Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 21:18, 11 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Alija napisał(a)
Magnolia bardzo ładnie ci rośnie, no i ma dużo miejsca, będzie pięknie kwitła.

Udało mi się dziś obejrzeć tylko ten drugi odcinek "Mai...", bardzo ładny i zadbany ogród, z takich od projektanta. Właśnie zastanawiałam się, czy jest na ogrodowisku?

A z kamyczków wyleczyłam się już chwilę temu, są bardzo ładne, szczególnie w pierwszym roku, potem coraz gorzej (przynajmniej u mnie tak było), chyba, że ma się malutki ogród, albo zatrudnia pracownika (hi, hi, mnie nie stać na to).

W mojej okolicy magnolie już zaczynają, ale ja na swoją poczekam byle nie zmarzła

Ogród Angeliki jest na Ogrodowisku Na zielonej trawce

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 21:30, 11 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Monia81 napisał(a)
Oglądałam Maję, ale jakoś mi nie podszedł ten odcinek, no i ta sztuczna trawa... no ale to tylko moje zdanie...
Daria świetny kompostownik i na lata na pewno szybko zapełnisz, bo przy takim dużym ogrodzie to materiału do przerobu nie brakuje magnolkę sobie wygooglowałam, fajna jest, widać że jej pasuje miejscówka i ma warunki pozdrawiam


Gołej rabaty ani kawałka nie widziałam, ani kawałka oddychającej ziemi...
Trawnik... masakra. Za to projektanci bardzo dumni z siebie

Kompostownik już zapełniłam jedną komorę (no prawie pełno)potem popadało i sporo osiadło. Teraz będę kancikować to wrzucę darń, potem skoszoną trawę. Chcę zapełnić 1 komorę na rok

Magnolia miejsce ma najlepsze w całym ogrodzie

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Anda 21:46, 11 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Też mi nie podszedł dzisiejszy ogród pokazywany przez Maję. Ale jak to się mówi, każda potfora znajdzie swojego amatora
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 21:21, 13 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
SlonecznyOgrod napisał(a)
Agatorek, o tak niech rośnie szeroka, miejsca ma dużo.
U mnie miejsca pod dostatkiem, podobnie jak u Ciebie, mamy ten komfort, że nie musimy ściskać roślin ani rezygnować z tego to nam się podoba


Taak, to jest plus . Minusem są koszty roślin i czas poświęcany na obrobienie tego wszystkiego
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
SlonecznyOgrod 21:36, 13 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Anda napisał(a)
Też mi nie podszedł dzisiejszy ogród pokazywany przez Maję. Ale jak to się mówi, każda potfora znajdzie swojego amatora

Ja teraz taka mądra jestem, bo się dokształciłam na Ogrodowisku haha
Ale dziwię się, że projektanci doradzili takie rozwiązanie np kamienie na skarpie zalane żywicą i cała reszta całkiem zabetonowana... i mają radość
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 21:37, 13 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Agatorek napisał(a)


Taak, to jest plus . Minusem są koszty roślin i czas poświęcany na obrobienie tego wszystkiego

Oj tam oj tam
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 15:47, 14 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Oglądaliście dziś "Maję..."?
Co wy na to, ten betonowo- kamienny styl, a trawnik hmmmm?

Nie mówię tu o pięknym ogrodzie naszej Angeli, tylko o tym pierwszym odcinku

Ja od tego roku zrywam matę tą sztywną szkółkarską i kamienie spod tuj itp. zabieram i przesiewam w skrzyneczkach i wynoszę dalej, gdzieś tam na ścieżkę.

Kamyczki to porażka, jak nowe to pięknie wygląda a potem tak się brudzą i paskudnieją. Drugi raz bym tego nie zrobiła.

Ja tu stanę w obronie projektantki, bo inwestorka wygląda mi na mocną osobowość wiedząca czego chce i pewnie pola manewru zieleniarze nie mieli za dużego...
Podkreślone było, że kostka betonowa w tej ilości jaka była miała zostać niezmieniona... i trawnika klientka nie chciała... więc myślę, że Pani jej pelargonie i tars z jaccuzi wystarczy no i te kamyki.
Nie każdy ma takiego freaka jak my ogrodowiczanie
Ale fakt, moim zdaniem "ogród" totalnie nie na standardy Mai w ogrodzie...
____________________
Milka 14:30, 15 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja tylko Angeli ogród widziałam.
No ja rankiem, jak kot pozwoli
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agatorek 18:40, 15 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Czytałam u Irenki, że szykujesz się na zakup nowej magnolii .
Jakiś konkretny kolor planujesz?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
SlonecznyOgrod 19:11, 15 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Dziewczyny byłam w 3 ogrodniczych, oglądałam magnolie i zgłupiałam...

Moimi faworytami są Leonard Messel i Stellata Rosea, ale zobaczyłam jeszcze takie tulipanowe i cały misterny plan diabli wzięli...

Dodam jeszcze, że nic a nic nie kupiłam

Takie duże bardzo dużo kosztują, średnie relatywnie do wielkości kosztują za dużo, a małe kosztują mało i są za małe- no to się nie zdecydowałam

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies