Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 20:42, 22 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magleska napisał(a)
Cofnęłam się wstecz do skalniaka ....i .w sumie nie znalazłam tam tej róży o której pisałaś u mnie ..... ( tylko przy pergoli new dawn widzę )
Myślisz ,żeby te róże posadzić nad samym skalniakiem czy bliżej płotu ? .....wg mnie fajnie by wyglądał szpaler jednakowych róż tam .....ale ze mnie żaden znawca , tak tylko wizualnie sobie wyobraziłam ....co do rodzaju ,to dopiero w tym sezonie zobaczę jak te moje się sprawują ....ale Kindzia ma dużo róż i Jola z ogród z uśmiechem ....podpytaj je


Nie mam zdjęc z tamtego miejsca bo tam juz nic nie rośnie praktycznie, no moze chwasty

Myslałam o miejscu za skalniakiem, na skarpie, bardziej pod drzewami ( bliżej płotu)
Na skarpie za rojnikami, dalej barwinek sie ściele i tam juz nic nie rośnie.
Edit: mam zdjęcie.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 13:50, 23 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Moim skromnym nie wachowym zdaniem fajnie te róże będą tam wyglądały tylko odmianę wybrać masz już jakiś typ ?
Ps. Ja osobiście tylko bym te wielki jałowce na skalniaku ( to jałowce ? ) przycięła ,albo jakieś chmurki z niego zrobiła ....
oczywiście to tylko propozycja buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
SlonecznyOgrod 20:18, 23 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magleska napisał(a)
Moim skromnym nie wachowym zdaniem fajnie te róże będą tam wyglądały tylko odmianę wybrać masz już jakiś typ ?
Ps. Ja osobiście tylko bym te wielki jałowce na skalniaku ( to jałowce ? ) przycięła ,albo jakieś chmurki z niego zrobiła ....
oczywiście to tylko propozycja buziaki


Podoba mi się Pashmina, ale chyba bardziej zależy mi na zupełnie niezawodnej i długo kwitnącej, mówie oczywiście o niskich okrywowych. Jest Larissa, Bonica, i The Fairy z tych trzech pewnie coś bym wybrała. Coś rózowego ale nie chcę za bardzo bladej, bo wyglądają no właśnie blado z daleka
No chyba jałowce te iglaki, już dawno wsadzone , ale jeszcze ich nie cięłam, bo chciałam żeby się rozrosły, a teraz... no może masz rację, nie pomyślałam nawet żeby je poskromić.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
anabuko1 18:50, 26 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
I tak masz cierpliwość do tego jałowca.
Ja już bym go ciela.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
SlonecznyOgrod 12:54, 27 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
anabuko1 napisał(a)
I tak masz cierpliwość do tego jałowca.
Ja już bym go ciela.

Tak wczoraj popatrzyłam na nie i pomyślałam sobie, że takie jakie są to są najładniejsze, takie rozłożyste, no zobacz na te zdjęcia z tej zimy...
Wyglądają malowniczo
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 12:02, 29 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Daria na str 133 to New d.... Piękna u mnie też by taka była jakbym nie obcinam. Nie wiedziałam co to za róża i obcinalam prawie do ziemi. Teraz odrasta. Ma już korzeń rozrosniety teraz da czadu. Jeszcze ma paki kwiatowe po mrozach i zielone liście.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:05, 29 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Prosiłam Kasię bawarke aby mi też wkleiła ta fotę na moim wątku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 14:41, 29 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Malownicze...Malownicze.
Każdy robi jak lubi.

Piękny okaz różany.
To New Dawn??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
SlonecznyOgrod 19:17, 29 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Dziewczyny Ela i Ania no na to wygląda, że to ta róża. Ja swoją sama rozpoznałam, a szukałam kilka lat. Ona ma potencjał.
Na dzień dzisiejszy moja ma świeże kiełki na pędach, czeka za ciepłem i budzi się chyba już To jedyna róża która mi wytrzymała, resztę uśmierciłam, więc jest porządną, żelazną i poczciwą roślinką
Wiecie dlaczego ją kupiłam? Moja tesciowa miała różę, która szybko rosła i była duża, co prawda nie była to ta róża ale inna taka bledsza i zauważyłam, że jasne róże rosną większe i gęstsze.
Miałam potem jeszcze ze trzy róże , dwie były czerwone i jedna różowa , pnące i żadna nie przeżyła, więc dałam sobie spokój z nimi i posadziłam wiciokrzew zamiast sie mścić z tymi różami.
Ona rośnie wielka , gęsta jest mocna i zdrowa (twu,twu), obficie kwitnie, nie przemarza. U mnie rośnie pomiędzy domami, tam jest przeciąg, ale często spotkałam się z opinia , że wietrzne miejsce słuzy różom , bo je osusza i nie choruja na grzybową ( chorobę oczywiscie a nie zupe ) .


____________________
DarciaSłoneczny Ogród
123mokry 11:58, 30 sty 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Witam bardzo piękny ogród szczególnie przypadły mi do gustu skalniaki świetnie się prezentują.
____________________
Marekbambusowy-ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies