Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

123mokry 13:56, 04 lut 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Ja głosuje za 2 projektem magdy , taki żywy. Mam prośbę spójrzcie do mnie tam projekt oczka jest powiedzcie co myślicie ?
____________________
Marekbambusowy-ogród
SlonecznyOgrod 22:06, 04 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ok, zoczymy co tam masz.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 22:09, 04 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18613
Annak napisał(a)
Magda, podpowiesz w jakim programie robisz te projekty? Przydałby mi się do robienia moich planów

Garden puzzle ale to żadne projekty ,raczej zabawa
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:15, 04 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18613
SlonecznyOgrod napisał(a)
No Madziucha , tylko czekaj aż się ustawią kolejki do Ciebie z prośbą o pomoc i o projekt
Nic nie usuwaj. Ja sobie wracam do tego .
Fajne kombinacje, będę musiała tez sobie poćwiczyć, pobawić się w GardenPuzzle- bo widzę , że jest super sprawa taki projekt. Od razu widać zamierzenie.
Tylko to suche miejsce pod akacją mam w połowie tej lewej strony. Tam gdzie rabata pośrodku lewej strony działki. Tam myslałam zostawic miejce na placyk z ławeczką.
Tu mam takie zdjęcie.

To możesz zrobic ten placyk pośrodku też będzie fajnie ....pobaw się w jakimś programie np tym garden puzzle - na rok coś ok 40 zł chyba kosztuje - nie pamietam dokładnie
Pomierz rabaty i spróbuj sobie rozrysować na kartce
Przynajmniej ja tak próbuję najpierw rysuje na kartce z odległościami ,a potem bawię sie w tym programie ( tylko proporcje zaburza i nie ma wszystkich roślin ,jakie bym chciała ) ....
.....ale pewnie w realu ,to i tak jeszcze coś pozmieniam
Ps . To są szmaragdy po prawej stronie ?....jakie linie rabat chcesz ? Faliste ,koła ,proste ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Aurelllia 22:38, 04 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Też bardzo lubię projektować sobie w Garden Puzzle Świetna zabawa, a przy okazji można naprawdę coś fajnego stworzyć
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Annak 10:34, 05 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Magleska napisał(a)

Garden puzzle ale to żadne projekty ,raczej zabawa


dzięki, to i tak lepsze, niż moje nieudolne rysowanie na kartce I łatwiej sobie to wyobrazić w realu.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
SlonecznyOgrod 12:41, 05 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magda, no właśnie tam w tym miejscu pod drzewem co pisałam, że tak sucho to tam myślałam zostawic miejsce na placyk, dokładnie tam po środku.
Muszę dzisiaj pomierzyć.
Tam jest dużo miejsca, więc myślałam o roślinach, które się szybko rozrosną. Pomyślałam o trawach wysokich, niższych i najniższych. Tak żeby na te ok 4m na głębokosć (szerokośc) tej rabaty rozłozyły się. 4-5 m to jest dużo jak nasadzę kwiatuszków takich jak jeżówki , floksy czy liliowce to nie będzie jch widać , zginą w takiej przestrzeni. Co innego jak by to był tylko wąski pas nad płotem taki1m - 1,5m czy 2m.
Mam miejsce na trawy, na duże trawy miskanty.

I w sumie to juz jakis czas mam zaklepane w zamian za moje propozycje.
Póki co umówiona jestem na ok. 30 sadzonek.
I umawiam się dalej

Wszystkie tuje u mnie to szmaragdy.
Co do linii to tam jest prostokątny kawałek i tak zostanie.
Mam zamiar zrobić rabatę od żywopłotu do kulek.
Aktualnie idę na łatwiznę, póki jest zima i szaro w ogrodzie i od strony żywopłotu porozkładałam kartony, na to deski, żeby kartony nie wyfrunęły i ile miałam agrotkaniny to jeszcze na to poprzykrywałam. Acha , no i pod kartony jesienią dałam troche liści, ale nie pod wszystko.
Chcę, żeby trochę do wiosny wygniło, to będzie mniej zdzierania darni.

Na wiosne mam zamiar ruszyć to , ale nie będę się spieszyć, tak jak w tamtym roku bo się "zajadę".
Taka głupia jestem, że jak coś robię to mogłabym nawet nie jeść. Później nie dojem, osłabnę , robię i zmęczenie jak wyjdzie to na nogach nie ustoję.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 12:43, 05 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aurelllia napisał(a)
Też bardzo lubię projektować sobie w Garden Puzzle Świetna zabawa, a przy okazji można naprawdę coś fajnego stworzyć


Ja jeszcze nigdy się tym nie bawiłam, raz spojrzałam że tam trzeba wykupić i zrezygnowałam, bo nie wiedziałam na czym to polega. 40zł to nie dużo, a ja się wystraszyłam.

A Ty u siebie robisz też takie projekciki?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
patrycja 13:45, 05 lut 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
To Garden Puzzle jest płatny?
____________________
Patrycja mój ogródek
Magleska 14:02, 05 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18613
SlonecznyOgrod napisał(a)
Magda, no właśnie tam w tym miejscu pod drzewem co pisałam, że tak sucho to tam myślałam zostawic miejsce na placyk, dokładnie tam po środku.
Muszę dzisiaj pomierzyć.
Tam jest dużo miejsca, więc myślałam o roślinach, które się szybko rozrosną. Pomyślałam o trawach wysokich, niższych i najniższych. Tak żeby na te ok 4m na głębokosć (szerokośc) tej rabaty rozłozyły się. 4-5 m to jest dużo jak nasadzę kwiatuszków takich jak jeżówki , floksy czy liliowce to nie będzie jch widać , zginą w takiej przestrzeni. Co innego jak by to był tylko wąski pas nad płotem taki1m - 1,5m czy 2m.
Mam miejsce na trawy, na duże trawy miskanty.

I w sumie to juz jakis czas mam zaklepane w zamian za moje propozycje.
Póki co umówiona jestem na ok. 30 sadzonek.
I umawiam się dalej

Wszystkie tuje u mnie to szmaragdy.
Co do linii to tam jest prostokątny kawałek i tak zostanie.
Mam zamiar zrobić rabatę od żywopłotu do kulek.
Aktualnie idę na łatwiznę, póki jest zima i szaro w ogrodzie i od strony żywopłotu porozkładałam kartony, na to deski, żeby kartony nie wyfrunęły i ile miałam agrotkaniny to jeszcze na to poprzykrywałam. Acha , no i pod kartony jesienią dałam troche liści, ale nie pod wszystko.
Chcę, żeby trochę do wiosny wygniło, to będzie mniej zdzierania darni.

Na wiosne mam zamiar ruszyć to , ale nie będę się spieszyć, tak jak w tamtym roku bo się "zajadę".
Taka głupia jestem, że jak coś robię to mogłabym nawet nie jeść. Później nie dojem, osłabnę , robię i zmęczenie jak wyjdzie to na nogach nie ustoję.

tez tak mam -jak robię w ogrodzie to zapominam o jedzeniu hihi- w zeszłym sezonie 8kg schudłam ale miałam z czego -jeszcze z 5 bym chciała....może w tym sezonie się uda
życzę samych trafnych wyborów roślinnych i pomysłów będę zaglądać i kibicuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies