Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

gogo 22:02, 11 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Haniu, ależ smakowitości u Ciebie, a brzoskwinie szczególnie
A i dla oczu uczta
Fajna niespodzianka od hipeastrum

Chwalę wierszyki
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
hankaandrus_44 23:18, 15 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Dziękuję, Grażynko.

Dziś udało się zajrzeć do ogródka. Jeszcze trochę jagód jest do zebrania, ale dziś nie zbierałam. Podlałam jeszcze bidulce w szklarni, zebrałam pomidory na najbliższe dni, zapakowałam do wora już te pędy, które zakończyły produkcję, zaczyna się robić pustawo, ale to pół sierpnia, czas zbiorów. Swoje zbiory na bieżąco przerabiam,
część rozdałam, ale i tak słoików dużo się narobiło.

Ale jeszcze jedna brzoskwinia pod owocem, znowu maraton po zebraniu będzie. A może nie trzeba będzie się spieszyć? Ogórki skończyły się, ale dziś nie zdążyłam sprzątnąć łętów.

No i nadchodzi czas przeróbek ogrodowych. Zajrzeć trzeba do marketów pom tulipany. I trzeba już włączać wyobraźnię, jak to ma wyglądać wiosną. Czas szybko mija, a pogoda do prac nie zawsze sprzyja. Trzeba korzystać z luki między deszczem.

Zdjęć nie ma, aparat polecił wymienić baterie. Ale z uwagi na Święto plonów wstawię archiwalne zdjęcia, na temat.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
basia3012 00:06, 16 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Brzoskwinie Haniu masz na medal. I pewnie smaczne.
Ale też i innych dobroci pod dostatkiem. Nie ma to jak własne pomidory. Inny smak.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Alija 00:18, 16 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Hanusiu! Zdjęcia może i archiwalne, ale bardzo ładne i na temat, piękne plony.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
oliwka 07:08, 16 sie 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Haniu masz piękne brzoskwinie. Ja wkoło widzę mało udanych, owocujących zdrowo drzewek. Zakonotowałam sobie twoje uwagi odnośnie zabiegów pielęgnacyjnych i mądrych obserwacji. Ja też popełniam ten błąd i często najpierw myślę o dekoracyjnym aspekcie ogrodu.

Chciałam za to się pochwalić, że zmotywowałaś mnie do zrobienia ogórków kiszonych. Pisałyśmy o tym jakiś czas temu i siedziało mi to ciągle w głowie. Pomimo mojego lenistwa, no i byłoby mi głupio przed tobą gdybym tego nie zrobiła. Siostra, najlepsza gospodyni na świecie bez ogrodu zorganizowała mi ogórki od gospodarza. Zrobiłam 12 słoików i 3 słoiki małosolnych. Mam ochotę na jeszcze kilka słoików bo obok kapusty kiszonej to najlepsze dla mnie źródło witaminy c i mikroorganizmów poprawiających nasza mikroflorę.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
hankaandrus_44 08:14, 16 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Kasiu. w sprawie kiszenia ogórków: miło mi, że moja skromna podpowiedź Ciebie zmotywowała. Czasami potrzeba jakiegoś kopa.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 08:19, 16 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Basiu, Alicjo. Jestem zadowolona z tegorocznych plonów. Jeszcze trochę do końca jesieni się uzbiera, jeszcze co nie co zje się. I tak minie ten pracowity okres. Pracowity, przynajmniej u mnie. Może nie ryłam w ziemi, ale inne prace, około spiżarniane, tez są czasochłonne.

Miłego tygodnia

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 10:51, 16 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
U mnie aronia sobie czeka na zerwanie, muszę tylko jakiś przepis na nią poszukać, nalewki nie będziemy z niej robić, bo mamy jeszcze z poprzednich lat, myślałam o konfiturze ale z czymś pomieszać, bo sama aronia nie wiem czy byłaby dobra
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 11:15, 16 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Ja robiłam sok z aronii mieszany z jabłkowym. Najmniej roboty, zasypujesz i po zagotowaniu już cieknie. Nawet cukru nie dodaję, bo po otwarciu zawsze można dosłodzić.

Albo użyć robota do wyciskania soku.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 11:27, 16 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Też myślałam o jabłkach, jutro na ryneczku coś kupię, nasze nie zgrały się w czasie z aronią, jedne się już skończyły drugie jeszcze niedojrzałe, może jakieś takie zwykłe, swojskie znajdę na zaprawy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies