Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

anabuko1 12:22, 14 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Ładne wspominkowe zdjęcia.
Planujesz lawendowe nasadzenia.Fajnie.Ja mam kilka.I na razie mi to wystarczy
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
SlonecznyOgrod 12:47, 14 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Agania napisał(a)
Może tam, gdzie rabata sucha poczynisz lawendowe pole, dla towarzystwa pomyślałam o różance
Porcelanowy róż...lubię i New Down mam też u siebie, moja nadzieja, że szybko odbije, rok temu mi przemarzła.



Monia81 napisał(a)
Też pomyślałam o łanach lawendy, bo jej ta suchość podłoża nie przeszkadza ale rabata trawiasto jeżówkowa może by też fajnie wyglądała


Aurelllia napisał(a)
Lawendę koniecznie - śliczne fioletowe łany tworzy w grupach no i pachnie i bzyczki zwabia


Myślałam raczej o piętrowym rozłożeniu roślin, bo lawenda w łanach 4x4m stanowiłaby płaską częśc rabaty, a po bokach coś wyższego chyba by nie wyglądało dobrze. Mam tam kilka wrzosów i one dały radę przetrwać, ale to niziutkie krzewinki, praktycznie ich nie widać.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 13:00, 14 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
anabuko1 napisał(a)
Ładne wspominkowe zdjęcia.
Planujesz lawendowe nasadzenia.Fajnie.Ja mam kilka.I na razie mi to wystarczy


Dzięki
Planuję przemienić część trawnika na dużą rabatę, tam jest duża powierzchnia to by musiało być coś wyższego. Przejrzałam twoją wizytówkę a lawendy nie spotkałam
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 14:13, 14 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Czytam ,że planujesz lewą stronę przeorganizować ......ciekawa jestem co wymyślisz ,bo hortensjowa po prawej jest świetna
Nie mam pojęcia jak Ci pomóc ,bo sama pełno dylematów ogrodowych mam ale kibicuję i czekam wiosny ,aż zaczniesz działać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
SlonecznyOgrod 21:33, 18 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magleska napisał(a)
Czytam ,że planujesz lewą stronę przeorganizować ......ciekawa jestem co wymyślisz ,bo hortensjowa po prawej jest świetna
Nie mam pojęcia jak Ci pomóc ,bo sama pełno dylematów ogrodowych mam ale kibicuję i czekam wiosny ,aż zaczniesz działać


Ach te dylematy nasze... jak tu zrobic, żeby od razu dobrze trafić, bez przekopywania, zmieniania wszystkiego i wywracania do góry nogami?
Chciałabym właśnie mieć taki efekt jak po prawej stronie.
Trzeba dobrze to zaplanowac
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Kasiek 19:56, 21 sty 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
SlonecznyOgrod napisał(a)


Tak ja rozpoznałam, że jest to NewDawn i to musi byc ona ale ma prawie jeszcze raz tyle wysokości co podają źródła.


Tez ja mam i jestem bardzo z niej zadowolona Wzrostem moze zaskakiwac, widzialam ja na wyspie kwiatowej Mainu, dochodzila do kilkunastu metrow
Usune fotke jak chcesz
____________________
Bawarka
BasiaLT 20:09, 21 sty 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
SlonecznyOgrod napisał(a)

Ach te dylematy nasze... jak tu zrobic, żeby od razu dobrze trafić, bez przekopywania, zmieniania wszystkiego i wywracania do góry nogami?
Chciałabym właśnie mieć taki efekt jak po prawej stronie.
Trzeba dobrze to zaplanowac

To jest moje niedościgłe marzenie... zrobić raz a dobrze... bez ciągłego poprawiania
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Magleska 20:32, 21 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Cofnęłam się wstecz do skalniaka ....i .w sumie nie znalazłam tam tej róży o której pisałaś u mnie ..... ( tylko przy pergoli new dawn widzę )
Myślisz ,żeby te róże posadzić nad samym skalniakiem czy bliżej płotu ? .....wg mnie fajnie by wyglądał szpaler jednakowych róż tam .....ale ze mnie żaden znawca , tak tylko wizualnie sobie wyobraziłam ....co do rodzaju ,to dopiero w tym sezonie zobaczę jak te moje się sprawują ....ale Kindzia ma dużo róż i Jola z ogród z uśmiechem ....podpytaj je
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
SlonecznyOgrod 20:22, 22 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Kasiek napisał(a)


Tez ja mam i jestem bardzo z niej zadowolona Wzrostem moze zaskakiwac, widzialam ja na wyspie kwiatowej Mainu, dochodzila do kilkunastu metrow
Usune fotke jak chcesz


Czyli w dobrych warunkach rządzi się swoimi prawami.
Fotke zostaw, niech świeci dobrym przykładem i niezawodnością.
Ja też jestem bardzo zadowolona ze swojej, żeby było jasne
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 20:24, 22 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
BasiaLT napisał(a)

To jest moje niedościgłe marzenie... zrobić raz a dobrze... bez ciągłego poprawiania


Basiu witaj w klubie
Co ja sie naprzesadzam nie raz...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies