Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 17:57, 22 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Tak, Jolu też korzystam z worków, Jak robię ostatnie przeglądy w roku to się tym zajmuję. Te różane, to składam w worek i zięć wywozi na bio. A drewniane, mielimy na zrębki. Niby nic, a roboty jest na okrągło. Sama wiesz, że jak chcesz to sobie prace wymyślisz.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
an_tre 20:07, 22 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Taką samą metodę kompostowania obraliśmy
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
hankaandrus_44 22:01, 22 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Nie zajmowałanm się kompostem, dopóki żył mąż, to była jego broszka, kompost, borówka, malina, drzewa i nawożenie. Spadło to na mnie po jego odejściu, teraz już jakoś radzę, ale w pierszym roku, jakaś zagubiona byłam, bo nawet nie spodziewałam się, że zostanę sama w ogrodzie. Ale z Waszą pomocą i wsparciem, jakoś poszło, i teraz już jest ok.

A w tym roku wymyśliłam, że nie będę plewionych chwastów kurom wyrzucać, bo ich nie mam. Ale i nosić po ogrodzie też nie będę. W każdym kącie ustawiam 20 litrów wiadra, i tam moje dzienne urobki składam, I zalewam wodą. Po 3 dniach już jest doskonała gnojówka, podlewam taką bez rozcieńczania, wszystko co jest w pobliżu. I natychmiast poprawianm wodą z węża. pozostałą masę w iadrze jeszcze raz zalewam i po dwóch takich razach mam już zielsko gotowe do kompostowania. Ale najczęściej je wykładam ta, gdzie widzę niedostatek nawozów. Żeby sąsiadom nie woniało, też polewam wodą z węza i przykrywam sianem z koszenmia.
Tu porówna nie hortki piłkowanej 1 fotka w ub. roku, druga teraźniejsza. Ma więcej kwiatłów i jeszcze tłoczy, no i liście zmieniły kolor z cętkowanych z chlorozą na zielone.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 22:19, 22 lip 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Też nie przekładam kompostu. Na wiosnę otwieram kompostowniki (plastikowe), zbieram od góry i odkładam na bok. Dobry kompost na rabatki a to nieprzerobione z powrotem do kompostownika na następny sezon.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Alija 22:24, 22 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Hortensja piłkowana piękna, rzeczywiście widać różnicę, liście zdrowe i kwiaty bardziej okazałe.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 22:34, 22 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Haniu, rozumiem Cię jak się czułaś, my mieliśmy teraz niedawno taką szpitalną rozłąkę, moje prace ograniczały się do podlewania, jakoś nie mogłam się zebrać ale teraz jest już ok i po niedzieli będę wykopywać irysy, zrobię paczuszkę i pobiegnę na pocztę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 22:43, 22 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Ja w ogrodzie mam betonowy bunkier, i wywalać z niego kompost to istna mordęga. Dlatego w tym roku jeszcze z niego wybieram, ale już nic nie kładę. Co się nadaje do worka, to idzie do worka, co na gnojóewkę to też, działam jak wyżej. Ale z gnmojówką to już tylko do połowy sierpnia, potem stop z dokarmianiem.

A pusty bunkier postaram się zamienić w grilowędzarnię. Będzie lepszy widok i pożytek. I tak już zaczął się kruszyć, Jedna strona pójdzie za podłogę, a dwie, może się wykorzysta, mniej cegły będzie potrezeba. Ale to zadanie na przyszły rok. Jak dobrze pójdzie. Bo mam już dość tych metalików na kółeczkach.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 11:50, 23 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
No i mamy piąteczek, a na sobotę to Ogrodowiskowe koty proponują leżing.

Może się uda.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 12:40, 23 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Ja sobie jeszcze bardziej ułatwiam ogrodowe prace. Niektóre miękkie fragmenty roślin po ścięciu zostawiam na rabatach. Oczywiście w miejscach mniej reprezentacyjnych, mniej widocznych. Tak robię np. ze ściętymi bodziszkami żałobnym i wspaniałym. Robi mi się darmowa ściółka. Kiedyś takie śmieciowisko by mnie drażniło na maksa, ale teraz już nie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 13:22, 23 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Jolu, Witaj w klubie. Bo przeciez to bez sensu, nosić zielsko z miejsca na miejsce. Tam gdzie powstało, pobrało dobroć, niech zwraca z powrotem. A wiadomo, że prędzej nawóz damy pod róże niż pod bez. No to u mnie na jednej rabacie, zielskiem karmię bez i winorośl.

Pigwowce już nabierają kształtu. O, cholerka, mogłam te listki oberwać...


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies