowałam. Ale były suche lata , a u mnie ziemia piaszczysta to i rośliny słabo rosły, choć podlewanie często zajmowało mi 2-3 godziny dziennie, czyli cały wieczór, a podlewałam po trochu i tylko to co musiałam - żeby nie uschło.

Jesienią 2016 zrobiłam rabatę z astrami i rozchodnikami i innymi bylinami pod drzewem (akacja) dlatego, ze trawa tam nie chciała rosnąc, łysiało tam stale, myślałam że od lisci wygniło, ale okazało sie, że tam jest aż tak sucho
I to dopiero była pierwsza moja rabata od początku czyli od 8 lat.

Dopiero rok 2017 przyniósł zmiany po konkretnym zaplanowaniu.
Powstał szpaler hortensji i traw.
Przebudowałam cały zarośnięty rogownicą skalniak.
Nazwoziłam tony kamieni.
Skalniak powiększyłam wzdłuż i wszerz ,doszły rośliny, doszedł suchy strumyk i oczko oraz nasadzenia na skarpie za skalniakiem.
Poprzesadzałam mnóstwo drzewek i tuj z trawnika.
Zaczęłam robić miejsce pod rabatę wzdłuż drogi, darń przeszczepiłam w inne miejsca, posadziłam rząd rozchodników i posadziłam tulipany.
I cały czas tu i ówdzie grupowałam rośliny, przesadzałam, przesadzałam i przesadzałam- bo to jak mówi eM wychodzi mi najbardziej
Jakby było za nudno, to na warzywniku też było co robić bo to ok 100m2 pole.





____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agania 21:03, 06 sty 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Widać duże zmiany, rośliny drzewa i kwiaty, piękny zarys ogrodu, ogromną pracę i duży talent w dekoracjach
Wszystkiego najlepszego w Nowym roczku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gardenarium 21:04, 06 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz ogród bardzo malowniczy, fajnie na fotkach wychodzi I te róże Bajka po prostu. Ile lat rosną?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosika67 21:15, 06 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Kawał ogrodu i kawał wykonanej dobrej roboty.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies