Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 12:35, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
ElzbietaFranka napisał(a)



Darcia piękne poziomy. Miałam robić okrągła rabatę i teraz zastanawiam się, czy nie zrobić w prostokącie czy w prostokącie. Jak tobie się udaje taka czystość bez chwastów utrzymać. Czy będziesz czymś przysypałam?

Kurzabstopa ładnie to wygląda, ale ja nie mam cierpliwości do pielenia. Znowu zaczynają chwasty rosnąć wściec się można.

Jeszcze chciałam zapytać o klinika katsura czy szybkimi ciebie rośnie, bo dostałam w zeszłym roku w prezencie taki ok 50 cm badylek. Przezimowały.

Ela bardzo Ci dziękuję za tyle miłych słów
Lubię kanciki i lubię prostokątne rabaty, tylko dwa razy w roku wyrównuję brzegi, efekt się długo utrzymuje Ale okrągłe rabaty też są fajne, też im można zrobić taką krawędź i będzie pięknie

Ja jeszcze nie pieliłam w tym roku, nie mam za bardzo co
Tu mam obornik przysypany na zimę ściółką iglastą z lasu to pomiędzy roślinami a na brzegach goła ziemia, przy kancikowaniu wzruszyłam ją.

Klona mam stosunkowo nowego, kupiłam go takiego średniego,nie wysoki ale krępy, główny pień ma grubości kciuka.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 15:34, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Agatorek napisał(a)
Darcia!
U Ciebie to już bardzo kwitnąco jest.

A jakie kanciki.... mistrzostwo

Edit: cudowne ważki

Coraz bardziej kwitnąco, najkolorowiej od hiacyntów przy samym wjeździe z drogi

Kanciki dopełniają ładu

Ważki dziękują
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 15:51, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
effka napisał(a)
Daria! Jak pięknie, jak cudownie. Te kanciki brzytewki i piękny trawnik, kolorów już tyle mimo że wczesna wiosna dopiero. Mega!!!
Przypomniałaś mi o łubinie, muszę kupić, dzięki!

Ewka, dziękuję bardzo, u Ciebie też brzytewki, trzymają wszystko w fasonie
Trawnik miesiąc temu podrapany po pleckach miał czas żeby się ładnie zebrać, non stop pada od tamtej pory to jest zielony
Zwracam uwagę na te wczesnowiosenne kwiaty i co roku dosadzam, żeby coś szybko cieszyło po zimie
Łubin nie chce mi się wysiewać tak jak orliki , mam tylko dwie kępy, jak zobaczę że gdzieś wychodzą to wyślę Ci

edit. Patrzyłaś sobie na grupach? Tam wpisz w lupke hasło typu taras
Jeszcze zobacz sobie stronę Beliani na fb.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 16:01, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Roocika napisał(a)
Daria, świetnie się ogród prezentuje wiosną Kanciki porządkują mocno przestrzeń,, masz je mistrzowskie
I kolorów dużo, świetnie.
U nie maliny zanikły,..
Pozdrawiam i słonecznego dnia

Dziękuję za pochwałę kancików, nie wiem czy na nią zasługuję
Zgadza się kanciki dodają sznytu
Kolorów coraz więcej, juz wszystko albo pokazuje pąki albo listki, jeszcze tydzień i będzie całkiem wiosennie
Jak to maliny zanikły? A chcesz?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 21:35, 20 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Daria cudnie masz ....wysprzątane ,kanciki jak brzytwa ,skalniak ,warzywnik ,no wszędzie masz pięknie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 21:47, 20 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
SlonecznyOgrod napisał(a)

Dziękuję za pochwałę kancików, nie wiem czy na nią zasługuję
Zgadza się kanciki dodają sznytu
Kolorów coraz więcej, juz wszystko albo pokazuje pąki albo listki, jeszcze tydzień i będzie całkiem wiosennie
Jak to maliny zanikły? A chcesz?



Daria dzięki, chyba nie dam rady w tym roku z malinami.
U mnie co roku są coraz mniejsze, w ubiegłym roku było tylko kilka owocków a same maliny były takie karłowate, mniejsze niż jak je dostałam Ale one tak tymczasowo rosną , dopóki miejsca na nie nie znajdę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
SlonecznyOgrod 21:52, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magleska napisał(a)
Daria cudnie masz ....wysprzątane ,kanciki jak brzytwa ,skalniak ,warzywnik ,no wszędzie masz pięknie

Dzięki Magda Ty też masz już wszystko ogarnięte, no to teraz będziemy leżały i pachniały
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 21:53, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Roocika napisał(a)



Daria dzięki, chyba nie dam rady w tym roku z malinami.
U mnie co roku są coraz mniejsze, w ubiegłym roku było tylko kilka owocków a same maliny były takie karłowate, mniejsze niż jak je dostałam Ale one tak tymczasowo rosną , dopóki miejsca na nie nie znajdę

U mnie rosną jak głupie
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 22:24, 20 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)

Ewka, dziękuję bardzo, u Ciebie też brzytewki, trzymają wszystko w fasonie
Trawnik miesiąc temu podrapany po pleckach miał czas żeby się ładnie zebrać, non stop pada od tamtej pory to jest zielony
Zwracam uwagę na te wczesnowiosenne kwiaty i co roku dosadzam, żeby coś szybko cieszyło po zimie
Łubin nie chce mi się wysiewać tak jak orliki , mam tylko dwie kępy, jak zobaczę że gdzieś wychodzą to wyślę Ci

edit. Patrzyłaś sobie na grupach? Tam wpisz w lupke hasło typu taras
Jeszcze zobacz sobie stronę Beliani na fb.

To dobra pogoda dla trawy choć powinno być zdecydowanie cieplej. Ja jeszcze nie kosiłam po wertukulacji choć już powinnam ale trawnik wilgotny i nie było jak. Może jutro się uda.

Daria, nie zawracaj sobie głowy siewkami łubinu, szczególnie że masz mało . Kupię sobie sadzonki
A powiem Ci, że orliki mi się wysiewają. Ciekawe od czego to zależy.

Tak tak, mam już milion inspiracji tarasowych. Głowa boli! Dzięki
____________________
SlonecznyOgrod 21:24, 21 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
effka napisał(a)

To dobra pogoda dla trawy choć powinno być zdecydowanie cieplej. Ja jeszcze nie kosiłam po wertukulacji choć już powinnam ale trawnik wilgotny i nie było jak. Może jutro się uda.

Daria, nie zawracaj sobie głowy siewkami łubinu, szczególnie że masz mało . Kupię sobie sadzonki
A powiem Ci, że orliki mi się wysiewają. Ciekawe od czego to zależy.

Tak tak, mam już milion inspiracji tarasowych. Głowa boli! Dzięki

Mi orliki właśnie się wysiewają i to bardzo, a łubin nie chce się tak wysiewać jak orliki
Mój trawnik też już nadaje się do koszenia, trzeba skosić na dniach
Ty pewnie mebelki w pierwszej kolejności dalej będziesz składać, dopiero weźmiesz się za trawnik
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies