Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

Annak 21:54, 31 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Przepiękne i jak zdrowo wyglądające Szkoda, że nie mam nic na wymianę, bo żadnych roślinek nie odziedziczyłam w moim ogródku. Ja dopiero planuję wszelkie nasadzenia i listę zakupów robię
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
SlonecznyOgrod 12:42, 01 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Monia81 napisał(a)
No popatrz, ja myślałam, że te zdjątka na przywołanie wiosny... piękne masz te rośliny pozdrowienia zostawiam
A zapomniałam zapytać a jak tam właśnie ta rabatka masz ją już zaplanowaną, wiesz co tam posadzisz??



quote=Magleska napisał(a)]Nagromadziłaś tego dobra szkoda ,że tak daleko mieszkasz , coś byśmy powymieniały
Masz już pomysł co na tej rabacie będzie ?


Dziewczynki kochane dużo szukałam , nic mi nigdzie nie przypadło do gustu, żadnych inspiracji trafnych i w sumie mało podpowiedzi, tym razem w dziale pomocy nie dostałam odpowiedzi. No ale trudno jest komus tak doradzić dobrze, rozplanować- na to potrzeba troche czasu poświęcic, żeby dobrać rośliny piętrowo (kilka rzędów) i trzeba sie dobrze orientować ,żeby ładnie wyszło.
Chciałam do tej rabaty podejść z przemysleniem, żeby co chwila nie przekopywać wszystkiego.
Myślałam długo, pomysły różne do głowy mi przychodziły. A najlepiej to bym usunęła problem główny czyli ciachu ciachu drzewo i by tam nie było tak osuszane.
Myśli nadal mam różne. A jak wyjdę w teren z łopatą to jeszcze coś sie wymyśli...


Ale tak:
-pod drzewem to może zostawie miejsce na jakiś placyk z ławeczką i problemu nie będzie , a mi bardzo podobaja sie ogrody gdzie jest kilka kącików do wypoczynku
- po bokach tego placyku zrobiłabym rabaty trawiaste, górne piętro miskanty z jasnymi piuropuszami ( no bo w ogóle, na przodzie ogrodu mam hortensje i drzewa, trawy w kolorze złocistym to tego chciałabym sie trzymac , czyli kolor biały i złocisty)
~~ przed miskantami inne trawy, może rozplenice a pomiędzy nimi w jednej lini zawilce japońskie białe na jednej części od strony drogi, a na drugiej części od "suchego środka" w stronę domu podobnie ale pomiędzy średnimi trawami dałabym jeżówkę jasną jakąś honeydew albo white double
~~ no a z przodu najniżej nie wiem co , bo mam kulki danica i już nawet myślałam , żeby je trochę rozsunąć szerzej i tak z pół metra wgłąb rabaty, żeby poszerzyć drogę wjazdową ( bo przecież drogę roboczą zlikwidowałam na rzecz hortensjowej) żeby ewentualnie ciężarówka miała lżej wjechać

Ale nie ukrywam, że myślałam o takich samych hortkach w szpalerze... może gdzieś je wcisnę jeszcze.

Na razie skłaniam się ku typowo trawiasto- trawiastej w równych rzedach, żaden misz-masz, tylko na dokładkę zawilce na średnim piętrze i jeżówki.

Wymyśliłam sobie jeszcze jedną rabatę, tym razem w miejscu pustym, czyli nic nie trzeba przekopywać. To jest miejsce pod ścianą domu od południowej strony. Nie pokazywałam tego miejsca bo nic tam nie ma.

Zdjęcie odpowiednie do opisu rzeczonej rabaty- lewa strona.


____________________
DarciaSłoneczny Ogród
AgataM 12:52, 01 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904





Witaj Dario Bardzo inspirujący ogród Ciekawe nasadzenia. Bardzo podoba mi się ta długa wąska rabatka z kulistymi nasadzeniami na żwirze Czy planujesz ją przedłużyć? Nadal chętnie będę Cię odwiedzać. Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
SlonecznyOgrod 13:00, 01 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
patrycja napisał(a)


Moja miłość

Mieczusie
Tylko takie miałaś czy jeszcze inne kolory?


Tylko takie chyba, nie pamiętam raczej innego koloru.

No Ty to wiadomo , pamiętam jeszcze Twój awatarek
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 13:17, 01 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Pomysł z ławeczką mi się podoba bardzo też lubię takich kilka zakątków do odpoczywania ..
..... a z tym planowaniem ,to bardzo trudne jest ...... każdy ma inne wizje i co innego mu się podoba .....sama mam problem jak połączyć Przedogródek z bokiem domu i jeszcze dopasować do skarpy z rodkami .....powoli coś mi się klaruje ,ale nawet nie piszę ,bo codziennie koncepcja inna .... wiem tylko ,że chcę ułagodzić misz masz i postarać się połączyć jakoś wszystko w całość ..... ale czy to sie uda ? ..... nie wiem
Daria ....taki mały pomysł wpadł mi na ten wjazd Twój ( od razu nie wiem ,czy dobry ) jakbyś po obu stronach wjazdu zrobiła rabaty jednakowe ? Nie umiem tego narysować ,ale tam gdzie stożki po prawej i kulki po lewej ,żeby było podobnie ?
Ta ławeczka przy drzewie - do niej ścieżka ..... hmm.....niby w głowie to widzę ,ale nie wiem jak opisać o czym myśle
Np. Po tej lewej w którymś kawałku mały szpaler hortensji ,żeby nawiązać do hortensjowej ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anabuko1 13:26, 01 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Uwielbiam mieczyki .
Dosadzam je w różne miejsca.
Twoje ladniutkie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
SlonecznyOgrod 13:29, 01 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Annak napisał(a)
Przepiękne i jak zdrowo wyglądające Szkoda, że nie mam nic na wymianę, bo żadnych roślinek nie odziedziczyłam w moim ogródku. Ja dopiero planuję wszelkie nasadzenia i listę zakupów robię


Ja też nie odziedziczyłam żadnych kwiatów na działce, ale za to odziedziczyłam osty po same pach caaaałe pole
Później juz było tylko lepiej, wiadomo nikt mi nie wysyłam paczek, ale tutaj lokalnie jak sie rozmawia, to każdy chętnie sam sie dzieli, dostawałam od mamy, teściowej , kolezanek, sąsiadek.

Wszystko do mnie płynęło, trochę się juz uzbierało, a na nikogo nic nie wołałam przecież, prawie wszystkie kwiaty co mam dostałam od dobroduszek drzewka jarzębiny,sumaki, wierzby mandżurskie, bzy,kaliny, forsycje, trzmieliny, jałowce płożące,mały świerk, wielka kula na pniu z tui, milin amerykański, bluszcz, astry , rozchodniki, dalie, kanny, floksy, floksiki, tulipany, wawrzynek, perukowiec ciemny, krzewuszka, słoneczniczek szorstki, wszystkie sukulenty na skalniak, hosty 3 rodz. a drugie 3 kupiłam, a jeszcze mam podarowane gailardie, dziwaczki, juki, żurawki ciemne, barwinek, sadźce, goździki 3 rodzaje, brunera JF, a nawet maliny, borówki, mięta, truskawki, czarne porzeczki i wiele innych, tak samo nasiona jeżówek, traw i multum inych kwitnących.

Teraz mi się też poszczęściło w różnych konkursach i mam sporo zestawów nawozów, bon do skółki, jeden zrealizowała, drugi z roślinami zrealizuje na wiosnę, a najbardziej sie ciesze z nagrody, którą była podkaszarka żyłkowa
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 13:37, 01 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
AgataM napisał(a)


Witaj Dario Bardzo inspirujący ogród Ciekawe nasadzenia. Bardzo podoba mi się ta długa wąska rabatka z kulistymi nasadzeniami na żwirze Czy planujesz ją przedłużyć? Nadal chętnie będę Cię odwiedzać. Pozdrawiam


Hej Agato
Bardzo mi miło, odwiedzaj mnie w każdej wolnej chwili
Chętnie jesteś widziana

Co do tej wstęgi żwirkowej z kulistymi bukszpanami, to planuję zmiane przy drodze, tam poszerze wjazd i zawijas przełożę w strone trawnika.
To jedno drzewko co jest na zdjeciu to juz jest usuniete i zabiorę trzmieline żółtą i jedną kulkę bukszpanu.
Nie wiem czy wiesz o co i chodzi , tam musze zrobić większy skos do wjazdu.



____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 13:47, 01 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magleska napisał(a)
Pomysł z ławeczką mi się podoba bardzo też lubię takich kilka zakątków do odpoczywania ..
..... a z tym planowaniem ,to bardzo trudne jest ...... każdy ma inne wizje i co innego mu się podoba .....sama mam problem jak połączyć Przedogródek z bokiem domu i jeszcze dopasować do skarpy z rodkami .....powoli coś mi się klaruje ,ale nawet nie piszę ,bo codziennie koncepcja inna .... wiem tylko ,że chcę ułagodzić misz masz i postarać się połączyć jakoś wszystko w całość ..... ale czy to sie uda ? ..... nie wiem
Daria ....taki mały pomysł wpadł mi na ten wjazd Twój ( od razu nie wiem ,czy dobry ) jakbyś po obu stronach wjazdu zrobiła rabaty jednakowe ? Nie umiem tego narysować ,ale tam gdzie stożki po prawej i kulki po lewej ,żeby było podobnie ?
Ta ławeczka przy drzewie - do niej ścieżka ..... hmm.....niby w głowie to widzę ,ale nie wiem jak opisać o czym myśle
Np. Po tej lewej w którymś kawałku mały szpaler hortensji ,żeby nawiązać do hortensjowej ?


No właśnie, Ty tak myślisz jak i ja - jakby tu wszystko ujednolicić, bo jak jest na bogato to jest pstrokato i naćpane wszystkiego a i tak nie ma efektu.
Nikt nie ma co tu sie obrażać, ale to jest fakt! Bo przeciez sama miałam jak miałam a teraz kombinuje żeby było spójnie i żeby był efekt.

No może i dobrze myslisz, żeby dać tam trochę hortek. Ale i co stożki też myślisz dać tam na lewej stronie?

Acha już wiem, Ty mówisz żeby od drogi były takie bliźniacze rabaty przy samej drodze, takie same wzdłuz drogi asfaltowej , tak?

Tutaj?


____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 13:58, 01 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Nie ,bardziej myślałam o rabatach wzdłuż

Ps. Zaraz to zdjęcie pokreslone usune
Usunięte ,żeby nie zaśmiecać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies