Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Basilikum 12:49, 16 sie 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Basieksp napisał(a)
U mnie aronia sobie czeka na zerwanie, muszę tylko jakiś przepis na nią poszukać, nalewki nie będziemy z niej robić, bo mamy jeszcze z poprzednich lat, myślałam o konfiturze ale z czymś pomieszać, bo sama aronia nie wiem czy byłaby dobra

ja robilam sama aronie z odrobina soku z cytryny i drugi wariant z jezynami. Obie pyszne

Haniu pozdrawiam serdecznie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 12:58, 16 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Basiu, Izo, dziękuję, że znalazłyście wolną chwilę na bycie u mnie. Ja też z doskoku do kompa. Ostatnia miska brzoskwiń robi się. Mieszać trzeba. .
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 13:04, 16 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Miska brzoskwiń ale smaka narobiłaś mam jeżyny, pomieszam z aronią, zobaczę co wyjdzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 13:07, 16 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Powodzenia, Basiu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 13:56, 16 sie 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Aronia z jabłkami lub śliwkami pół na pół. Robię co roku i są pyszne. Nie wiem czy już zrywać aronię - trzeba by poczekać na śliwki, ale czy szpaki zaczekają?. Pozdro Haniu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basieksp 14:18, 16 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
zbigniew_gazda napisał(a)
Aronia z jabłkami lub śliwkami pół na pół. Robię co roku i są pyszne. Nie wiem czy już zrywać aronię - trzeba by poczekać na śliwki, ale czy szpaki zaczekają?. Pozdro Haniu.


O śliwki węgierki mamy, nawet trochę ich jest w tym roku i lada moment będą
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 16:31, 16 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Powidła ze śliwek to moje ulubione. Aronii nie mam, a i sąsiadka swoją wykopała. Dzieliła się ze mną zbiorami, Szkoda, ale to był jej wybór.

Zbyszku, mój hibiskus biały wczoraj pokazał pierwszy kwiatek, zobacz jak jest mocno opóźniony w stosunku do Twojego południowego. Coś ze 3 tygodnie.
Ale za to już się cieszę kłosami miskanta.




____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Roocika 16:48, 16 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, jakie smakowite te Twoje brzoskwinie. Czasami mnie kolega częstował swoimi, smak zupełnie inny niż sklepowych
Masz też cudne borówki i pomidory.
Moje pomidory dopadła zaraza Kilka zjedliśmy ale niewiele, nie zdążyły dojrzeć
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
hankaandrus_44 16:57, 16 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Asiu, U was, to tak jak i u mnie, nie wiadomo kiedy przyjdzie niekorzystna aura. I nie pomogą opryski, w jeden wieczór, i noc, wszystko zarażone. Te mokre mgły nie sprzyjają roślinom, które skupiają wilgoć na swoich źdźbłach. Nawet pod okryciem. Jedyny plus okrycia, że dojrzewają wcześniej i udaje się doczekać zbiorów z trzech kolejnych gron.

W tym roku udało się zebrać zdrowe owoce. Bywały lata, że brzoskwinie spadały już z plamami zgnilizny. Dlatego chowam wszystko w słoiki, bo w przyszłym roku nie wiadomo czego się doczekam.

Pokazały się pierwsze maliny - odmiana Polana. Zawsze je ścinam do 5 cm nad ziemią. Mam wtedy jednolite pędy i nie trzeba szukać owoców między liśćmi.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Roocika 17:08, 16 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, właśnie w ubiegłym tygodniu dolało u nas wody a potem przyszły zimne noce. Robiliśmy opryski mlekiem ale już nic nie dały po tym tygodniu No trudno, może za rok się uda.
Edit. Synek zdążył kilka zjeść a zjadał jak jabłko więc chociaż tyle
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies