Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 12:27, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hiacynty mam je tu na lewym brzegu aż do płotu, muszę je przenieść w jeno miejsce.
Wszystkich razem kwitnących w ogrodzie mam 64szt
Tu właśnie na narożniku chcę posadzić tych 5 nowych lawend


Niektóre drobne się robią po latach , ale te różowe maja taki śliczny zielony paseczek

Te białe mam od 4 lat i nadal są pełne

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 12:30, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Prymulki mocno się rozrosły, wypuściły nowe sadzonki

Powojnik jak zwykle zaraz po wystartowaniu ma pąki

Nowy judaszek


____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 12:40, 22 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)

Tak ładnie wyglądały, że skusiły mnie
Dereń też od dawna mi się podobał, zobaczyłam stacjonarnie i zgarnęłam
Judaszowiec chiński on jest ciemniejszy od zwykłego kanadyjskiego więc jest bardzo różowiasty, piękny

Ps. ja podziwiam Twoje zakupy

Ty u mnie a ja u Ciebie Na osiedlu, na którym pracuję jest piękny okazały dereń pagodowy i to coś cudownego! Nigdy nie widziałam ładniejszego drzewa. Jak spotkam kiedyś stacjonarnie ładne drzewko nie kosztujące milionów to kupię
Ja już nie mam gdzie sadzić tych moich chciejstw... Ciągle kombinuję gdzie jeszcze upchnąć drzewka

Piękne kolory wiosny pokazujesz!
____________________
Roocika 13:32, 22 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Daria, ładne masz kolory tych hiacyntów
Kolejne cebulowe muszę dopisać do jesiennej listy
Malinom chyba będę musiała specjalnie przygotować miejsce, u mnie ziemia nie jest kwaśna, raczej w stronę zasadowego a czytałam, że one lubią bardziej kwaśno Będzie trzeba pokombinować

Zakupy cieszą, rachunki trzeba od razu głęboko schować

Właśnie też chcemy tak obsługiwać nawadnianie. Serby i choiny niestety potrzebują wody w suszę , płytko mają korzenie. Choiny to pijaki a serby rosną pod okapem olszyn i jesionów i jak porządnie nie pada to do nich deszcz nie dociera i jest bardzo sucho pod nimi. Trochę bza blisko posadziliśmy
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
SlonecznyOgrod 16:05, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
effka napisał(a)

Ty u mnie a ja u Ciebie Na osiedlu, na którym pracuję jest piękny okazały dereń pagodowy i to coś cudownego! Nigdy nie widziałam ładniejszego drzewa. Jak spotkam kiedyś stacjonarnie ładne drzewko nie kosztujące milionów to kupię
Ja już nie mam gdzie sadzić tych moich chciejstw... Ciągle kombinuję gdzie jeszcze upchnąć drzewka

Piękne kolory wiosny pokazujesz!

Znowu u siebie nawzajem byłyśmy w tym samym czasie
Koniecznie zrób zdjęcie dereniowi i pokaż
One ładnie wyglądają na ciemnym tle, z daleka też pięknie się prezentują jak takie duszki rozjaśniające
Może akurat coś ci kiedyś twu twu zwolni miejsce w ogrodzie to posadzisz
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Wiolka5_7 16:07, 22 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
Cudne zakupy Darcia
I kwiatuszki piękne wiosenne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 16:09, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Roocika napisał(a)
Daria, ładne masz kolory tych hiacyntów
Kolejne cebulowe muszę dopisać do jesiennej listy
Malinom chyba będę musiała specjalnie przygotować miejsce, u mnie ziemia nie jest kwaśna, raczej w stronę zasadowego a czytałam, że one lubią bardziej kwaśno Będzie trzeba pokombinować

Zakupy cieszą, rachunki trzeba od razu głęboko schować

Właśnie też chcemy tak obsługiwać nawadnianie. Serby i choiny niestety potrzebują wody w suszę , płytko mają korzenie. Choiny to pijaki a serby rosną pod okapem olszyn i jesionów i jak porządnie nie pada to do nich deszcz nie dociera i jest bardzo sucho pod nimi. Trochę bza blisko posadziliśmy

Hiacynty co roku tak w lutym kupuję do domu i potem jak przeschną to wsadzam do gruntu, kiedyś też kupiłam w paczkach i tak sukcesywnie coraz więcej ich, a w gruncie też się mnożą

Co do podlewania to faktycznie pod drzewami to trudny temat, deszcz nie doleci a jak doleci to od dołu zabiorą
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 16:20, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Wiolka5_7 napisał(a)
Cudne zakupy Darcia
I kwiatuszki piękne wiosenne

Dzięki Wiolka zakupy też mi się podobają
Kwiatuszki dziękują za miłe słowo
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Dorota123 17:26, 22 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Hortensja ogrodowa raczej nie przemarzła, jest duża szansa że zakwitnie. Tylko, że mają być jeszcze przymrozki. Dlatego maja w donicy siedzi jeszcze w budynku gospodarczym. Dobry masz pomysł ze zgromadzeniem wszystkich hiacyntów w pobliżu siebie. Uwielbiam ich za wygląd i zapach.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Marta83 18:45, 22 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2020
Posty: 36
Podglądam Twój ogród.Ładny,zadbany i duży Jak wy dziewczyny ograniacie tak duże ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies