Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 17:18, 01 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665


Powiem Ci ,że nawet podoba mi sie taki tok myślenia. To by była dopiero spójność!
Ale nie ważę się tknąć drzewa eMa, niech ma swoje chociaż jedno
Ale poza tym... kurde, no fajnie! Ale mi podałaś do myślenia

I co tam byś widziała jeszcze? Pytam Ci się od razu bo działasz w ogrodzie prężnie, to i dużo rad wysłuchałaś, ogrodów i inspiracji też się naoglądałaś, jestes tak jakby świeżo po studiach ogrodniczych
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 18:43, 01 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Hehe do ogrodnika to mi daleko jeszcze ,ale powoli zaczynam myśleć ,jak to w dekalogu pisze ,żeby myśleć o ogrodzie jak o całości ,a nie o pojedynczych rabatach - dlatego planuje duuuuzo zmian ..... na razie rysuje tylko i kreślę i powoli może coś wymyślę
A teraz co do rabaty ......
może to drzewo ema wtopić w rabatę ,przesunąć je bliżej stożków ....co to za drzewo ?
Na tą chwile taki mi wpadł pomysł ...... wymieszałabym po jednej i drugiej stronie kulki i stożki - (teraz masz po jednej stronie kulki ,a po drugiej stronie stożki ) i może jakieś drzewa jednakowe dała .....np.po lewej wiązy ( nawiązałby do hortensjowej ?

....albo jakieś inne co Ci się podobają ? ..... kurczę strasznie słaba jestem w planowaniu i nie umiem tego na komputerze narysować ....
Jaka jest szerokość tej rabaty po lewej stronie od drogi ? Bo po tym zdjeciu u góry ,to wydaje mi sie bardzo szeroka ?

Tą po prawej stronie połączyłabym z tymi kuleczkami na zakręcie ( nie wiem czy jasno pisze ? ) ....
Pobawię się w garden puzzle na twoim zdjeciu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
SlonecznyOgrod 21:25, 01 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magleska napisał(a)
Hehe do ogrodnika to mi daleko jeszcze ,ale powoli zaczynam myśleć ,jak to w dekalogu pisze ,żeby myśleć o ogrodzie jak o całości ,a nie o pojedynczych rabatach - dlatego planuje duuuuzo zmian ..... na razie rysuje tylko i kreślę i powoli może coś wymyślę
A teraz co do rabaty ......
może to drzewo ema wtopić w rabatę ,przesunąć je bliżej stożków ....co to za drzewo ?
Na tą chwile taki mi wpadł pomysł ...... wymieszałabym po jednej i drugiej stronie kulki i stożki - (teraz masz po jednej stronie kulki ,a po drugiej stronie stożki ) i może jakieś drzewa jednakowe dała .....np.po lewej wiązy ( nawiązałby do hortensjowej ?

....albo jakieś inne co Ci się podobają ? ..... kurczę strasznie słaba jestem w planowaniu i nie umiem tego na komputerze narysować ....
Jaka jest szerokość tej rabaty po lewej stronie od drogi ? Bo po tym zdjeciu u góry ,to wydaje mi sie bardzo szeroka ?

Tą po prawej stronie połączyłabym z tymi kuleczkami na zakręcie ( nie wiem czy jasno pisze ? ) ....
Pobawię się w garden puzzle na twoim zdjeciu


Drzewa już nie przesadzę ono rośnie tam od paru ładnych lat i jest juz solidnie przytwierdzone. Nie ruszę za huhu
Ono tam zostanie ale do niego można dorobic rabatę i sie skomponuje.
To jest kasztanowiec.

Kulki ze stożkami no to by dało radę , bo nie są aż takie duże żeby ich nie można było przenieść, tak więc tu jest możliwość.
Jutro zmierzę lewą stronę bo nawet nie wiem dokładnie, ale ok 5m do płotu moze być.
Można by było połączyć tą wzdłuż drogi z tym zawijasem.
Rozumiem co piszesz, kapuje na razie.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 18:21, 02 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
o tu taki przykład -oczywiscie nie sugeruj sie nasadzeniami ,tylko założenie wiesz,że projektant ze mnie zaden ..... powiedzmy tak niesymetrycznie po jednej i drugiej stronie drogi podobne nasadzenia nawiazujace do siebie ...
jesli ci fotka byle jaka przeszkadza ,to napisz -usunę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
SlonecznyOgrod 11:57, 03 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Nie usuwaj.
Twój projekt jest fajny, starannie go wykonałas, ja nie potrafie, nawet nie próbuję.
Ja się cieszę bardzo,że mi doradzasz.

Czasem wizja przychodzi łatwo czasem trudniej, teraz akurat mam ten drugi wariant.

Wszystkie propozycje mile widziane. Sama wiesz po sobie, dobrze jest jak ktoś doradzi.
Jaki projektant z ciebie żaden? No nie przesadzaj! Mówiłam Ci jesteś jak świeżo po studiach ogrodniczych
Ładnie sobie urządzasz, sadzisz w grupach, warzywnik zrobiłaś nowoczesny, wszystko masz ładnie -pięknie. Potrzeba troche czasu żeby się rozrosło.

Ja mam w miarę pusto, bo prędzej zrobione były tylko ramy ogrodu i pojedyńcze krzewy, drzewka. Jak było widać nie robiłam ogrodu kwiatowego, typowych rabat z nasadzeniami.
Miałam juki z iglakami tam gdzie kamyczki wysypane, trzmieliny, pojedyncze kwiaty gdzieś po trochu podokładane. Różanecznik, wiciokrzew, róża, pas funkii pod domem. Nie urządzałam prędzej rabat, dopiero zaczęłam od 2017roku komponować, zestawiać ze sobą rośliny. Zaczęło się kombinowanie i żamiłowanie do kwiatów odżyło a ta miłośc jest coraz większa i tak jak u Ciebie jest chęć zmian, po to żeby było jeszcze lepiej.
No teraz to sie ograniczam w gatunkach, mam propozycje dostania różnych roślin, ale łatwo sie powstrzymuje przed tym, czego nie planuje, za to dobieram starannie to, co naprawdę bym chciała.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
BasiaLT 21:33, 03 lut 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Mi też się projekt Magdy bardzo podoba. Sama niewiele pomogę bo też się biję z myślami jak urządzić swoje ściernisko. Fajnie że masz takie bogate zasoby roślin. Dasz je fajnie w grupy i będzie pięknie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
SlonecznyOgrod 22:04, 03 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
BasiaLT napisał(a)
Mi też się projekt Magdy bardzo podoba. Sama niewiele pomogę bo też się biję z myślami jak urządzić swoje ściernisko. Fajnie że masz takie bogate zasoby roślin. Dasz je fajnie w grupy i będzie pięknie.


Hej Basieńka
Bogate zasoby roślin posłużą wymianie

Juz mi się cos powoli klaruje , zrobie rabate trawiastą, wysokie nizsze i najniższe w rzędach.
A reszta kolorowych kwiatów pójdzie na tył, gdzieś koło skalniaka ( znowu kopanie ) ale do łąki jeszcze daleko, kawał placu, jest gdzie sadzić
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 22:24, 03 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
dziękuję za komplementy dla samouka
dla zachęty -zamiast myśleć o swoim-też mam zagwozdkę ) takie jeszcze przykładowe wersje

jak mam usunąć ,to pisz zaraz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Annak 23:56, 03 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Magda, podpowiesz w jakim programie robisz te projekty? Przydałby mi się do robienia moich planów
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
SlonecznyOgrod 12:05, 04 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
No Madziucha , tylko czekaj aż się ustawią kolejki do Ciebie z prośbą o pomoc i o projekt
Nic nie usuwaj. Ja sobie wracam do tego .
Fajne kombinacje, będę musiała tez sobie poćwiczyć, pobawić się w GardenPuzzle- bo widzę , że jest super sprawa taki projekt. Od razu widać zamierzenie.
Tylko to suche miejsce pod akacją mam w połowie tej lewej strony. Tam gdzie rabata pośrodku lewej strony działki. Tam myslałam zostawic miejce na placyk z ławeczką.
Tu mam takie zdjęcie.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies