Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 20:40, 28 lut 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aniu , tak masz rację najlepiej wygląda jak jest wszystko pod kolor. Muszę sobie coś takiego wykombinować. Tak się konewką cieszyłam, że mi sama wystarczyła. Ale faktycznie można to wykorzystać do stworzenia jakiejś rabaty. Ale niebieskich kwiatów to chyba żadnych nie mam.

Tak zawsze właśnie było pokazywane w kolorowych czasopismach jak pomarańcz to pomarańcz, jak żółte kwiaty to żółte dodatki.
I to jest mój dokument gazeta o ogrodach MPO z maja 2007( chociaż w innych też nie brakuje) to wtedy mi się zamarzyła konewka, bo konewka chociaż kawałek zawsze była pokazana w aranżacjach pod kolor oczywiście.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 21:08, 28 lut 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aurelllia napisał(a)
Fajna ta konewka Ja mam taką starą metalową - szarą, ale może w tym roku przemaluję

Ja uwielbiam takie ogrodowe gadżety- przydaśki, mam ich sporo ale zdjęć z nimi niet. Pokażę w sezonie.

To taka zwykła ocynkowana konewka 40-50 zeta kosztuje. Do porównania wiadro 10zł.

Przemaluj sobie farbą w sprayu,potrzeba matką wynalazków.

Warto bo widzisz to takie perełki, ja tylko w gazetach je widziałam.
Sama bym kupiła taką zarypiście różową.
Brakuje w Polsce przydaśków, podpór drucianych- niby kutych do pnączy obelisków i parasoli, kwietników. I takie kwietniki ozdobne do okien robiłam na zamówienie.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
21:18, 28 lut 2017
Fajne takie archiwalne gazety I zobacz jaka śliczna inspiracja
Moja siostra Donia ma np fioletową ławeczkę na rabacie bylinowej (nazwała ją przystankowa).
I też fajnie wygląda,inna jak wszystkie.Bo nie zauważyłam by ktoś miał fioletową ławkę Fajnie tak kombinować w ogrodzie z kolorami.Konewka to niezły motywator do założenia rabaty niebieskiej

Tu jest pokazana ławeczka u siostry na przystankowej
rabata przystankowa Doni
ławeczka fioletowa
Ma dodatek kwiatów w pastelach ale kolorem przewodnim jest fiolet w postaci dodatków
Gdybym miała miejsce zrobiłabym rabatę z dodatkami w kolorze lazur


21:21, 28 lut 2017
My robimy sami podpory do roślin,niestety ceny są zaporowe.Mąż ma spawarkę ,chociaż spawaczem nie jest a samoukiem ale do tego nie potrzeba talentu
Proste można zrobić ale już bardziej wymyślne musiałabym komuś zlecić
SlonecznyOgrod 21:37, 28 lut 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aniu byłam u Doni, zostawiłam swój ślad. Ale Doni chyba nie ma. Ławeczkę już widziałam, piękna lawendowa.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Aurelllia 21:37, 28 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
To zdjęcie z "Mój piękny ogród" - jedna z moich ulubionych gazetek
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
23:13, 28 lut 2017
Doni mówiłam o Tobie,rozmawiałam z siostrą przez telefon Będzie miała troszkę nadrabiania.
SlonecznyOgrod 20:59, 02 mar 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aurelllia Gazet mam dużo, uwielbiam takie pisma i dodatkowo wypożyczam w bibliotece. MPO to mój nr 1 z gazet. Dużo inspiracji, często przeglądam, nawet jak leżę i się opalam
Aniu U Doni jest pięknie, też dużo przydaśków. Poczekam aż się pojawi, zawsze mogę zajrzeć i sobie pooglądać. Wszystkie macie gust i ciągnoty do tych detali, to takie perełki ogrodowe I love
Mam nadmiar takich dalli ,jedna ma żółty środek, druga nie- może chcesz?



Tu sam początek kwitnienia, więc jeszcze nie takie okazałe, kwitną do mrozów, czyli długo. Tutaj dopiero czerwiec bo juka kwitnie.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
10:42, 04 mar 2017
Śliczne te Twoje dalie.Kojarzą mi się z ogrodem mojej cioci.Cały ogród był w daliach różnych odmian.
Ja niestety nie mam gdzie przechowywać karp.Nawet teraz dostałam karpę żółtej.Wysokiej.Siostra chce mi sprezentować kany.I tak myślę gdzie je będą przechowywać.I chyba zrezygnuję bo szkoda zmarnować.Niech cieszą inne oczy
Za serduszko Twoje dziękuję.Gdybym miała piwnicę to tak ale nie mam.
Szkoda bo i datury są śliczne i oleandry i wiele wiele innych.

Miłego dnia Dario
10:43, 04 mar 2017
Jak posuwają się prace ze skalniakiem?
Do przodu? Dajesz radę?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies